News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ოლიმპიურმა და მსოფლიო ჩემპიონმა, დანიის ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატზე ფრედ, 24-24 ითამაშა უნგრეთთან და მეორე ეტაპზე გასვლის შანსები შეინარჩუნა. უკვე ცნობილია 7 გუნდი, ვინც ბრძოლას გააგრძელებს. პირველი ეტაპის დარჩენილ 2 დღეში კიდევ 5 გამოვლინდება.

დანია თითქმის მთელი თამაში აგებდა და გავარდნის პირას იყო. დასრულებამდე 8 წუთით ადრე უნგრეთი 23-21 იგებდა, შემდეგ ზედიზდ სამი გოლი გაუშვა, გაათანაბრა (24-24) და ბოლო შეტევაც დარჩა, მაგრამ დარტყმა ვეღარ მოასწრო. E ჯგუფში ისლანდიამ 34-23 დაამარცხა რუსეთი და მეორე რაუნდში გასვლა გაინაღდა, მეორე საგზური კი ღიად დარჩა დანიასა და უნგრეთს შორის - ბოლო ტურში დანიამ უნდა მოუგოს რუსეთს და თუ უნგრეთი ისლანდიასთან წააგებს, მაშინ ამ ორ გუნდს შორის ბურთების სხვაობა დაითვლება, უნგრეთს კი ისლანდიასთან ფრეც ჰყოფნის. 

დანია-უნგრეთი: https://www.youtube.com/watch?v=_LmwQFyeTB4

A ჯგუფში ბელარუსმა 36-27 მოუგო მონტენეგროს და მეორე ეტაპზე გავიდა, ხორვატიამ 24-21 დაამარცხა სერბეთი. B ჯგუფში მეორე საგზური მოიპოვა გერმანიამ, ვინც ლატვიას 28-27 მოუგო,  ესპანეთმა 36-25 აჯობა ჰოლანდიას.

5 საუკეთესო გოლი. 13 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=YOjEnNeWwSk

დღის საუკეთესო მოთამაშეები: https://www.youtube.com/watch?v=ZOaabKCPQak

დღეს მორიგი 6 თამაშია. პირველი ეტაპი სრულდება B, D და F ჯგუფებში, 15 იანვარს კი E ჯგუფის ბოლო 2 მატჩია. ევროპის ჩემიონატის ნახვა შეგიძლიათ სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ეტაპი, 13 იანვარი. მეორე რაუნდში გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია. ხორვატია 6, ბელარუსი 4 - მონტენეგრო 2, სერბეთი 0

მონტენეგრო - ბელარუსი 27-36

ლიპოვინა 5, შიმიჩი 15/42 - ვაილუპაუ 7

სერბეთი - ხორვატია 21-24

კუკიჩი 4 - დუვნიაკი 5, შეგო 16/36

9 იანვარი. ბელარუსი - სერბეთი 35-30, ხორვატია - მონტენეგრო 27-21

11 იანვარი. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, მონტენეგრო - სერბეთი 22-21

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ესპანეთი 6, გერმანია 4 - ჰოლანდია 2, ლატვია 0

ლატვია - გერმანია 27-28

კრიშტოპანსი 7 - კუნი 8

ჰოლანდია - ესპანეთი 25-36

სმიტსი 8 - მაკედა 6, არინიო 5, კორალესი 20/44

9 იანვარი. გერმანია - ჰოლანდია 34-23, ესპანეთი - ლატვია 33-22

11 იანვარი. ლატვია - ჰოლანდია 24-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი. ისლანდია 4, უნგრეთი 3, დანია 1, რუსეთი 0

ისლანდია - რუსეთი 34-23

ელისონი 6, პეტერსონი 6 - კალარაში 6

დანია - უნგრეთი 24-24

ბრამინგი 6, ნ. ლანდინი 20/44 - ბალოგი 7, მიკლერი 11/35

15 იანვარი. 19:15 ისლანდია - უნგრეთი, 23:30 რუსეთი - დანია

11 იანვარი, უნგრეთი - რუსეთი 26-25, დანია - ისლანდია 30-31

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია. ავსტრია 4, ჩეხეთი 2, მაკედონია 2, უკრაინა 0,

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია - მაკედონია, 23:30 უკრაინა - ჩეხეთი

10 იანვარი. ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, მაკედონია - უკრაინა 26-25

12 იანვარი. ჩეხეთი - მაკედონია 27-25, ავსტრია - უკრაინა 34-30

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ნორვეგია 4, პორტუგალია 4, საფრანგეთი 0, ბოსნია 0

14 იანვარი. 21:15 ბოსნია - საფრანგეთი, 23:30 პორტუგალია - ნორვეგია

10 იანვარი. საფრანგეთი - პორტუგალია 25-28, ნორვეგია - ბოსნია 32-26

12 იანვარი. პორტუგალია- ბოსნია 27-24, საფრანგეთი - ნორვეგია 26-28

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი. სლოვენია 4, შვედეთი 2, შვეიცარია 2, პოლონეთი 0,

14 იანვარი. 21:15 შვეიცარია - სლოვენია, 23:30 პოლონეთი - შვედეთი

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23, შვედეთი - შვეიცარია 34-21

12 იანვარი. შვეიცარია - პოლონეთი 31-24, შვედეთი - სლოვენია 19-21

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფი (A,B,C). ვენა, ავსტრია.

1 ჯგუფი (D,E,F). მალმიო, შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

ჩემპიონი იღებს 2020 ოლიმპიადის პირდაპირ საგზურს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
წყალტუბო 25-31 სპორტუნი
სამტრედია 15-28 იმედი სტუ
26 თებერვალი
სამტრედია 28-40 სპორტუნი
წყალტუბო 19-30 იმედი სტუ
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
სამტრედია 16-17 ფოთი
წყალტუბო 21-36 აჭარა
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0
გაგრძელდება 5 მარტს

გოგონები 2004-05
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 29 თებერვალს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი
რუსთავი - ყვარელი
გორი - ქარიშხალა
პეგასი - რუსთავი
ქარიშხალა - აკადემია
გორი - აკადემია
პეგასი - რუსთავი
23 თებერვალი. გლდანი
გორი 14-13 პეგასი
ქარიშხალა 11-4 ყვარელი
გორი 12-6 რუსთავი
პეგასი 10-1 აკადემია
რუსთვი 2-12 ქარიშხალა
ყვარელი 3-11 პეგასი
ყვარელი 8-11 გორი
რუსთავი 9-1 აკადემია
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 10 1 0 9 17-67 2
  აკადემია 9 0 0 9 2-61 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal