facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 3 ტურით ადრე საფრანგეთის მონპელიემ პლეიოფში გასვლა გაინაღდა. 

11 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-11/1872453

ტურნირი სანაკრებო პაუზის შემდეგ განახლდა. მე-11 ტურში ლიგის 2018 წლის ჩემპიონმა მონპელიემ შინ 25-24 დაამარცხა 2016 წლი გამარჯვებული, პოლონეთის კელცე, 13 ქულა დააგროვა და მერვედფინალში ითამაშებს. 18 წლის ქართველი ხელბურთელი 11 თამაშიდან ექვსში, მათ შორის კელცესთან, გუნდის შემადგენლობაში იყო.

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე კიდევ 3 ტურია. B ჯგუფში პირველი ადგილისთვის, რომელიც პირდაპირ მეოთხდფინალში თამაშის უფლებას იძლევა, იბრძოლებენ გერმანიის კილი და უნგრეთის ვესპრემი. მერვედფინალში გასულები არიან მონპელიე და კელცე, ხოლო ბოლო 2 საგზურის პრეტენდენტები ატიან პორტუგალიის პორტუ, მოქმედი ჩემპიონი, მაკედონიის ვარდარი და ბელარუსის მეშკოვ-ბრესტი.

A ჯგუფში პირველი ადგილის დაკავების კანდიდატები არიან ბარსელონა, პსჟ და უნგრეთის სეგედი. მერვედფინალში გავიდა დანიის ოლბორგი, მიზანთან ძალიან ახლოა გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი, ბოლო საგზურისთვის კი იბრძვიან სლოვენიის ცელიე, ნორვეგის ელვერუმი და ხორვატიის ზაგრები.

მე-12 ტური 12 თებერვალს დაიწყება.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

11 ტური: 5-9 თებერვალი. თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

A ჯგუფი: ბარსელონა 20 - სეგედი 18, პსჟ 18, ოლბორგი 11, ფლენზბურგი 9, ცელიე 6 - ელვერუმი 3, ზაგრები 3

სეგედი (უნგ) - ოლბორგი (დან) 26-26

ბომბაჩი 5 - იულ-ლასენი 6, სმარასონი 6

ზაგრები (ხორ) - ფლენზბურგი (გერ) 25-26

შიპიჩი 8 - შტაინჰაუზერი 7, იონდალი 5

ცელიე (სლნ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 29-33

კოდრინი 6 - სიპრჟაკი 9, ჰანსენი, კუნკუ 4

ელვერუმი (ნორ) - ბარსელონა (ესპ) 26-30

ფრედრიკსენი 5 - არინიო, გომესი 6

B ჯგუფი: კილი 18 - ვესპრემი 16, მონპელიე 13, კელცე 12, პორტუ 10, ვარდარი 9 - ბრესტი 6, ზაპოროჟიე 4

კილი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 34-23

ეკბერგი 8, ლანდინი 6 - კრიშტოპანსი 6, სტოილოვი 5

პორტუ (პორ) - ვესპრემი (უნგ) 24-31

ბრანკინიო 6 - ბოროზანი 7, გაიჩი 6

მონპელიე (საფ) - კელცე (პოლ) 25-24

დესკა 9, ვილმინო 7 - კულეში 5, მორიტო 5

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 33-36

12 ტური: 12-16 თებერვალი

C-D ჯგუფები. პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად

ვისლა პლოცკი - ბიდასოა ირუნი: 22, 29 თებერვალი

სპორტინგი - დინამო ბუკურეშტი: 22 თებერვალი, 1 მარტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal