News Calendar

January 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჩემპიონთა ლიგის მერვე ტურში ბარსელონამ ზედიზედ მეორედ, უკვე შინ დაამარცხა გერმანიის  კილი და უდანაკარგოდ, 7 მატჩიდან 14 ქულით ლიდერობს. 

B ჯგუფში, ბარსას უახლოესი მდევარი, უნგრეთის ვესპრემი შინ 30-32 დამარცხდა დანიის ოლბორგთან. ფრანგულმა ნანტმა 31-25 მოუგო სლოვენიის ცელიეს.

A ჯგუფში, წარუმატებელი სტარტის შემდეგ ზედიზედ მეორე თამაში მოიგო კიდევ ერთმა ფავორიტმა, პარი სენ ჟერმენმა - ფრანგულმა კლუბმა შინაც დაამარცხა პორტუგალიის პორტუ, 29-28. აქ ლიდერობს პოლონეთის კელცე, ვინც 36-29 აჯობა მაკედონიის ვარდარს. როგორც იქნა, ითამაშა უნგრეთის სეგედმა და პირველი გამარჯვებაც მოიპოვა - 36-27 მოუგო ნორვეგიის ელვერუმს.

მომდევნო ტური 1 დეკემბერს დაიწყება, 10 დეკემბრიდან კი გამოცხადდება არდადაგები.  28-29 დეკემბერს კიოლნში გაიმართება წინა, 2019-20 სეზონის ფინალური ოთხეული. ნახევარფინალური წყვილები ასეთია: კილი-ვესპრემი, ბარსა-პსჟ. 2021 წლის იანვარში ეგვიპტეში მსოფლიო ჩემპიონატია, ლიგა კი თებერვალში განახლდება.

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, კაცები. ჯგუფური ეტაპის 8 ტური, 25-26 ნოემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. კელცე 13 ქულა (8 თამაში), ფლენზბურგი 9 (6), მეშკოვი 7 (6), პსჟ 6 (6), პორტუ 6 (8), ვარდარი 3 (5),  ელვერუმი 2 (5), სეგედი 2 (4)

კელცე (პოლ) ვარდარი (მკდ) 36-29

ა. დუიშებაევი 7, მორიტო 7, კორნეცკი (12 სეივი) - დიბიროვი 7, იოტიჩი 6

სეგედი (უნგ) ელვერუმი (ნორ) 36-27

ბოდო 9, ბანჰიდი 6, მიკლერი (17) - ბლონცი 7

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - პორტუ (პორ) 29-28

ჰანსენი 9, რემილი 4, ჟერარი (12) - სალინა 5

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) ფლენზბურგი (გერ) გადაიდო

8 გადადებული მატჩი: (1 ტურიდან) სეგედი - პსჟ, (2) ვარდარი - ელვერუმი, (3) სეგედი - ვარდარი, (6) სეგედი - ფლენზბურგი, პსჟ - ვარდარი,  ელვერუმი - მეშკოვი, (7) ელვერუმი - სეგედი, (8) მეშკოვი - ფლენზბურგი

--

ჯგუფი. ბარსა 14 (7), ვესპრემი 11 (7), ოლბორგი 10 (8), კილი 7 (7), ნანტი 4 (5), მოტორი 4 (5), ცელიე 2 (7), ზაგრები 0 (6)

ვესპრემი (უნგ) - ოლბორგი (დან) 30-32

ნენადიჩი 6, ბოროზანი 6 - იულ-ლარსენი 8, მოლგორი 7

ცელიე (სლნ) - ნანტი (საფ) 25-31

კოდრინი 6, ჰორზენი 6, ივიჩი (15) - მილიჩი 6, ნილსენი (13)

ბარსა (ესპ) - კილი (გერ) 29-25

ფაბრეგასი 6, დოლენეცი 4, მიოლერი (12) - ზარაბეცი 5, ლანდინი (12)

მოტორ ზაპოროჟია (უკრ) - აგრები (ხორგადაიდო

7 გადადებული მატჩი: (4 ტურიდან) კილი - მოტორი, (5) ვესპრემი - ბარსა, მოტორი - ნანტი, (6) ნანტი - ზაგრები, (7) ცელიე - ნანტი, (8) მოტორი - ზაგრები

9 ტური: 1-4 დეკემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal