News Calendar

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ახალი სეზონი ქალებმა გახსნეს. ტურნირი ახალი ფორმატით თამაშდება და როგორც ქალებში, ასევე კაცებში, მხოლოდ 16 უძლიერესი გუნდი მონაწილეობს.  

ქალთა 2019-20 სეზონი შეწყდა და აღარ განახლდება, 2019 წლის ჩემპიონი, უნგრეთის დიორი კი ფრეს დასჯერდა რუსეთში, ცეესკასთან. უნგრულ კლუბს ქულა ვეტერანმა ანიტა გორბიცმა მოუტანა ბოლო წამებზე: 27-27. კიდევ ერთ უნგრულ-რუსულ დაპირისპირებაში როსტოვმა სტუმრად დაამარცხა ფერენცვაროში 26-25.

ცსკა სპეციალურად ჩემპიონთა ლიგისთვის დაკომპლექტდა. რუსებმა მთელი ქალთა ნაკრები ორ სუპერკლუბში გადაანაწილეს და რამდენიმე უცხოელი ვარსკვლავი დაამატეს. ლიგაში ორი კლუბი ჰავს დანიასაც, ოღონდ აქ ლიდერები ჰოლანდიელები არიან: ოდენსეში - ნიკე ხროტი და ლუის აბინგჰი, ხოლო ესბიერგს ჯერჯერობით ვერ ეხმარება ტრავმირებული ესტევანა პოლმანი. ხროტმა 8 გოლი გაუტანა დორტმუნდის ბორუსიას (32-27), ხოლო ესბიერგმა 33-26 მოუგო ასევე გერმანულ ბიტიგჰაიმს. ბუნდესლიგის ეს ორი საუკეთესო გუნდი ძირითადად გერმანიის ნაკრების მოთამაშეებისგანაა შედგენილი.

ნორვეგიის კრისტიანსანდმა დაიბრუნა ნაკრების ლიდერები ჰაიდი ლოკე და ნორა მორკი, თუმცა, სტუმრად გაუჭირდა სლოვენიური კრიმ მერკატორის დამარცხება - 27-26. CSM ბუკურეშტის ლიდერმა, ქრისტინა ნიაგუმ 12 გოლი გაუტანა წინა სეზონის ერთ-ერთ ფავორიტს, ფრანგულ მეცს (31-26), ხოლო მეორე ფრანგულმა კლუბმა, ბრესტ ბრეტონმა 28-21 მოუგო რუმინეთის მეორე გუნდს, რამნიკუ ვალჩეას. მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი მოულოდნელად დამარცხდა ხორვატიაში, პოდრავკა ვეგეტასთან - 26-29.

ქალთა ჩემპიონთა ლიგის მატჩები ტრაადიციულად, შაბათ-კვირას გაიმართება და ამ უქმეებზე მეორე ტურია, კაცები კი ითამაშებენ ოთხშაბათ-ხუთშაბათს. პირველი ტური ამ კვირაში, 16-17 სექტემბერსაა.

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები. ჯგუფური ეტაპი. 1 ტური. 12-13 სექტემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

A ჯგუფი. კრიმ მერკატორი (სლნ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 26-27

ვიეირა 8, რისოვიჩი 12 სეივი -  ლოკე 9, სულანდი 5, ერიკსონი 19 სეივი

ფერენცვაროში (უნგ) - როსტოვი (რუს) 25-26

კლუიბერი 7, კოვაჩიჩი 4, ბირო 11 სეივი - ვიახირევა 6, კალინინა 12 სეივი

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ესბიერგი (დან) 26-33

მაიდჰოფი 5 - იაკობსენი 8, ტრანბორგი 7

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - მეცი (საფ) 31-26

ნიაგუ 12, ლაზოვიჩი 5, გრუბიშიჩი 12 სეივი - პერედერიი 4, სტანკო 4

2 ტური: 19 სექ. როსტოვი - კრიმი, კრისტიანსანდი - ფერენცვაროში, 20 სექ: ესბიერგი - ბუკურეშტი, მეცი - ბიტიგჰაიმი

B ჯგუფი. ოდენსე (დან) - ბორუსია დორტმუნდი (გერ) 32-27

ხროტი 8, რაინჰარდტი 14 მოგერიება - გუტიერესი 8

ცსკა (რუს) - დიორი (უნგ) 27-27

მიხაილიჩენკო 7, დმიტრიევა 5 - კრისტიანსენი 7, ლუკაჩი 6, ლენო 17 სეივი

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 28-21

გროსი 8, პოპ-ლაზიჩი 7 -  ლოპეს ერერო 4

პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 29-26

ტურკი 6, დუმანსკა 16 სეივი - ლეკიჩი 9, პინო 6

2 ტური: 19 სექ. ვალჩეა - ოდენსე, დიორი - პოდრავკა, ბუდუჩნოსტი - ცსკა, 20 სექ: დორტმუნდი - ბრესტ-ბრეტონი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal