News Calendar

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგა კაცებმაც დაიწყეს. პირველი ტურის 8 მატჩიდან გაიმართა 7, ხოლო უნგრეთის სეგედისა და პარი სენ ჟერმენის თამაში გადაიდო იმის გამო, რომ სეგედის მოთამაშეს კოვიდ-ვირუსი დაუდასტურდა. 

პირველივე ტურში დამარცხდა ლიგის ბოლო, 2019 წლის ჩემპიონი, სკოპიეს ვარდარი, ვინც ბელარუსში 22-24 წააგო მეშკოვ-ბრესტთან. A ჯგუფში გერმანიის ფლენზბურგმა 31-30 მოუგო პოლონეთის კელცეს, ხოლო პორტუგალიის პორტუ შინ 28-30 დამარცხდა ნორვეგიის ელვერუმთან.

B ჯგუფში გერმანიის კილმა სტუმრად 31-21 მოიგო ზაგრებში, კლუბის ახალმა გამთამაშებელმა, სანდერ საგოსენმა კი 7 გოლი გაიტანა. საგოსენის, ნორვეგიის ნაკრებისა და პარი სენ ჟერმენის ვარსკვლავის ყველაზე სახელოვან გერმანულ კლუბში გადასვლა ახალი სეზონის მთავარი სატრანსფერო სიახლეა.

დანიის ოლბორგმა სტუმრად დაამარცხა სლოვენიის ცელიე 31-29, ბარსელონამ 30-25 მოიგო ზაპოროჟიეში, ხოლო უნგრულმა ვესპრემმა საფრანგეთსში აჯობა ნანტს - 28-24. ამ თამაშს, სხვათა შორის, 4000 მაყურებელი დაესწრო. 1800 ქომაგი დაუშვეს ზაპოროჟიეში, 1300 - ბრესტში, 50 - ზაგრებში, 20 - პორტუში, ხოლო ფლენზბურგისა და ცელიეს მატჩები უმაყურებლოდ გაიმართა.  

კაცთა ლიგის მატჩები ახალი სეზონიდან შუა კვირაში, ოთხშაბათ-ხუთშაბათს გაიმართება. მომდევნო ტური 23-24 სექტემბერსაა, ჯგუფური ეტაპი თებერვალში დასრულდება, ხოლო იქამდე, 28-29 დეკემბერს კიოლნში მოეწყობა წინა, 2019-20 სეზონის ფინალური ოთხეულის ტურნირი კილის, ბარსელონას, პარი სენ ჟერმენისა და ვესპრემის მონაწილეობით.

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, კაცები. ჯგუფური ეტაპის 1 ტური, 16-17 სექტემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფიმეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ვარდარი (მკდ) 24-22

პანიჩი 6, ვაილუპაუ 6 - ვუინი 6, დისინგერი 4

ფლენზბურგი (გერ) - კელცე (პოლ) 31-30

როდი 6, გოტფრიდსონი 5, ვანე 5 - კარალეკი 7, კულეში 6, ვოლფი 12 სეივი

პორტუ (პორ) - ელვერუმი (ნორ) 28-30

არეია 5 - ბლონცი 10, მათე 5, ფრისი 14 მოგერიება

სეგედი (უნგ) - პსჟ (საფ) გადაიდო

2 ტური. 23 სექ: კელცე - სეგედი, პსჟ - ფლენზბურგი, პორტუ - ბრესტი, 24 სექ: ვარდარი - ელვერუმი

ჯგუფიცელიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 29-31

კლიუნი 6, სარაცი 5 - იენსენი 5, სამუელსონი 5

ნანტი (საფ) - ვესპრემი (უნგ) 24-28

ლაზაროვი 5, ფიგერასი 5 - ნილსონი 5, მანასკოვი 5, კორალესი 17 სეივი

ზაგრები (ხორ) - კილი (გერ) 21-31

ვისტოროპი 6 - საგოსენი 7, ეკბერგი 6, რაინკინდი 5, კენშტედტი 11 სეივი

მოტორ ზაპოროჟია (უკრ) - ბარსა (ესპ) 25-30

მალაშინსკასი 7 - გომესი 10, ცინდრიჩი 5, პერესი 12 სეივი

2 ტური. 23 სექ: ოლბორგი - მოტორი, 24 სექ: კილი - ნანტი, ვესპრემი - ზაგრები, ბარსა - ცელიე

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal