News Calendar

January 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში პირველი წრე ფორმალურად დასრულდა, თუმცა, კოვიდ-პანდემიის გამო 12 გადადებული თამაში დაგროვდა. 

2019 წლის ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა ორჯერ ითამაშა დორტმუნდის ბორუსიასთან - ჯერ მეშვიდე, შემდეგ კი მერვე ტურის მატჩები და 4 ქულა დაიმატა. დიორის დანაკარგი 7 თამაშის შემდე სულ ორი ფრეა და ის 12 ქულით ლიდერობს B ჯგუფს, თუმცა,  ერთი თამაშითა და 1 ქულით ნალები აქვს რუსეთის ცსკას რომელმაც 27-23 მოუგო დანიის ოდენსეს.

A ჯგუფში პირველი მატჩი მოიგო გერმანიის ბიტიგჰაიმმა, ვინც სტუმრად უნგრეთის ფერენცვაროში დაამარცხა 35-24. აქ ანალოგიური სიტუციაა - 6 თამაშიდან ერთი წაგება და 10 ქულა აქვს ბუქარესტის გუნდს, თუმცა, პოტენციური ლიდერია რუსეთის როსტოვი - 5 თამაში, 9 ქულა. რუმინულმა კლუბმა სტუმრად მოუგო სლოვენიის კრიმ მერკატორს -  25-23, ხოლო რუსებმა შინ - დანიის ოდენსეს 28-24. ამავე ჯგუფში დაუმარცხებელია ნორვეგიის კრისტიანსანდიც (4 თამაში, 7 ქულა), რომელსაც ზედიზედ მესამე თამაში გაუცდა.

წლის ბოლომდე გუნდები კიდევ ორ ტურს ითამაშებენ. 22 ნოემბრის შემდეგ კი ეროვნული ნაკრებები დაიწყებენ მზადებას ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც დეკემბერში გაიმართება დანიასა და ნორვეგიაში.

ხელბურთი. EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები. ჯგუფური ეტაპი. 7 ტური. 6-8 ნოემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. ბუკურეშტი 10 ქულა (6 თამაში), როსტოვი 9 (5), კრისტიანსანდი 7 (4), მეცი 6 (5), ფერენცვაროში 4 (5), ესბიერგი 3 (6), კრიმი 3 (6), ბიტიგჰაიმი 2 (7)

როსტოვი (რუს) - ესბიერგი (დან) 28-24

მანაგაროვა 7, ბობროვნიკოვა 5 - იაკობსენი 8, გრანლლუნდი (10 სეივი)

ფერენცვაროში (უნგ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 24-35

კოვაჩიჩი 7, კლუიბერი 7 - ლაუენროტი 7, მაიდჰოფი 7, სანდო (18)

კრიმ მერკატორი (სლნ) CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-25

და სილვა 8, რისოვიჩი (21) - კაბრალი 5, ლაზოვიჩი 5, გრუბიშიჩი (10)

კრისტიანსანდი (ნორ) - მეცი (საფ) გადაიდო

ჯგუფი. დიორი 12 (7), ცსკა 11 (6), ბრესტი 8 (6), ოდენსე 8 (7), ბუდუჩნოსტი 3 (5), პოდრავკა 2 (4), დორტმუნდი 2 (7), ვალჩეა 0 (4)

ბორუსია დორტმუნდი (გერ) - დიორი (უნგ) 24-34

გუტიერესი 6, ვან ზილი 5 - ამორიმი 7, ოფტდალი 6

ცსკა (რუს) – ოდენსე (დან) 27-23

ვედეხინა 6, კაპლინა (11) - ხროტი 6, ააბინგჰი 5, რაინჰარდტი (10)

ბრესტ-ბრეტონი (საფ)  - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) გადაიდო

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) გადაიდო

მე-8 ტურიდან: დიორი (უნგ) - ბორუსია დორტმუნდი (გერ) 38-25

ამორიმი 6, ოფტედალი 6, გორბიცი 5 - აბდულა 5, ბლეკმანი 5

8 ტური: 14-15 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal