სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ხვალ დასრულდება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ეტაპი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. გამოვლინდება თბილისის ლიგის ჩემპიონი, პრიზიორები და მეორე ეტაპზე გასული გუნდები.

დღევანდელი მატჩების შემდეგ 17-17 ქულით ლიდერობენ ქარიშხალა და პეგასი. მათ ბურთების სხვაობაც ერთნაირი აქვთ (+116) და პირველი წრის შეხვედრაც ფრედ აქვთ დასრულებული. თუ ხვალინდელი, საჩემპიონო თამაში ფრედ დასრულდა, მაშინ ჩემპიონი გახდება პეგასი, ვისაც მეტი გოლი აქვს გატანილი.

ხვალვე, მესამე ადგილის მფლობელის ვინაობას გაარკვევენ იმედი და მამული. ბრინჯაოს მედლების მოსაპოვებლად იმედს 2 ბურთით გამარჯვება სჭირდება. მეორე ეტაპზე გასვლა იმედს წაგების შემთხვევაშიც განაღდებული აქვს, რადგანაც ბურთების სხვაობით ბევრად სჯობნის აღმოსავლეთისა და დასავლეთის ლიგებში მეოთხე ადგილზე გასულ გუნდებს,

2014 წელს 10 საუკეთესო გუნდი უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

ხვალ, გადამწყვეტი ტური სპორტკომპლექს არენაში 14 საათზე დაიწყება.

მატჩების ვიდეო-სტრიმინგი მიმდინარეობს მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/geohandball&per_page=

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.
12 დეკემბერი
ქარიშხალა - შევარდენი 41:16
მამული - პეგასი 25:38
ქარელი - იმედი 14:29

13 დეკემბერი, არენა
14:00 შევარდენი - ქარელი
1
5:20 მამული - იმედი
1
6:40 პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

მდგომარეობა: პეგასი 17 ქ (281-165), ქარიშხალა 17 (256-140), მამული 10 (+3) / იმედი 8 (+27) / შევარდენი 2, ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 (-19) / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 (-5) / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ჯგუფური ტურნირის მესამე დღის შემდეგ შვიდმა გუნდმა უკვე გაინაღდა მერვედფინალში გასვლა სერბეთში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე.

საფრანგეთმა მეორე ტაიმში გატეხა ჰოლანდია (23:19) და მონტენეგროსთან ერთად 3 მოგებით ლიდერობს A ჯგუფში.

B ჯგუფში ბრაზილიასთან დამარცხდა მასპინძელი, სერბეთის გუნდი - 23:25. სერბები მთელი თამაში მდევრები იყვნენ და სირენამდე 10 წუთით ადრე გაათანაბრეს კიდეც ანგარიში - 21:21, მაგრამ მეტი ვეღრ მოახერხეს. 5-5 გოლით ბრაზილიის გუნდში ყველაზე შედეგიანები იყვნენ გარემარბი ალესანდრა ნასიმენტო და ინსაიდი ედუარდა ამორიმი. ამავე ჯგუფში 3 მოგება დანიის ნაკრებს აქვს.

C ჯგუფში წაუგებელი მხოლოდ მოქმედი მსოფლიო ჩემპიონი ნორვეგიაა, ხოლო D ჯგუფში - უნგრეთი და გერმანია. გერმანელებმა პრინციპული მატჩი მოუგეს რუმინეთს (26:23), ხოლო ჩეხეთმა დაამარცხა ტუნისი - 28:24 და შესაძლოა, სწორედ ამ მოგების წყალობით მოხვდეს მერვედფინალში.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

10 დეკემბერი

A ჯგუფი

კორეა - დრ კონგო 34:20

მონტენეგრო - დომინიკელთა რესპუბლიკა 33:19

ჰოლანდია - საფრანგეთი 19:23

მონტენეგრო, საფრანგეთი 6, კორეა 4, ჰოლანდია 2 / დომ. რესპ, კონგო 0

B ჯგუფი

ჩინეთი - იაპონია 27:33

ბრაზილია - სერბეთი 25:23

დანია - ალჟირი 38:20

დანია, ბრაზილია 6, სერბეთი 4, იაპონია 2 / ჩინეთი, ალჟირი 0

C ჯგუფი

პოლონეთი - ანგოლა 32:23

ესპანეთი - არგენტინა 25:19

ნორვეგია - პარაგვაი 34:13

ნორვეგია 6, პოლონეთი, ანგოლა, ესპანეთი 4 / არგენტინა, პარაგვაი 0

D ჯგუფი

ჩეხეთი - ტუნისი 28:24

გერმანია - რუმინეთი 26:23

უნგრეთი - ავსტრალია 39:15

უნგრეთი, გერმანია 6, რუმინეთი 4, ჩეხეთი 2 / ტუნისი, ავსტრალია 0

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

დღეს

A ჯგუფი. 19:00 დომ. რესპ - კორეა, 21:15 ჰოლანდია - კონგო, 23:30 საფრანგეთი - მონტენეგრო

B ჯგუფი. 18:45 ბრაზილია - იაპონია, 21:00 ალჟირი - ჩინეთი , 23:15 სერბეთი - დანია

 

კიდევ რამდენიმე მერვედფინალისტი გამოვლინდა სერბეთში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე.

A ჯგუფში საუკეთესო ოთხეულში გასვლა გაინაღდა ჰოლანდიამ, ხოლო მთავარი მატჩი ევროპის ჩემპიონ მონტენეგროსა და საფრანგეთს შორის გაიმართა. გამარჯვების მომტანი გოლი დასრულებამდე 21 წამით შეაგდო ფრანგმა მარიამა სინიატემ. ფრანგებმა 17-დან 13 გოლი უკანა ხაზიდან გაიტანეს, ხოლო მათმა მეკარემ, არმანდინ დე ინომ მეტოქეთა დარტყმების 43% მოიგერია.

B ჯგუფში ბრაზილიამ დაამარცხა იაპონია (24:20) და ხუთი ოთხი მოგებით ლიდერობს. ალჟირი ბოლო წუთებზე დამარცხდა ჩინეთთან (25:27), მაგრამ მერვედფინალში გასვლის შანსი ისევ აქვს, თუ ბოლო ტურში იაპონიას 4 ბურთით მოუგებს.

ბრაზილიასთან წაგების შემდეგ შეჯიბრების მასპინძელი, სერბეთი, ჯგუფის ფავორიტს, დანიას ხვდებოდა. დანია 19:17 იგებდა, როცა მასპინძელთა მწვრთნელმა საშა ბოშკოვიჩმა წუთშესვენება აიღო. ამის სემდეგ სერბეთმა ზედიზედ 5 გოლი გაიტანა და დასრულებამდე 5 წუთით ადრე 22:19 დაწინაურდა. ბრძოლა ბოლო წამებამდე გაგრძელდა. დანიელებმა ერთ ბურთამდე შეამცირეს სხვაობა (22:23) და ბოლო შეტევაც მათი იყო, მაგრამ სუზან ტორსგარდის დარტყმა მოიგერია მეკარე კატარინა ტომაშევიჩმა და თამაშიც დასრულდა.

დღეს მეოთხე ტურს C და D ჯგუფების გუნდები გამართავენ.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

11 დეკემბერი

A ჯგუფი

დომ. რესპ - კორეა 20:51

ჰოლანდია - დრ. კონგო 33:21

საფრანგეთი - მონტენეგრო 17:16

საფრანგეთი 8, მონტენეგრო 6, კორეა 6, ჰოლანდია 4 / კონგო 0, დომ. რესპ 0

B ჯგუფი

ბრაზილია - იაპონია 24:20

ალჟირი - ჩინეთი 25:27

სერბეთი - დანია 23:22

ბრაზილია 8, სერბეთი 6, დანია 6, იაპონია 2 / ჩინეთი 2, ალჟირი 0

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

12 დეკემბერს

C ჯგუფი. 18:45 პარაგვაი - ესპანეთი, 21:00 პოლონეთი - არგენტინა, 23:15 ანგოლა - ნორვეგია

D ჯგუფი. 17:45 ავსტრალია - ჩეხეთი, 20:00 გერმანია - ტუნისი, 22:15 რუმინეთი - უნგრეთი

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი უფროსი ასაკის ბიჭებს შორის თბილისის ლიგაში.

მეორე ტურში ცენტრალური იყო ქარიშხალასა და იმედის მატჩი. ქარიშხალა იბრძვის თბილისის ჩემპიონობისთვის, ხოლო იმედი - მესამე ადგილისთვის, რაც საშუალებას მისცემს მეორე ეტაპიდან უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის გააგრძელოს ბრძოლა.

იმედი გუშინ ერთი ბურთით დამარცხდა მეორე ლიდერ პეგასთან და დღესად მედგრად იბრძოლა, მაგრამ ისევ წააგო - 21:25. საუკეთესოები იყვნენ საქართველოს ნაკრების მოთამაშეები - ირაკლი კბილაშვილი (ქარიშხალა, 11 გოლი) და ხაზეინ რუსტამოვი (იმედი, 8).

საქმე იქითკენ მიდის, რომ ჩემპიონისა და მესამე პრიზიორის ვინაობა ბოლო ტურში, პარასკევს გამოვლინდება, როცა თამაშებენ მამული-იმედი და ქარიშხალა პეგასი.

ათი საუკეთესო გუნდი 2014 წელს ერთ წრედ ითამაშებს და გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლ ექვსეულს. ყოველ მომდევნო ეტაპზე გუნდები ასპარეზობას 0 ქულით დაიწყებენ.

მეორე ეტაპზე უკვე გავიდნენ თელავი, გორი, ყვარელი, ფოთი, სამტრედია, ზუგდიდი. ასევე - ქარიშხალა, პეგასი და მამული. ათეულში მოხვედრის შანსი აქვს იმედს - მათ ჯერ კიდევ შეუძლიათ თბილისის ზონაში მესამე ადგილის დაკავება, ასევე საუკეთესო მეოთხე გუნდად გასვლა მეორე ეტაპზე.

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.

10 დეკემბერი
შევარდენი - პეგასი 15:33
ქარელი - მამული 9:26
იმედი - ქარიშხალა 21:25

იმედი: ხარაიშვილი - რუსტამოვი 8, იობაშვილი 5, ჰუსეინოვი 5, ბაინაზაშვილი 3, მიქავა, კაპანაძე, დვალი / ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ფარესაშვილი - კბილაშვილი 11, გოგუა 5, მამულაშვილი 4, არსენაშვილი 4, ფერაძე 1, ჯინჭარაძე, წიკლაური

9 დეკემბერი. მამული - შევარდენი 28:20, პეგასი - იმედი 28:27, ქარიშხალა - ქარელი 21:1

მდგომარეობა: ქარიშხალა 13 ქ (+83), პეგასი 13 (+81), მამული 10 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

11 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - მამული
16:20
იმედი - შევარდენი
17:40
პეგასი - ქარელი
12 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - შევარდენი
16:20
მამული - პეგასი
17:40
ქარელი - იმედი
13 დეკემბერი, არენა
15:00 შევარდენი - ქარელი
16:20
მამული - იმედი
17:40
პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

დასრულებამდე 2 ტურით ადრე საქართველოს ჩემპიონატის თბილისის ლიგას ისევ ორი გუნდი ლიდერობს.

 

დღეს ქარიშხალამ 32:24 დაამარხა მამული, ხოლო პეგასმა 32:10 მოუგო ქარელს და ბურთების სხვაობით დაწინაურდა. ეს მაჩვენებელი შეიძლება გადამწყვეტი აღმოჩნდეს, თუ ლიდერთ მატჩი ბოლო ტურში, ისევე როგორც პირველი წრის შეხვედრა, ფრედ დასრულდა.

მესამე ადგილისთვის იბრძვიან მამული და იმედი. იმედმა დღეს მოუგო შევარდენს - 30:17. მამული 4 ქულით წინაა, მაგრამ არაა გამორიცხული, რომ მესამე პრიზიორის ვინაობაც ბოლო დღეს, ურთიერთშეხვედრაში გაირკვეს. პირველი წრის მატჩი მამულმა 22:20 მოიგო.

მეორე ეტაპზე, 2014 წელს, აღმოსავლეთის, დასავლეთისა და თბილისის ლიგების 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს. 9 მონაწილე უკვე ცნობილია - თელავი, გორი, ყვარელი, ფოთი, სამტრედია, ზუგდიდი, ქარიშხალა, პეგასი და მამული.

მატჩების ვიდეო-სტრიმინგი მიმდინარეობს მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/geohandball&per_page=

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.

11 დეკემბერი, არენა

ქარიშხალა - მამული 32:24
იმედი - შევარდენი 30:17
პეგასი - ქარელი 32:10

მდგომარეობა: პეგასი 15 ქ (+103), ქარიშხალა 15 (+91), მამული 10 / იმედი 6 / შევარდენი 2, ქარელი 0

12 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - შევარდენი
16:20
მამული - პეგასი
17:40
ქარელი - იმედი
13 დეკემბერი, არენა
15:00 შევარდენი - ქარელი
16:20
მამული - იმედი
17:40
პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ქართული ხელბურთის ყველა სიახლე იხილეთ ჩვენს ვებგვერდზე

http://geohandball.ge/

და ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

ჩვენი არხი მაივიდეოზე:

http://www.myvideo.ge/geohandball&per_page=

 

სერბეთში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე დღეს მესამე ტურის 12 მატჩია, რის შემდეგაც პირველი მერვედფინალისტები გამოვლინდებიან.

გუშინ ტუნისმა დიდი ბრძოლა გაუმართა უნგრეთს. დასრულებამდე 10 წუთით ადრე აფრიკელები 21:20 იგებდნენ, მაგრამ უნგრელებმა დაცვაში კარგი თამაშის წყალობით მოახერხეს თამაშის გარდატეხა. გამარჯვებულთაგან 6-6 გოლი გაიტანეს სუსანა ტომორიმ და და ანიტა გორბიჟმა, ხოლო ტუნისელთა სათადარიგო მეკარემ, ნურა ბენ სლამამ სამიდან სამი პენალტი მოიგერია.

გერმანიამ საბოლოოდ თამაშის მიწურულს, ზედიზედ გატანილი 5 გოლის წყალობით გატეხა ჩეხეთი - 37:32. 11 გოლი გაიტანა ინსაიდმა ზუზან მიულერმა. D ჯგუფში გერმანია, რუმინეთი და უნგრეთი 4-4 ქულით ლიდერობენ, ხოლო მეოთხე ადგილისთვის გადამწყვეტი ალბათ იქნება ტუნის-ჩეხეთის დღევანდელი მატჩი.

C ჯგუფში ფრედ, 15:15 დასრულებული პირველი ტაიმის შემდეგ ესპანეთმა მეორე ტაიმში დაჯაბნა პოლონეთი - 26:20. ესპანელთა შორის საუკეთესონი იყვნენ შუამარბი ალესანდრინა კაბრალი (ფოტოზე, 86) 8 გოლით და მეკარე სილვია ნავარო, ვინც ტყორცნების 38 პროცენტი მოიგერია.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

9 დეკემბერი

C ჯგუფი

პარაგვაი - ანგოლა 12:37

ესპანეთი - პოლონეთი 26:20

არგენტინა - ნორვეგია 18:37

ანგოლა, ნორვეგია 4, პოლონეთი, ესპანეთი 2, არგენტინა, პარაგვაი 0

D ჯგუფი

ტუნისი - უნგრეთი 24:26

ჩეხეთი - გერმანია 32:37

ავსტრალია - რუმინეთი 13:32

რუმინეთი, გერმანია, უნგრეთი 4, ტუნისი, ჩეხეთი, ავსტრალია 0

 

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

 

დღეს: 17:45 ჩეხეთი - ტუნისი, 18:45 ჩინეთი - იაპონია, 18:45 პოლონეთი - ანგოლა, 19:00 კორეა - დრ კონგო, 20:00 გერმანია - რუმინეთი, 21:00 ბრაზილია - სერბეთი, 21:00 ესპანეთი - არგენტინა, 21:15 მონტენეგრო - დომინიკელთა რესპუბლიკა, 22:15 უნგრეთი - ავსტრალია, 23:15 ნორვეგია - პარაგვაი, 23:15 დანია - ალჟირი, 23:30 ჰოლანდია - საფრანგეთი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal