facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ჯგუფური ეტაპიის ბოლო ტურნის წინ თითქმის ყველაფერი გაირკვა: დარჩენილია მერვედფინალის ერთადერთი თავისუფალი საგზური.

A ჯგუფში მას გაითამაშებენ სლოვენიის ცელიე და ხორვატიის ზაგრები. ცელიე ერთი ქულით წინაა და ოთხშაბათს სტუმრად ეთამაშება ფლენზბურგს ხოლო ზაგრები კვირას ასევე სტუმრად თამაშობს პარი სენ ჟერმენთან.

13 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-13/1878030

ჯგუფებში პირველი ადგილები გაინაღდეს და მეოთხედფინალში გავდნენ ბარსელონა და კილი. მერვედფინალში არიან: პსჟ, სეგედი, ფლენზბურგი, ოლბორგი, ვესპრემი, კელცე, მონპელიე, პორტუ და ვარდარი. კიდევ ორ მერვედფინალისტს გამოავლენს ვისლა-ბიდასოა ირუნისა და სპორტინგ-დინამო ბუკურეშტის წყვილების საპასუხო მატჩები.

ქალთა ჯგუფურ ეტაპზე სათამაშო კიდევ ორი ტურია, თუმცა,  ბევრი შეკითხვა არც აქაა დარჩენილი. პირველ ჯგუფში CSM ბუკურეშტის 4-ქულიანი უპირატესობა აქვს ნორვეგიის კრისტიანსანდზე და დარჩენილ 2 მატჩში ქულაც ჰყოფნის. მეორე ჯგუფის ბოლო საგზურისთვის ბრძოლაშიც რუმინულ კლუბს, რამნიკუ ვალჩეას აქვს უკეთესი შანსები.

ქალები. 7 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-9/1879472

8 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-10/1919009

მერვედფინალში უკვე გავიდნენ მეცი, ესბიერგი, როსტოვი, დიორი, ბრესტი და ბუდუჩნოსტი.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

13 ტური: 19-23 თებერვალი. თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

A ჯგუფი: ბარსელონა 24 - პსჟ 20, სეგედი 20, ფლენზბურგი 13, ოლბორგი 13, ცელიე 6 - ზაგრები 5, ელვერუმი 3

ფლენზბურგი (გერ) - სეგედი (უნგ) 34-36

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ელვერუმი (ნორ) 31-25

ზაგრები (ხორ) - ოლბორგი (დან) 31-30

ცელიე (სლნ) - ბარსელონა (ესპ)

B ჯგუფი: კილი 20 - ვესპრემი 18, კელცე 16, მონპელიე 15, პორტუ 12, ვარდარი 11 - ბრესტი 8, ზაპოროჟიე 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - კელცე (პოლ) 26-33

პორტუ (პორ) - ვარდარი (მკდ) 30-22

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - კილი (გერ) 33-30

ვესპრემი (უნგ) - მონპელიე (საფ) 24-23

ბოლო ტური: 26 თებერვალი - 1 მარტი

C-D ჯგუფები. პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად. პირველი მატჩები

ვისლა პლოცკი - ბიდასოა ირუნი 32-25 (საპასუხო: 29 თებერვალი)

სპორტინგი - დინამო ბუკურეშტი 25-26 (საპასუხო: 1 მარტი)

ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები.

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 7-8 ტური. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

ჯგუფი: მეცი 11, ესბიერგი 11, როსტოვი 9, ბუკურეშტი 9 - კრისტიანსანდი 5, ფერენცვაროში 3

კრისტიანსანდი (ნორ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-25

ფერენცვაროში (უნგ) - როსტოვი (რუს) 31-35

მეცი (საფ) - ესბიერგი (დან) 31-31

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - ფერენცვაროში (უნგ) 27-24

როსტოვი (რუს) - მეცი (საფ) 24-29

ესბიერგი (დან) - კრისტიანსანდი (ნორ) 35-30

B ჯგუფი: დიორი 15, ბრესტი 13, ბუდუჩნოსტი 10, რამნიკუ ვალჩეა 5 - კრიმ მერკატორი 3, სევეჰოფი 2

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) - დიორი (უნგ) 20-29

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 30-28

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - სევეჰოფი (შვდ) 31-22

სევეჰოფი (შვდ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 24-33

კრიმ მერკატორი (სლნ) - რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 28-28

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - დიორი (უნგ) 28-29

9 ტური: 29 თებერვალი - 1 მარტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal