News Calendar

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, საფრანგეთმა 27-25 დაამარცხა გერმანია და ჯგუფური ეტაპის ბოლო ტურში, გადამწყვეტ მატჩში დანიას შეხვდება. მეორე ეტაპის 6 მონაწილე უკვე გამოვლენილია.  

C ჯგუფის მთავარ მატჩში მონტენეგრომ ამჯერადაც ერთი ბურთით დაამარცხა კონკურენტი გუნდი, რუმინეთი, 27-26 და მეორე ეტაპზე გასვლა გაინაღდა. რუმინეთი მმეორე ტაიმის შუაში 21-18 იგებდა, როდეცაც მეტოქემ პერსონალურად აიყვანა ქრისტინა ნიაგუ და ზედიზედ გაიტანა კიდეც 6 გოლი - 21-24. რუმინეთს ბოლოსწინა წუთზე ჰქონდა გათანაბრების შანსი, მაგრამ ვერ გამოიყენა და პარასკევს გადამწყვეტი მატჩი ექნება უნგრეთთან, ხოლო ესპანეთი და მონტენეგრო ჯგუფში პირველობისა და მეორე რაუნდში 4 ქულით გასვლისთვის ითამაშებენ. ესპანეთმა დღეს 43-16 მოუგო ყაზახეთს, ხოლო უნგრეთმა 30-20 დაამარცხა სენეგალი.

B ჯგუფში კორეამ 34-17 მოუგო ავსტრალიას და მეორე ეტაპზე გასვლა ოფიციალურად გაიფორმა. აქ მთავარი იყო საფრანგეთ-გერმანიის თამაში. გერმანიას მეორე რაუნდში გასვლა განაღდებული აქვს, მაგრამ იქ თანაჯგუფელ მეტოქეებთან დაგროვილი ქულებიც დასჭირდება, მსოფლიო ჩემპიონი კი ტიტულის დაკარგვის პირასაა.

საფრანგეთი მთელი თამაში იგებდა, მაგრამ გერმანია, მარცხენა ინსაიდ ემილი ბიოლკის გოლების წყალობით, მეტოქეს კვალში ედგა. 47-ე წუთზე, ნიომბლას გოლის შემდეგ ფრანგებმა თითქოს გადამწყვეტი უპირატესობა მოიპოვეს (23-18), მაგრამ დარჩენილ დროში გერმანიამ ოთხჯერ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, რამდენჯერმე ანგარიშის გასათანაბრებლადაც წავიდა შეტევაში, მაგრამ მეკარე ამანდინ ლენომ მათ ამის საშუალება ერთხელაც არ მისცა. ბოლო წუთზე გადამწყვეტი გოლი ალისონ პინომ გაიტანა და საფრანგეთმა 27-25 მოიგო.

დანია ეთამაშებოდა ბრაზილიას, რომელსაც ასევე შერჩენილი ჰქონდა მეორე ეტაპზე გასვლის თეორიული შანსი. დასრულებამდე 10 წუთით ადრე ბრაზილიამ ანგარიში გაათანაბრა (16-16), მაგრამ დაბოლოება მაინც წააგო: 18-24. შესაბამისად, დანია-საფრანგეთის მატჩი ბოლო ტურში, გადამწყვეტი აღმოჩნდება. ფრანგებს ბურთების უკეთესი სხვაობა აქვთ და ფრეც აწყობთ.

A და D ჯგუფებში მეოთხე ტური ხვალ გაიმართება, პარასკევს კი ბოლო, 12-მატჩიანი საერთო ტურია, რომელიც პირველ ეტაპს დასრულებს.

ვიდეო. 3 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=6Xf1RCh0RqI

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 4 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

B ჯგუფი:  კორეა 7, გერმანია 6, საფრანგეთი 5, დანია 5, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

ავსტრალია - კორეა 17-34

პოტოცკი 10 - ლი მიგიონი 5, რიუ 4, სიმი 4, იუნი 4

გერმანია - საფრანგეთი 25-27

ბიოლკი 8, ბენკე 5, ეკერლე 12/39 - ზაადი 4, ფლიპი 3,  ნიომბლა 3, ლენო 13/38

დანია - ბრაზილია 24-18

ს. იორგენსენი 6, ბურგორი 4, ტოფტი 10/25 - ვიეირა 5

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმანია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

2 დეკ. ბრა-საფ 19-19, ავლ-გერ 8-34, კორ-დანია 26-26

3 დეკ. კორ-ბრა 33-27, საფ-ავლ 46-7, დან-გერ 25-26

C ჯგუფი: ესპანეთი 8, მონტენეგრო 8, უნგრეთი 4, რუმინეთი 4, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

ყაზახეთი - ესპანეთი 16-43

აბილდა 3 - მ. ლოპესი 10, არდერიუსი 5

მონტენეგრო - რუმინეთი 27-26

რადიჩევიჩი 6, რაიჩევიჩი 6 - ნიაგუ 11, დაკე 4

უნგრეთი - სენეგალი 30-20

კოვაჩი 6, მარტონი 5 - სანხარე 6

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

2 დეკ. ყაზ-მნტ 21-30, სნგ-რუმ 24-29, ესპ-უნგ 29-25

3 დეკ. უნგ-მნტ 24-25, ესპ-სნგ 29-20, რუმ-ყაზ 22-20

A ჯგუფი: ნორვეგია 6, ჰოლანდია 4, სერბეთი 4, ანგოლა 2, სლოვენია 2, კუბა 0

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

2 დეკ. კუბ-სრბ 27-46, ანგ-ჰოლ 28-35, სლნ-ნორ 20-36

3 დეკ. ჰოლ-კუბ 51-23, სლნ-ანგ 24-33, ნორ-სრბ 28-25

D ჯგუფი: რუსეთი 6, შვედეთი 6, იაპონია 4, არგენტინა 2, ჩინეთი 0, დრ კონგო 0

5 დეკ. 10:00 დრ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

2 დეკ. არგ- რუს 22-35, დრკ-იაპ 16-28, ჩინ- შვდ 19-32

3 დეკ. რუს-დრკ 34-13, ჩინ-არგ 28-34, შვდ-იაპ34-26

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal