facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს პლაჟის ხელბურთის ნაკრები. ევროპის ჩემპიონატი 2016 16წ

 








მამუკა მჟავანაძე
მთავარი მწვრთნელი







გიორგი წივწივაძე
მწვრთნელი







ლევან გელაშვილი
გუნდის ლიდერი








ირაკლი დიხამინჯია








თორნიკე ბერიძე








გიორგი ლაპიაშვილი








ლუკა კახოშვილი








დავით ნიაზაშვილი








ლუკა ლორთქიფანიძე








გიორგი ცხოვრებაძე








გიორგი კაჭკაჭაშვილი








გიორგი ქათამაძე








გიორგი კუხალაშვილი

 

16 წ ევროპის ჩემპიონატი 2016

 

ნაზარე, პორტუგალია. 8-10 ივლისი, 2016

Port6

A ჯგუფი: პორტუგალია 6 ქულა, საბერძნეთი 4 - საქართველო 2, სლოვაკეთი 0


8 ივლისი. პორტუგალია - საბერძნეთი 2-1, პორტუგალია - სლოვაკეთი 2-0,


საქართველო
- სლოვაკეთი 2-1 (12-8, 15-17, 6-4)

საქ: დიხამინჯია , ბერიძე - ნიაზაშვილი 10, ცხოვრებაძე 8, ქათამაძე 7, ლაპიაშვილი 4, კუხალაშვილი 3, კაჭკაჭაშვილი 1, კახოშვილი , ლორთქიფანიძე

საბერძნეთი - საქართველო 2-0 (14-13)

საქ: ცხოვრებაძე 12, კაჭკაჭაშვილი 10, ლაპიაშვილი 4, ნიაზაშვილი 3

9 ივლისი. საბერძნეთი-სლოვაკეთი 2-0


პორტუგალია
- საქართველო 2-0 (18-17, 18-10)

საქ: ცხოვრებაძე 12, ლაპიაშვილი 5, ქათამაძე 4, კაჭკაჭაშვილი 2, კუხალაშვილი 2, ნიაზაშვილი 2

B ჯგუფი: რუსეთი 6, შვეიცარია 4 - ჰოლანდია 2, ბულგარეთი 0

C ჯგუფი: ესპანეთი 4, პოლონეთი 4 - რუმინეთი 2, უკრაინა 2

D ჯგუფი: იტალია 6, გერმანია 4 - უნგრეთი 2, ხორვატია 0

9 ივლისი, მეოთხედფინალი

1-8 ადგილები: პორტუგალია-შვეიცარია 2-0, რუსეთი-საბერძნეთი 2-1, ესპანეთი-გერმანია 2-0, იტალია-პოლონეთი 2-0

9-16 ადგილები. ჰოლანდია-სლოვაკეთი 2-1, რუმინეთი-ხორვატია 1-2, უნგრეთი-უკრაინა 2-1


საქართველო-ბულგარეთი 1-2 (24-16, 8-13, 6-7)

საქ: კაჭკაჭაშვილი 12, ცხოვრებაძე 12, ლაპიაშვილი 5, კუხალაშვილი 4, ქათამაძე 3, ნიაზაშვილი 2

9 ივლისი, ნახევარფინალი 9-12, 13-16 ადგილებისთვის.


13-16. რუმინეთი-სლოვაკეთი 2-0

საქართველო-უკრაინა 0-2 (11-20, 12-23)

საქ: ცხოვრებაძე 8, კაჭკაჭაშვილი 6, ქათამაძე 6, ნიაზაშვილი 2, ლაპიაშვილი 1

9-12. ბულგარეთი-უნგრეთი 0-2, ხორვატია-ჰოლანდია 1-2


10 ივლისი, ნახევარფინალი

1-4 ადგილები. პორტუგალია-იტალია 2-0, რუსეთი-ესპანეთი 1-2

5-8 ადგილები: შვეიცარია-პოლონეთი 2-0, საბერძნეთი-გერმანია 0-2


10 ივლისი, ფინალები

15-16. საქართველო-სლოვაკეთი 2-0 (16-15, 12-8)

საქ: ცხოვრებაძე 10, კაჭკაჭაშვილი 8, ნიაზაშვილი 6, ქათამაძე 2, კუხალაშვილი 1, ლაპიაშვილი 1


13-14. უკრაინა - რუმინეთი 2-0

11-12. ხორვატია-ბულგარეთი 2-0

9-10. უნგრეთი-ჰოლანდია 2-1

7-8. საბერძნეთი-შვეიცარია 2-0

5-6. პოლონეთი-გერმანია 2-0

3-4. იტალია -რუსეთი 2-0

1-2. ესპანეთი-პორტუგალია 2-1

--

გოგონები: 1. ჰოლანდია 2. ესპანეთი 3. პორტუგალია 4. ნორვეგია 5. უნგრეთი 6. ხორვატია 7. იტალია 8. გერმანია 9.რუსეთი 10. პოლონეთი 11. რუმინეთი 12. შვეიცარია 13. ბულგარეთი 14. საბერძნეთი 15. ლიტვა 16. უკრაინა

--

ჭაბუკთა (2000-01) ნაკრები პორტუგალიაში

1. ირაკლი დიხამინჯია 3. გიორგი ლაპიაშვილი 4. ლუკა კახოშვილი 7. გიორგი ცხოვრებაძე 8. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 9. გიორგი ქათამაძე 10. გიორგი კუხალაშვილი (პეგასი) 2. თორნიკე ბერიძე ( ბათუმი) 5. დავით ნიაზაშვილი ( გორი ) 6. ლუკა ლორთქიფანიძე (ფოთი )

მთავარი მწვრთნელი მამუკა მჟავანაძე, მწვრთნელი გიორგი წივწივაძე, გუნდის ლიდერი ლევან გელაშვილი


19წ ევროპის ჩემპიონატი 2015

 

ლიორეტ დელ მარი, ესპანეთი

Plajis

2015 ჭაბუკთა ნაკრები (U19, 1996)

მთ. მწვრთნელი მამუკა მჟავანაძე, მწვრთნელი ლევან გელაშვილი, ექიმი ლევან ლინნიკი, დელეგაციის თავი ვახტანგ ბერიაშვილი

ნოდარ ლორია (GK, 1997, იმედი), გიორგი ვათიაშვილი (GK, 1998, გორი) გივი გიორგაძე (1996, პეგასი), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), თორნიკე მაისაშვილი (1996, სტუ), გიგა ბაინაზიშვილი (1998, იმედი), დავით ყორიაული (1998, თელავი), გიორგი მიქავა (1998, იმედი), თამაზ ტარუაშვილი (1998, გორი), ტარიელ მჭედლიშვილი (1998, გორი)

A ჯგუფი: უნგრეთი, ხორვატია, თურქეთი, პორტუგალია, საქართველო
B ჯგუფი: ესპანეთი, რუსეთი, შვეიცარია, რუმინეთი

ჯგუფური ეტაპი
B ჯგუფი: ესპანეთი 6 ქულა, რუსეთი 4 - შვეიცარია 2, რუმინეთი 0
A ჯგუფი: უნგრეთი 8, ხორვატია 6 - თურქეთი 4, პორტუგალია 2, საქართველო 0

26 ივნისი

პორტუგალია-საქართველო 2-0 (17-10, 27-10)
გიორგაძე 7, მიქავა 6, მაისაშვილი 3, ბაინაზიშვილი 2, მჭედლიშვილი 2
თურქეთი - საქართველო 2-0 (23-4, 14-9) მჭედლიშვილი 8, მაისაშვილი 3, მიქავა 1, ტარუაშვილი 1
უნგრეთი-საქართველო 2-0 (29-16, 30-13) გიორგაძე 8, ბაინაზიშვილი 6, მჭედლიშვილი 4, გოგოლაძე 3, მაისაშვილი 3, მიქავა 3, ვათიაშვილი 2

27 ივნისი

ხორვატია-საქართველო 2-0
(40-7, 34-16) ბაინაზიშვილი 6, მჭედლიშვილი 6, მაისაშვილი 6, ვათიაშვილი 4, მიქავა 1

27-28 ივნისი. 5-9 ადგილებისთვის

საქართველო-რუმინეთი 2-0 (21-9, 21-14) მიქავა 18, ბაინაზიშვილი 10, გიორგაძე 6, მჭედლიშვილი 4, მაისაშვილი 3, ვათიაშვილი 1
საქართველო-შვეიცარია 1-2 (18-17, 0-17, 7-9) მიქავა 11, გიორგაძე 7, ბაინაზიშვილი 4, ვათიაშვილი 2, გოგოლაძე 1

5. თურქეთი 8 ქულა, 6. პორტუგალია 6, 7. შვეიცარია 4,
8. საქართველო 2, 9. რუმინეთი 0

1-2 რუსეთი - ხორვატია 2-0, 3-4 ესპანეთი-უნგრეთი 2-0

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი - წყალტუბო
ზუგდიდი - აჭარა
ქუთაისი - წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
 30 ნოემ.
      სხვ  
  აჭარა 6   6   0   0 257-99 12  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ზუგდიდი 6   3   0   3 109-73 6  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  ქუთაისი 6   2   0   4 83-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal