News Calendar

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში დასრულდა ჯგუფური ეტაპი და დაკომპლექტდა მერვედფინალის წყვილები.  

მერვედფინალის ბოლო საგზური სლოვენიის ცელიემ მოიპოვა. გიორგი ცხოვრებაძის გუნდი, მონპელიე, მერვედფინალში გერმანიის ჩემპიონ ფლენზბურგს შეხვდება, გამარჯვების შემთხვევაში კი, მეოთხედფინალში - ბარსელონას. მერვედფინალის პირველი მატჩები 18-22 მარტს გაიმართება. 

14 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magaine-episode-14/1878234

ქალთა ტურნირზე სათმაშო ბოლო ტურია, თუმცა, ყველა მერვედფინალისტის ვინაობა ვადამდე გაირკვა, მეოთხედფინალის სულ ბოლო საგზური კი რუმინეთის რამნიკუ ვალჩეას ერგო.

ქალები. 9 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-11/1919892

ამ შაბათ კვირას, ქალთა ბოლო ტური მეოთხედფინალურ წყვილებს გაარკვევს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ბოლო, 14 ტური: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

A ჯგუფი: ბარსელონა 26 - პსჟ 22, სეგედი 20, ოლბორგი 15, ფლენზბურგი 15, ცელიე 6 - ზაგრები 5, ელვერუმი 3

ფლენზბურგი (გერ) - ცელიე (სლნ) 29-26

ბარსელონა (ესპ) - სეგედი (უნგ) 30-28

ოლბორგი (დან) - ელვერუმი (ნორ) 30-28

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ზაგრები (ხორ) 37-26

B ჯგუფი: კილი 20 - ვესპრემი 20, კელცე 18, მონპელიე 17, პორტუ 14, ვარდარი 11 - ბრესტი 8, ზაპოროჟიე 4

ვარდარი (მკდ) - მონპელიე (საფ) 27-31

კელცე (პოლ) - კილი (გერ) 32-30

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ) 22-32

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - პორტუ (პორ) 32-35

C-D ჯგუფები. პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად. პირველი მატჩები

ბიდასოა ირუნი (ესპ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-19 (25-32)

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - სპორტინგი (პორ) 26-24, (26-25)

მერვედფინალი, 18-22 / 25-29 მარტი

დინამო ბუკურეშტი - პსჟ

ვისლა პლოცკი - ვესპრემი

ვარდარი - სეგედი

ცელიე- კელცე

პორტუ - ოლბორგი

ფლენზბურგი - მონპელიე

მეოთხედფინალი, 25-26 აპრილი / 2-3 მაისი

ფლენზბურგი/მონპელიე - ბარსელონა

პორტუ/ოლბორგი - კილი

ცელიე/კელცე - დინამო/პსჟ

ვარდარი/სეგედი - ვისლა/ვესპრემი

ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი

9 ტური, 29 თებერვალი - 1 მარტი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

ჯგუფი: მეცი 13, როსტოვი 11, ესბიერგი 11, ბუკურეშტი 9 - კრისტიანსანდი 5, ფერენცვაროში 5

კრისტიანსანდი (ნორ) - როსტოვი (რუს) 29-32

მეცი (საფ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 28-26

ფერენცვაროში (უნგ) - ესბიერგი (დან) 26-25

B ჯგუფი: დიორი 17, ბრესტი 15, ბუდუჩნოსტი 10, რამნიკუ ვალჩეა 7 - კრიმ მერკატორი 3, სევეჰოფი 2

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)  37-26

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) – სევეჰოფი (შვდ)  28-20

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - დიორი (უნგ) 27-28

ბოლო ტური: 7-8 მარტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal