News Calendar

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

Home Page

საქართველოს ჩემპიონატზე სტუ–მ დაამარცხა ბათუმი 36:34 და ერთპიროვნული ლიდერი გახდა.

წინა სეზონის გამარჯვებულისა და ვიცე–ჩემპიონის მატჩში ანგარიში 6:6 იყო, როდესაც ინა ჭკუასელმა ორი ქუთით გააძევა ბათუმელი ირაკლი ნარსია. ამ დროს სათადარიგოთა სკამიდან აკაკი ყაველაშვილმა მსაჯი შეურაცხჰყო, რისთვისაც წითელი ბარათი მიიღო.

ბათუმი ორი წუთი ორი კაცით ნაკლები დარჩა, მაგრამ მეკარე სამყურაშვილის 3 სეივისა და გიორგი წივწივაძის გოლის წყალობით ეს მონაკვეთი 1:0 მოიგო. სტუ–მ სწორედ ამის შემდეგ მოიპოვა უპირატესობა და ზედიზედ 6 გატანილი გოლის შემდეგ 13:9 დაწინაურდა, ხოლო მეორე ტაიმის დასაწყისში 26:20–მდე აიყვანა სხვაობა.

ბათუმელები თითქოს უნდა გატეხილიყვნენ: მათ ისედაც აკლდათ ერთ–ერთი ლიდერი, ნიკოლოზ ჯორბენაძე, ყაველაშვილის გაძევებას კი მალე საქართველოს ნაკრების წევრის, უჩა გამზარდიას ტრავმა დაემატა, თუმცა, წივწივაძისა და ჯუმბერ ხუნჯუას წინამძღოლობით მათ ბოლო წუთებზე თითქმის მინიმუმამდე დაიყვანეს სხვაობა – 34:36. ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდში საუკეთესოები იყვნენ ნაკრების წევრები – გიორგი გვაზავა (9 გოლი) რატი მსხვილიძე (7) და ზურაბ სიმონია (7).

დანარჩენი 3 თამაშიც დაძაბული იყო. პეგასის ახალგაზრდული შემადგენლობა მედგრად ებრძოლა სამტრედიას და ბოლო წუთებზეღა გატყდა – 30:37, იმედმა მეორე ტაიმში შემოუბრუნა თაამაში ქუთაისს – 32:26, ხოლო თელავმა ასევე ბოლო წუთებზე გაუთანაბრა ანგარიში ჭაბუკთა ნაკრებს და პირველი ქულა მოიპოვა – 33:33.

საქართველოს ჩემპიონატი ნოემბერში გაგრძელდება, მომდევნო კვირაში კი შეკრებას იწყებს ეროვნული ნაკრები. 30 ოქტომბერს მსოფლიო ჩემპიონატის პირველი საკვალიფიკაციო თამაშია ლიტვაში.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მეოთხე დღე, 13 ოქტომბერი. გლდანი

სტუ - ბათუმი 36:34

სტუ: ტორონჯაძე - გვაზავა 9, მსხვილიძე 7, სიმონია 7, გოგალაძე 5, ამირანაშვილი 4, გრიშიკაშვილი 2, სურმავა 2, აბრამიშვილი (მწ. ი. კეკელიძე)

ბათ: სამყურაშვილი - წივწივაძე 9, ხუნჯუა 7, ნარსია 7, მაისურაძე 5, ქარდავა 3, გამზარდია 2, ყაველაშვილი 1 (წითელი ბარათი), ვინოგრადსკი, წიტაიშვილი, გოგიჩაიშვილი (მწ. მ. ჭანტურია)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სამტრედია - პეგასი 37:30

სამ: ხონელიძე - თევზაძე 16, წითელიშვილი 14, გ. ნიკურაძე 3, გაგლოშვილი 2, ხვიჩია 1, ავალიანი 1, ჯ. ნიკურაძე, ელგანდაშვილი, (მწ. გ. ხელისუფალი)

პეგ: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 9, დემეტრაშვილი 6, ბაძაღუა 5, კოხრეიძე 5, ზარნაძე 3, დიხამინჯია 2, ქუთათელაძე, ლობჟანიძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ქუთაისი - იმედი 26:32

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 7, ჟვანია 5, ბახტურიძე 4, მამასახლისი 4, ჯუღელი 3, მათნაძე 3, კობახიძე, ჩიხლაძე, ლომიძე (მწ. გ. თავხელიძე)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 8, ბეჟანიშვილი 6, მძელური 4, ალანია 4, გოთოშია 3, გიორგაძე 2, თაბაგარი 2, ჩაკვეტაძე 1, რუსტამოვი 1, ჩიკვილაძე 1, აბაშიძე, გ. ხანდოლიშვილი, (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი 33:33

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი, ვათიაშვილი - კბილაშვილი 10, ჰუსეინოვი 7, ბულბულაშვილი 5, ბაინაზაშვილი 4, ნაზღაიძე 2, გაწერელია 2, არსენაშვილი 2, დანელიშვილი 1, ფერაძე, ზ. იობაშვილი, გოგავა, ბიბილეიშვილი (მწ. დ. აბესაძე)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 13, გ. სვიმონიშვილი 8, მღებრიშვილი 6, ანდრიაშვილი 4, ელიზბარაშვილი 1, ბიწკინაშვილი 1, ნ. სვიმონიშვილი, დიდებაშვილი იაგორაშვილი, ბეჟაშვილი, ცისკარიშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

პირველი ტურის შემდეგ

სტუ------------4 0 0 129-105 8

ბათუმი--------3 0 1 151-122 6

სამტრედია----3 0 1 135-116 6

იმედი----------2 0 2 122-133 4

ქუთაისი-------1 1 2 112-126 3

ჭაბუკები-------0 2 2 107-115 2

პეგასი----------0 2 2 124-141 2

თელავი--------0 1 3 104-126 1

აღმოსავლეთის (სტუ, პეგასი, იმედი, თელავი) ტური 14–16 ნოემბერს თბილისში

დასავლეთის (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკები) ტური 19–21 ნოემბერს სენაკში

ბომბარდირები: ლექსო წითელიშვილი, ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) – 35, გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 34, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 32, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 31, ალექსანდრე გიორგელაშვილი (თელავი) 30, გიორგი წივწივაძე (ბათუმი) 27, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 24, გიორგი სვიმონიშვილი (თელავი) 24, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 23, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 21.

შაბათს 4–4 მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგის ქალთა და ვაჟთა ტურნირებზე.

ქალებში მეორე მატჩიც დამაჯერებლად მოიგო მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრულმა დიორი ეტომ – რუმინეთში, ბაია მარესთან – 33:21.

კაცთა ტურნირზე წინა სეზონის ფინალისტმა ბარსელონამ შინ გაანადგურა მაკედონიის მეტალურგი – 35:17. კატალონიელთა რიგებში საუკეთესო იყო მაკედონიელი კირილ ლაზაროვი, ვინც თანამემამულეებს 9 გოლი გაუტანა. 7 შეაგდო ფრანგმა ნიკოლა კარაბატიჩმა (ფოტოზე), ვინც ბარსას მე–8000 გოლი გაიტანა ევროთასებზე. არ უთამაშია ბარსელონას კიდე ერთ ლიდერს, ბელარუს სიარჰეი რუტენკას.

ჩემპიონთა თასის მფლობელი ჰამბურგი კვირას ეთამაშება დანიურ ოლბორგს.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 24:35

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ) 25:28

ვესპრემი 6 ქულა, ზაგრები 4, რეინ–ნეკარი 3, ზაპოროჟიე 3 / ცელიე 2, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ) 27:31

13 ოქტ, 19:00 დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ, 21:30 ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილცე (პოლ)

კილი 6, კილცე 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 35:17

13 ოქტ, 21:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ, 15:30 ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ, 19:30 ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ) 21:33

13 ოქტ, 22:25 ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბლინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან) 24:25

13 ოქტ, 20:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ) 32:30

13 ოქტ, 17:00 ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 29:18

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო, 0

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში კვირას ლიდერები, სტუ და ბათუმი ითამაშებენ.

ხვალ ჩემპიონატის პირველი ტური გლდანის სახელბურთო დარბაზში დასრულდება და პირველივე მატჩში, 11:00, ითამაშებენ შარშანდელი ჩემპიონი სტუ და ვერცხლის პრიზიორი ბათუმი, რომლებსაც 3–3 მოგება აქვთ.

ბათუმმა დღეს უპრობლემოდ დაამარცხა იმედი – 43:21, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა კი ქუთაისს მოუგო – 31:19. ქუთაისელებს აკლდათ ტრავმირებული ლიდერები, გიორგი კვერნაძე და ალექსანდრე ბოყოჩაძე და ტაიმი 4:19 წააგეს, მაგრამ მეორეში ოდნავ გამოასწორეს მდგომარეობა, მეორე მატჩი მოიგო სამტრედიის გუნდმა (30:21 თელავთან) და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა.

ყველაზე დაძაბული კი პეგასისა და ჭაბუკთა ნაკრების მატჩი გამოდგა. როდესაც პირველივე ტაიმში ტრავმა მიიღო ტიტე კალანდაძემ, პეგასს სათადარიგოთა სკამზე სულ ერთი მოედნის მოთამაშე დარჩა, ხოლო 1998–99 წლებში დაბადებულთა ნაკრები მათზე ერთი–ორი წლით უფროსი ახალგაზრდების პირისპირ დარჩა. ნაკრები წინ იყო, დასრულებამდე შვიდიოდ წუთით ადრე – 4 ბურთით – 25:21, მაგრამ პეგასმა მაინც მოახერხა თამაშის გათანაბრება – 26:26. ეს იყო პეგასის ზედიზედ მეორე ფრე და ჭაბუკთა ნაკრების პირველი ქულა.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მესამე დღე, 12 ოქტომბერი. სპორტკომპლექსი არენა

პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები 26:26

პეგ: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, ბაძაღუა 4, კოხრეიძე 4, ქუთათელაძე 2, ზარნაძე 2, ტ. კალანდაძე 1, სახვაძე, დემეტრაშვილი, - დ. ნარსია

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ბათიაშვილი - კბილაშვილი 6, არსენაშვილი 6, ბაინაზაშვილი 5, ბულბულაშვილი 4, ჰუსეინოვი 2, ფერაძე 1, გაწერელია 1, ზ. იობაშვილი 1, გოგავა, ნაზღაიძე, მაისურაძე, ბიბილეიშვილი (მწ. დ. აბესაძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ბათუმი - იმედი 43:31

ბათ: სამყურაშვილი - გამზარდია 12, უ. მაისურაძე 8, ყაველაშვილი 8, ხუნჯუა 4, ჯორბენაძე 3, ქარდავა 2, ჭანტურია 2, წივწივაძე 1, გოგიჩაიშვილი 1, ქავთარაძე 1, ი. ნარსია 1, ვინოგრადსკი, წიტაიშვილი, ჭელიძე (წითელი ბარათი) (მწ. მ. ჭანტურია)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გიორგაძე 6, გ. ხანდოლიშვილი 6, გ. იობაშვილი 5, ალანია 4, ბეჟანიშვილი 4, რუსტამოვი 2, მძელური 2, გოთოშია1, აბაშიძე 1, თაბაგარი, ჩიკვილაძე, წიკლაური, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სამტრედია - თელავი 30:21

სამ: ხონელიძე - წითელიშვილი 8, ჯ. ნიკურაძე 5, თევზაძე 4, გ. ნიკურაძე 4, ხვიჩია 4, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ზურაბიანი 1 (მწ. გ. ხელისუფალი)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 7, გ. სვიმონიშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, იაგორაშვილი 2, ბეჟაშვილი 1.  ი. სამიტაშვილი, ბიწკინაშვილი, დიდებაშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ზურაბ ქოქოსაძე

სტუ - ქუთაისი 31:19

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე. ხიდეშელი - ამირანაშვილი 5, გოგალაძე 4, გრიშიკაშვილი 4, სურმავა 3, მსხვილიძე 3, სტურუა 3, არსენიშვილი 3, სიმონია 2, გოგოლაძე 2, აბრამიშვილი 1, გვაზავა 1, ორჯონიკიძე, (მწ. ი. კეკელიძე)

ქუთ: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - უ. კობახიძე 8, ბახტურიძე 5, ჩიხლაძე 2, ჯუღელი 2, ჟვანია 1, მათნაძე 1, ლომიძე, ახალაძე, ი.კვერნაძე (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა

ბათუმი--------3 0 0 117-86 6

სტუ------------3 0 0 93-71 6

სამტრედია----2 0 1 98-86 4

ქუთაისი-------1 1 1 86-94 3

პეგასი----------0 2 1 94-104 2

იმედი----------1 0 2 90-107 2

ჭაბუკები-------0 1 2 74-82 1

თელავი--------0 0 3 71-93 0

13 ოქტომბერი, კვირა. გლდანი

11:00 სტუ - ბათუმი

12:30 სამტრედია - პეგასი

14:00 ქუთაისი - იმედი

15:30 ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი

 

(ფოტოზე: სტუ – ქუთაისის მატჩი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
პეგასი 34-30 სპორტუნი
იმედი სტუ 46-30 გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 28 იან.
                სხვ        
  პეგასი 9     7     0     2     304-271     14    
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  იმედი სტუ 9 6 0 3 286-239 12  
  გორი 9 3 0 6 287-355 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 9     1     0     8     268-340     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal