News Calendar

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ნაკრების ხელბურთელის, ირაკლი ჩიქოვანი გუნდმა ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო რუმინეთის ჩემპიონატში. კოსტანცამ 25-20 დაამარცხა ბაკეუ, ხოლო ქართველი უკანახაზელი 12 მატჩში გატანილი 51 გოლით კლუბში საუკეთესოა.

ბაკეუ- კონსტანცა. ჩიქოვანის გოლები: https://www.facebook.com/GEONHF/videos/800764653695772

შარშანდელი ჩემპიონატის ფინალისტმა ახალი სეზონი მძიმედ დაიწყო - სატურირო ცხრილის ბოლოში იყო და EHF თასსაც გამოეთიშა, მაგრამ ბოლო 5 მატჩი ზედიზედ მოიგო და უკვე მეხუთე ადგილამდე ავიდა. 

ბაკეუსთან მატჩამდე იყო „ქართული დერბი“ სადაც კონსტანცამ შოთა თევზაძის კლუბი, რეშიცა დაამარცხა 26-18, შემდეგ კი სტუმრად მოუგო ბაკეუს - ჩიქოვანმა რეშიცასთან ორჯერ გამოიჩინა თავი, ბაკეუსთან კი 5 გოლი გაიტანა.

საშობაო არდადაგებამდე და სანაკრებო პაუზამდე კლუბს კიდევ 3 მატჩი აქვს: ჩემპიონატში 5 დეკემბერს მასპინძლობს სტიაუას, ხოლო 12 დეკემბერს - ბაია მარეს, ხოლო 8 დეკემბერს რუმინეთის თასის მერვედფინალში ეთამაშება ფეგერაშს. ორი თამაში დარჩა შოთა თევზაძის რეშიცას, რომელიც ჯერჯერობით ბოლო ადგილზეა: კელერაშისთან და ბუზაუსთან.

ხელბურთი. რუმინეთის ეროვნული ლიგა. (მოგება 3 ქულა, ფრე 1, წაგება 0)

1.დინამო ბუკურეშტი 30 ქულა (11 თამაშიდან), 2. პოტაისა ტურდა 25 (11), 3. ბაია მარე 25 (12), 4. სტიაუა 22 (12), 5. კონსტანცა 22 (12), 6. ფოჩანი 19 (12), 7. CSM ბუკურეშტი 17 (11), 8. ტიმიშოარა 17 (12) -- 9. კელერაში 16 (12), 10. ბაკეუ 16 (11), 11. ვასლუი 15 (12), 12. ფეგერაში 10 (12), 13. ბუზაუ 4 (12), 14. რეშიცა 4 (12) (2 წრის შემდეგ 8 საუკეთესო გადის პლეიოფში)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal