facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ევროპის ჩემპიონატს ემშვიდობება საფრანგეთის ნაკრები - გუნდი, რომელიც 2015 წელს სამივე სანაკრებო ტიტულის მფლობელი იყო, მაგრამ ახლა ზედიზედ წააგო 2 მატჩი და მეორე ეტაპზე გასვლის შანსი დაკარგა.  

პორტუგალიასთნ წაგების შემდეგ საფრანგეთი დამარცხდა ნორვეგიასთანაც - 26-28. სანდერ საგოსენმა 10 გოლი გაიტანა, ხოლო მეკარე ბერგერუდმა  ფრანგების 18 დარტყმა მოიგერია. უკვე მეორე ეტაპზე არიან პორტუგალია, ვინც 27-24 მოუგო ბოსნიას და ნორვეგია - ისინი ხვალ ერთმანეთთან მატჩში გაარკვევენ, ვინ დაიწყებს მეორე ჯგუფურ რაუნდს 2 ქულით.

საფრანგეთი-ნორვეგია: https://www.youtube.com/watch?v=-xlXuUJ3ZFE

B ჯგუფში 4 ქულითაა ერთ-ერთი მასპინძელი ავსტრია, რომელმაც უკრაინას მოუგო 34-30, ჩეხეთმა 27-25 დაამარცხა მაკედონია და ბრძოლის გაგრძელების არგი შანსი მიიღო, თუმცა აქ გარკვეული არაფერია - არც ავსტრიას გაუნაღდებია მეორე ეტაპზე გასვლა და არც უქულო უკრაინას დაუკარგავს შანსი. ყველაფერს ავტრია-მაკედონიისა და უკრაინა-ჩეხეთის ხვალინდელი მატჩები გაარკვევს.

ჩეხეთი - მაკედონია: https://www.youtube.com/watch?v=b1kZSOET-Rw

ასეთივე სიტუაციაა F ჯგუფში, რომლის მასპინძელი და წინა ჩემპიონატის ფინალისტი შვედეთი 19-21 დამარცხდა სლოვენიასთან. სლოვენიელებს გუნდში ჰყავთ ყველა ლიდერი - ბომბაცი, დოლენეცი, ზარაბეცი და უკვე ჯგუფის ფავორიტები არიან, თუმცა წინ აქვთ მატჩი შვეიცარიასთან, რომელმაც 31-24 მოუგო პოლონეთს, ხოლო ამ 27 გოლიდან 15 ანდრე შმიდმა გაიტანა.

შვედეთი-სლოვენია: https://www.youtube.com/watch?v=HiJxT09ryMk

ამგვარად, ჯერჯერობით ცნობილია მეორე ეტაპის 3 მონაწილე: ხორვატია, პორტუგალია და ნორვეგია.

5 საუკეთესო გოლი. 12 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=pbco7VPUmnQ

5 პასი: https://www.youtube.com/watch?v=ZOaabKCPQak

5 მოგერიება: https://www.youtube.com/watch?v=Dv6NRQNp-rU

5 უძლიერესი დარტყმა: https://www.youtube.com/watch?v=FX4G_1WNqXs

დღეს მორიგი 6 მატჩია. პირველ ეტაპს ასრულებენ A და C ჯგუფის გუნდები, ხოლო F ჯგუფში მეორე ტურის მატჩებია. თამაშების ნახვა შეგიძლიათ სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ეტაპი, 12 იანვარი. მეორე რაუნდში გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია. ავსტრია 4, ჩეხეთი 2, მაკედონია 2, უკრაინა 0,

ჩეხეთი - მაკედონია 27-25

კასპარეკი 7, გალია 14/37 - ლაზაროვი 11

ავსტრია - უკრაინა 34-30

ბილიკი 9, ვებერი 8, ბოზოვიჩი 7 - კოზაკევიჩი 7

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია - მაკედონია, 23:30 უკრაინა - ჩეხეთი

10 იანვარი. ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, მაკედონია - უკრაინა 26-25

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ნორვეგია 4, პორტუგალია 4, საფრანგეთი 0, ბოსნია 0

პორტუგალია- ბოსნია 27-24

პორტელა 10, კინტანა 13/36 - პრჩე 5

საფრანგეთი - ნორვეგია 26-28

ფაბრეგასი 8, გიგუ 5, ჟერარი 11/38 - საგოსენი 10, იონდალი 5, ბერგერუდი 16/41

14 იანვარი. 21:15 ბოსნია - საფრანგეთი, 23:30 პორტუგალია - ნორვეგია

10 იანვარი. საფრანგეთი - პორტუგალია 25-28, ნორვეგია - ბოსნია 32-26

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი. სლოვენია 4, შვედეთი 2, შვეიცარია 2, პოლონეთი 0,

შვეიცარია - პოლონეთი 31-24

შმიდი 15, პორტნერი 10/34 - სიცკო 5, მორავსსკი 10/36

შვედეთი - სლოვენია 19-21

გოტფრიდსონი 5 - დოლენეცი 7, ბომბაცი 5, ფერლინი 11/30

14 იანვარი. 21:15 შვეიცარია - სლოვენია, 23:30 პოლონეთი - შვედეთი

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23, შვედეთი - შვეიცარია 34-21

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია. ხორვატია 4, ბელარუსი 2, მონტენეგრო 2, სერბეთი 0

13 იანვარი. 21:15 მონტენეგრო - ბელარუსი, 23:30 სერბეთი - ხორვატია

9 იანვარი. ბელარუსი - სერბეთი 35-30, ხორვატია - მონტენეგრო 27-21

11 იანვარი. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, მონტენეგრო - სერბეთი 22-21

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ესპანეთი 4, გერმანია 2, ჰოლანდია 2, ლატვია 0

13 იანვარი. 21:15 ლატვია - გერმანია, 23:30 ჰოლანდია - ესპანეთი

9 იანვარი. გერმანია - ჰოლანდია 34-23, ესპანეთი - ლატვია 33-22

11 იანვარი. ლატვია - ჰოლანდია 24-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი. ისლანდია 2, უნგრეთი 2, დანია 0, რუსეთი 0

13 იანვარი. 21:15 ისლანდია - რუსეთი, 23:30 დანია - უნგრეთი

15 იანვარი. 19:15 ისლანდია - უნგრეთი, 23:30 რუსეთი - დანია

11 იანვარი, უნგრეთი - რუსეთი 26-25, დანია - ისლანდია 30-31

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფი (A,B,C). ვენა, ავსტრია.

1 ჯგუფი (D,E,F). მალმიო, შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

ჩემპიონი იღებს 2020 ოლიმპიადის პირდაპირ საგზურს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal