სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი


6 მატჩი გაიმართა ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში. ყველაზე საინტერესო იყო კაცების B ჯგუფში პოლონური ტარგი კილცესა და გერმანული კილის თამაში.

ორივე გუნდი უდანაკარგოდ მიდიოდა. პოლონელებმა მეოთხე მატჩიც მოიგეს – 34:29 და ერთპიროვნულად გალიდერდნენ. ოთხიდან 4 მოგება პოლონელთა გარდა თასის მფლობელ ჰამბურგს აქვს, ხვალ ამავე შედეგის გამეორება შეუძლია უნგრულ ვესპრემს. დღეს პირველი ქულა დაკარგა გერმანულმა ფლენზბურგმა, ვინც ესპანეთში, ლა რიოხასთან ფრედ ითამაშა 32:32.

ხვალ ქალთა და კაცთა ტურნირებზე 5–5 მატჩია. ქალები პირველ წრეს ასრულებენ.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 16-20 ოქტომბერი

B ჯგუფი

19 ოქტ: ტარგი კილცე (პოლ) - კილი (გერ) 34:29

20 ოქტ, 17:00 პორტუ (პორ) – დიუნკერკი (საფ)

20 ოქტ, 19:00 კოლდინგი (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილცე 8, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

19 ოქტ: ვაკერ თიუნი (შვც) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 24:27

20 ოქტ, 19:00 პსჟ (საფ) - ბარსელონა (ესპ)

20 ოქტ, 20:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ) –

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი, ვარდარი 4 / პსჟ 3, თიუნი 0

D ჯგუფი

16 ოქტ: გორენიე ველენიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 25:30

17 ოქტ: ჰამბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 39:30

19 ოქტ: ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ფლენზბურგი (გერ) 32:32

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 4, გორენიე 2 / ლოგრონიო 2, ჰალმსტადი 1

A ჯგუფი

17 ოქტ: მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:32

17 ოქტ: რეინ–ნეკარი (გერ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 31:17

20 ოქტ, 20:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 6 ქულა, რეინ–ნეკარი 5, ზაგრები, ცელიე 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 19-20 ოქტომბერი

A ჯგუფი

19 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 24:23

20 ოქტ, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - დიორი ეტო (უნგ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ბაია მარე, ჰიპო 2

C ჯგუფი

19 ოქტ: ლაიპციგი (გერ) – სევეჰოფი (შვდ) 28:34

20 ოქტ, 21:00 მეცი (საფ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 4, სევეჰოფი 4 / ლაიპციგი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

19 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) 39:26

20 ოქტ, 14:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - ლარვიკი (ნორ)

ვარდარი 5, ლარვიკი 3 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

B ჯგუფი

20 ოქტ, 16:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ლიუბლინი (პოლ)

20 ოქტ, 17:15 მიდტიულანდი (დან) - ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

 

ყვარელში დასრულდა, ხოლო სენაკში გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატების მორიგი ტურები.


ყვარელში, უმცროსი ასაკის ბიჭების ტურის ბოლო დღეს გორის გუნდმა დაამარცხა მასპინძლები 14:11 და აღმოსავლეთ ქვეჯგუფში 6 ქულით დაწინაურდა.


სენაკში 3–3 მატჩი გამართეს უფროსი ასაკის ბიჭებმა. დასავლეთის ჯგუფში 3–3 მოგებით ლიდერობენ ფოთი და სამტრედია. ხვალ ლიდერთა მატჩია, ტურიც ხვალვე დასრულდება.

 

სენაკი. ბიჭები, 1998-99. დასავლეთი. 16 ოქტომბერი. წყალტუბო - ბათუმი 17:11, ქუთაისი - სამტრედია 23:25, ფოთი - ზუგდიდი 30:23. 17 ოქტომბერი. ზუგდიდი - ქუთაისი 24:16, ბათუმი-ფოთი 24:35, წყალტუბო - ქუთაისი 26:23, სამტრედია - ზუგდიდი 22:17, ფოთი – წყალტუბო 28:18, სამტრედია – ბათუმი 30:20. 18 ოქტომბერი. ქუთაისი - ფოთი, ზუგდიდი - ბათუმი წყალტუბო - სამტრედია, ფოთი – სამტრედია, ზუგდიდი – წყალტუბო, ქუთაისი – ბათუმი

 

3–3 მატჩის შემდეგ: სამტრედია, ფოთი – 6 ქულა, წყალტუბო 4, ზუგდიდი 2, ბათუმი, ქუთაისი 0

 

ყვარელი. ბიჭები, 2000-01. გორი - თელავი 20:12, ყვარელი - თელავი 20:10, გორი – ყვარელი 14:11 (რუსთავს სამივე მეტოქესთან ჩაეთვალა წაგება 0:10). გორი 6, ყვარელი 4, თელავი 2, რუსთავი 0.

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99

 

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-19 ოქტომბერს სენაკში.

 

აღმოსავლეთი (თელავი 8 ქულა - თამაში მარაგში, გორი 8, ყვარელი 6 - თამაში მარაგში, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0), მეორე ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში.

 

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს თბილისში.

 

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთი (გორი 6, ყვარელი 4, თელავი 2, რუსთავი 0). თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

 

გოგონები, 2000-01. ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

სენაკში დასრულდა უფროსი ასაკის ბიჭების პირველი წრე საქართველოს ჩემპიონატის დასავლეთ ჯგუფში.

 

ბოლო დღეს ცენტრალური თამაში გაიმართა ლიდერებს, ფოთსა და სამტრედიას შორის. გაიმარჯვა ფოთის გუნდმა 21:16 და ქულათა მაქსიმუმით დაწინაურდა. მეორე ადგილზე 8 ქულით სამტრედიაა. ბოლო დღეს ორი მატჩი მოიგო ზუგდიდის გუნდმა და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა.

 

ამით პირველი წრე უფროსი ასაკის ბიჭების ტურნირზე დასრულდა. შეჯიბრება ნოემბერში გაგრძელდება.


საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99

სენაკი. დასავლეთი ჯგუფი.

 

18 ოქტომბერი. ფოთი – სამტრედია 21:16, ზუგდიდი – წყალტუბო 20:17, ქუთაისი – ბათუმი 24:16, ქუთაისი - ფოთი 25:27, ზუგდიდი - ბათუმი 26:19, წყალტუბო - სამტრედია 21:31

 

17 ოქტომბერი. ზუგდიდი - ქუთაისი 24:16, ბათუმი-ფოთი 24:35, წყალტუბო - ქუთაისი 26:23, სამტრედია - ზუგდიდი 22:17, ფოთი – წყალტუბო 28:18, სამტრედია – ბათუმი 30:20.

 

16 ოქტომბერი. წყალტუბო - ბათუმი 17:11, ქუთაისი - სამტრედია 23:25, ფოთი - ზუგდიდი 30:23.

 

ფოთი – 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6, წყალტუბო 4, ქუთაისი 2, ბათუმი, 0.

 

მეორე ტური 8–13 დეკემბერს სენაკში


აღმოსავლეთი (თელავი 8 ქულა - თამაში მარაგში, გორი 8, ყვარელი 6 - თამაში მარაგში, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0), მეორე ტური - 24–29 ნოემბერს თელავში

 

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს თბილისში.

 

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

ჩემპიონთა ლიგაში დღეს გაიმართა ერთადერთი მატჩი. სლოვენიური გორენიე საკუთარ მოედანზე დამარცხდა დანიის ოლბორგთან – 25:30. თითოელი ჯგუფიდან მერვედფინალში 4 გუნდი გადის. ამ ჯგუფში დანარჩენი ორი მატჩი 17 და 19 ოქტომბერს გაიმართება.

ხვალ ვაჟთა ტურნირზე 3 თამაშია: ჰამბურგი – ჰალმშტადი, ზაპოროჟიე – ლაშკო, რეინ–ნეკარი – სტ. პეტერბურგი. ქალები მესამე ტურს შაბათ–კვირას გამართავენ.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 16-20 ოქტომბერი

D ჯგუფი

16 ოქტ: გორენიე ველენიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 25:30

17 ოქტ, 21:00 ჰამბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

19 ოქტ, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 6, ოლბორგი 4, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 1

A ჯგუფი

17 ოქტ, 20:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ცელიე ლაშკო (სლნ)

17 ოქტ, 22:30 რეინ–ნეკარი (გერ) - სტ. პეტერბურგი (რუს)

20 ოქტ, 20:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 6 ქულა, ზაგრები 4, რეინ–ნეკარი 3, ზაპოროჟიე 3 / ცელიე 2, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

19 ოქტ, 20:15 ტარგი კილცე (პოლ) - კილი (გერ)

20 ოქტ, 17:00 პორტუ (პორ) – დიუნკერკი (საფ)

20 ოქტ, 19:00 კოლდინგი (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილცე, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 19:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

20 ოქტ, 19:00 პსჟ (საფ) - ბარსელონა (ესპ)

20 ოქტ, 20:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ) –

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 3 / ვარდარი 2, თიუნი 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 19-20 ოქტომბერი

A ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ბაია მარე (რუმ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

20 ოქტ, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - დიორი ეტო (უნგ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო 2, ბაია მარე 0

B ჯგუფი

20 ოქტ, 16:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ლიუბლინი (პოლ)

20 ოქტ, 17:15 მიდტიულანდი (დან) - ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ლაიპციგი (გერ) – სევეჰოფი (შვდ)

20 ოქტ, 21:00 მეცი (საფ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 4, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

19 ოქტ, 22:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პოდრავკა ვეგეტა (ხორ)

20 ოქტ, 14:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - ლარვიკი (ნორ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

ჩემპიონთა ლიგაში დღეს სამი მატჩი გაიმართა. შარშანდელმა გამარჯვებულმა, ჰამბურგმა შინ დაამარცხა შვედური ჰალმსტადი – 39:30 და უდანაკარგოდ ლიდერობს D ჯგუფში.

A ჯგუფში ზაპოროჟიეს მოტორი შინ დამარცხდა ცელიე ლაშკოსთან და მერვედფინალში გამსვლელი მეოთხე ადგილი ამ მომენტისთვის სლოვენიელებს დაუთმო – 29:32. ამავე ჯგუფში გერმანულმა რეინ–ნეკარმა გაანადგურა რუსეთის სანკტ პეტერბურგი – 31:17.

პარასკევს ლიგაში დასვენების დღეა. კაცთა ტურის დარჩენილი 8 და ქალთა შეჯიბრების ყველა, 8 მატჩი შაბათ–კვირას გაიმართება,

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 16-20 ოქტომბერი

D ჯგუფი

16 ოქტ: გორენიე ველენიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 25:30

17 ოქტ : ჰამბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 39:30

19 ოქტ, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 6, ოლბორგი 4, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 1

A ჯგუფი

17 ოქტ : მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:32

17 ოქტ : რეინ–ნეკარი (გერ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 31:17

20 ოქტ, 20:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 6 ქულა, რეინ–ნეკარი 5, ზაგრები, ცელიე 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

19 ოქტ, 20:15 ტარგი კილცე (პოლ) - კილი (გერ)

20 ოქტ, 17:00 პორტუ (პორ) – დიუნკერკი (საფ)

20 ოქტ, 19:00 კოლდინგი (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილცე, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 19:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

20 ოქტ, 19:00 პსჟ (საფ) - ბარსელონა (ესპ)

20 ოქტ, 20:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ) –

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 3 / ვარდარი 2, თიუნი 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 19-20 ოქტომბერი

A ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ბაია მარე (რუმ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

20 ოქტ, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - დიორი ეტო (უნგ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო 2, ბაია მარე 0

B ჯგუფი

20 ოქტ, 16:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ლიუბლინი (პოლ)

20 ოქტ, 17:15 მიდტიულანდი (დან) - ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ლაიპციგი (გერ) – სევეჰოფი (შვდ)

20 ოქტ, 21:00 მეცი (საფ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 4, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

19 ოქტ, 22:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პოდრავკა ვეგეტა (ხორ)

20 ოქტ, 14:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - ლარვიკი (ნორ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

 

სენაკსა და ყვარელში დაიწყო საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატების მორიგი ტურები.

 

სენაკში 1998-99 წლებში დაბადებული ბიჭების დასავლეთი ჯგუფი თამაშობს. დღეს გაიმართა პირველი სამი მატჩი: წყალტუბო - ბათუმი 17:11, ქუთაისი - სამტრედია 23:25, ფოთი - ზუგდიდი 30:23.

 

ხვალ თამაშობენ - 12:00 ზუგდიდი - ქუთაისი, 13:20 ბათუმი - ფოთი, 14:40 წყალტუბო - ქუთაისი, 16:00 სამტრედია - ფოთი.

 

ყვარელში უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭების აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი თამაშობს. აქ უნდა შეკრებილიყო 4 გუნდი, მაგრამ რუსთავი ტურზე არ გამოცხადდა და გასამართი გახდა სულ სამი მატჩი. დღეს გორმა დაამარცხა თელავის გუნდი - 20:12, თელაველები დამარცხდნენ ყვარელთანაც - 10:20. ხვალ გაიმართება გორისა და ყვარლის მატჩი.

 

შეჯიბრება განსხვავებული ფორმატით მიმდინარეობს. უფროს ასაკში დასავლეთის, აღმოსავლეთისა თბილისის ჯგუფები (6-6 გუნდი) ჯერ ცალ-ცალკე, ორ წრედ თამაშობენ, ხოლო 3-3 საუკეთესო და უკეთესი მეოთხე ადგილი მეორე ეტაპზე გადის. 10 გუნდის ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 6 საუკეთესო, რომელიც ასევე ერთ წრედ გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონს. ყოველ მომდევნო ეტაპზე ჩათვლა 0 ქულიდან იწყება.

 

დანარჩენ სამ ტურნირზე ჯგუფებად დაყოფა პირობითია. ყველა ეთამაშება ერთმანეთს და ჩემპიონი ორწრიან ტურნირში გამოვლინდება.

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99

 

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-19 ოქტომბერს სენაკში.

 

აღმოსავლეთი (თელავი 8 ქულა - თამაში მარაგში, გორი 8, ყვარელი 6 - თამაში მარაგში, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0), მეორე ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში.

 

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს თბილისში.

 

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთ (თელავი, ყვარელი, გორი, რუსთავი) – ტური 15-17 ოქტომბერს ყვარელში. თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

 

გოგონები, 2000-01. ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal