News Calendar

January 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს თასის ფინალამდე, რომელიც ხვალ გაიმართება, განაწილდა მე-5-8 ადგილები. მეორე ოთხეულის მინი-ტურნირი სამტრედიამ მოიგო. 

სამტრედია საქართველოს თაის პირველი, 2014 წლის მფლობელია. ახალი გათამაშების პლეიოფში გუნდმა გუშინ თასის 2018 წლის გამარჯვებული, პეგასი დაამარცხა 30-27, დღეს კი დაძაბულ თამაშში 34-29 აჯობა ფოთის ოქროს ვერძს.

ტაიმი ფრედ, 14-14 დასრულდა. 50-ე წუთის შემდეგ სამტრედიამ თითქოს გაინაღდა გამარჯვება და 29-24 დაწინაურდა, მაგრამ ფოთელებმა ზედიზედ გაიტანეს 5 გოლი. 29-29 და სათამაშო კიდევ 4 წუთი იყო, მაგრამ მეტოქეს ენერგია აღარ შერჩა და ისევ სამტრედიელების ჯერი დადგა - 34-29.

მეშვიდე ადგილისთვის პეგასმა 37-22 მოუგო ქარიშხალას.

ფინალში, 13 ნოემბერს, თბილისის სპორტის სასახლეში, ითამაშებენ ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები და სახელბურთო კლუბი ქუთაისი. თამაში 15 საათზე დაიწყება. 13 საათზე იქვე მესამე ადგილისთვის მატჩია სტუ-იმედსა და სპორტის უნივერსიტეტს შორის. ტურნირზე მაყურებელი არ დაიშვება, ყველა მატჩის პირდაპირი სტრიმი და ჩანაწერი ხელმისაწვდომია საქართველოს ხელბურთის ფედერაციის არხზე:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2020. კაცები

12 ნოემბერი, გლდანის აკადემია

მე-7-8 ადგ. პეგასი - ქარიშხალა 37-22

პეგ: გორგოძიანი (14 მოგერიება), თავაძე (1) - კოხრეიძე 9, პატაშური 8, ჟვანია 7, უთმელიძე 4, არეშიძე 3, კობახიძე 3, გრიშიკაშვილი 1, დარსანია 1, ჩეჩელაშვილი 1, ლანჩავა

ქარ: ალიევი 2 გოლი (9 მოგერიება), ქირია (4), გაბიდაური (1) - გ. მუკბანიანი 7, ლ. მუკბანიანი 3, მიხელიძე 3, ფანჩვიძე 3, ჩაფიძე 1, შარიფაშვილი 1, ძაგნიძე 1, ხუციშვილი 1, სლოევი

მსაჯები: გ.გველესიანი - თ. ბჟალავა, დელეგატი: გ. ბროლაძე

მე-5-6 ადგ. სამტრედია - ოქროს ვერძი ფოთი 34-29

სამ: ჩხიკვაძე (8), დუნდუა (2), გაგუა - ვ. ხელისუფალი 11, ადამია 9, ხომერიკი 5, აფრიდონიძე  4, ბერიძე 2, სულიკო კიკაბიძე 2, დ. ხელისუფალი 1, ხონელიძე, საბა კიკაბიძე, მანია

ფოთ: ბ. კეკუა (6), გოგოხია (6), თ. კეკუა - ალანია 10, ჟვანია 10, მელიავა 4, დიდია 3, ბერაია 1, ფანცულაია 1, ბჟალავა, კვარაცხელია

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი, დელეგატი: თ. ჩოგოვაძე

13 ნოემბერი, სპორტის სასახლე, ფინალი

13:00 მე-3-4 ადგ. სტუ-იმედი - სპორტუნი

15:00 ფინალი. BSB ბათუმი - ქუთაისი

საქართველოს თასი. წინა ფინალები

2014 სამტრედია - პეგასი 31-24

2015 BSB ბათუმი - სტუ 20-19

2018 პეგასი - BSB ბათუმი 30-29

2019 BSB ბათუმი - ქუთაისი 27-20

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal