News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, გერმანიის ნაკრებმა 26-25 დაამარცხა დანია და მეორე ჯგუფურ ეტაპზე თამაში გაინაღდა. სლოვენია 24-33 განადგურდა ანგოლასთან. დღესვე გაიმართა კიდევ 10 მატჩი.  გერმანია თითქმის მთელი თამაში ლიდერობდა, დანიამ მხოლოდ 51-ე წუთზე გაათანაბრა ანგარიში და შემდეგ წინ გასვლაც შეეძლო, მაგრამ ამის საშუალება გერმანელთა მეკარე ეკერლემ არ მისცა. მიუხედავად იმისა, რომ დანიელთა კარშიც ბრწყინვალედ იდგა სანდრა ტოფტი, მის გუნდს მეორე შანსი აღარ მიეცა და გერმანიამ ზედიზედ მესამე მატჩი მოიგო. ამავე ჯგუფში კორეამ დაამარცხა ბრაზილია 33-27, ხოლო საფრანგეთმა - ავსტრალია, 46-7.

შედეგად, გერმანიას 6 ქულა აქვს და ორი მძიმე მატჩის მიუხედავად საფრანგეთსა და კორეასთან, სამეულში უთუოდ მოხვდება, რადგანაც მდევრები, 3-3 ქულიანი საფრანგეთი და დანია ბოლო ტურში ერთმანეთში თამაშობენ და სწორედ აქ გაირკვევა, ამ ორიდან ვინ დაასრულებს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას. თავი ქუდში აქვს კორეას, რადგანაც 5 ქულითაა და ხვალ ავსტრალიას ხვდება.

A ჯგუფში ნორვეგიამ მძიმე თამაში მოუგო სერბეთს, 28-25, ჰოლანდიამ დაამარცხა კუბა 53-21, ხოლო სლოვენიამ 24-33 წააგო აფრიკის ჩემპიონ ანგოლასთან. ნორვეგია 6 ქულით ლიდერობს და თუ ორივე თამაში არ წააგო ანგოლასა და ჰოლანდიასთან, მეორე ეტაპზე უთუოდ გავა. ანგოლას ნორვეგია ჰყავს დასამარცხებელი, ყველაფერი კი ალბათ ჰოლანდია-სერბეთისა და სერბეთ-სლოვენიის მატჩების შემდეგ გაირკვევა.

D ჯგუფში რუსეთმა მოუგო კონგოს 34-13, არგენტინამ - ჩინეთს 34-28, შვედეთმა - იაპონიას 34-26 და თუ ბოლო ორ ტურში სენსაცია არ მოხდა, ბრძოლას რუსეთი, შვედეთი და იაპონია განაგრძობენ.

C ჯგუფში ესპანეთმა მესამე მატჩიც მოიგო, სენეგალთან 29-20, ხვალ ყაზახეთს ხვდება და მეორე ეტაპზე გასვლა განაღდებული აქვს. მოტენეგრომ პრინციპულ მატჩში აჯობა უნგრეთს 25-24, ხოლო რუმინეთმა -  ყაზახეთს 22-20. დარჩენული ორი საგზურისთვის მნიშვნელოვანი იქნება ხვალინდელი მატჩი მონტენეგროსა და რუმინეთს და ბოლო ტურის დაპირისპირება უნგრეთი-რუმინეთი.

ხვალ იაპონიაში მეოთხე ტურის მატჩები B და C ჯგუფის გუნდებს აქვთ, ზეგ - დანარჩენ ორ ჯგუფს, ხოლო პარაასკევს 12-მატჩიანი ბოლო, მეხუთე ტურია, რომელიც ყველა კითხვას უპასუხებს.

ვიდეო. 2 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=kSwXe1Gqk3k

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 3 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: ნორვეგია 6, ჰოლანდია 4, სერბეთი 4, ანგოლა 2, სლოვენია 2, კუბა 0

ჰოლანდია - კუბა 51-23

მალეშტაინი 11, აბინგჰი 10 - სესპედესი 4

სლოვენია - ანგოლა 24-33

სტანკო 9, გროსი 5 - კასომა 6, კარლოსი 6, გიალო 5

ნორვეგია - სერბეთი 28-25

არნცენი 7, ოფტედალი 7 - ლისცევიჩი 6, ცვიიჩი 5, ნიკოლიჩი 4

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

2 დეკ. კუბ-სრბ 27-46, ანგ-ჰოლ 28-35, სლნ-ნორ 20-36

B ჯგუფი:  გერმანია 6, კორეა 5, საფრანგეთი 3, დანია 3, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

კორეა - ბრაზილია 33-27

შინი 8, რიუ 8, სიმი 6 - ამორიმი 9, დე პაულა 4

საფრანგეთი - ავსტრალია 46-7

კოატანეა 7, ფლიპი 5, კანორი 4, ნოკანდი 4 - პოტოცკი 4

დანია - გერმანია 25-26

კ. იორგენსენი 5, ტოფტი 16/40 - ბენკე 7, ბიოლკი 5, ეკერლე 12/34

4 დეკ. 10:00 ავსტრალია - კორეა, 14:00 გერმანია - საფრანგეთი, 15:30 დანია - ბრაზილია

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმანია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

2 დეკ. ბრა-საფ 19-19, ავლ-გერ 8-34, კორ-დანია 26-26

C ჯგუფი: ესპანეთი 6, მონტენეგრო 6, რუმინეთი 4, უნგრეთი 2, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

უნგრეთი - მონტენეგრო 24-25

შაცლი 7, ლუკაჩი 6 - რადიჩევიჩი 8, რაიჩევიჩი 7, იაუკოვიჩი 4

ესპანეთი - სენეგალი 29-20

კაბრალი 8, როდრიგესი 4 - კამარა  6, დაპინა 5

რუმინეთი - ყაზახეთი 22-20

პინტეა 5 - ხარდინა 6

4 დეკ. 10:00 ყაზახეთი - ესპანეთი, 10:00 მონტენეგრო - რუმინეთი, 14:00 უნგრეთი - სენეგალი

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

2 დეკ. ყაზ-მნტ 21-30, სნგ-რუმ 24-29, ესპ-უნგ 29-25

D ჯგუფი: რუსეთი 6, შვედეთი 6, იაპონია 4, არგენტინა 2, ჩინეთი 0, დრ კონგო 0

რუსეთი - დრ კონგო 34-13

მანაგაროვა 6, სენი 5, ფომინა 4 - მვასესა 5

ჩინეთი - არგენტინა  28-34

მენ ცინი 10, მენ ინი 8 - კარსტენი 12, მენდოსა 9

შვედეთი - იაპონია 34-26

ბლომი 7, პეტრენი 5, გულდენი 4, რობერტსი 4 - ტანაბე 5

5 დეკ. 10:00 დრ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

2 დეკ. არგ- რუს 22-35, დრკ-იაპ 16-28, ჩინ- შვდ 19-32

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal