სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ოთხშაბათს, 16:00, სპორტკომპლექს არენაში ღია ვარჯიშს გამართავს საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები.

ხუთშაბათ დილას გუნდი მიემგზავრება ისრაელში, 27 და 28 დეკემბერს თელ ავივში ორი ამხანაგური მატჩი ექნება ისრაელის ნაკრებთან, 31 დეკემბერს კი ჩაფრინდება ანკარაში, სადაც 2 იანვარს უკვე მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო მატჩია თურქეთთან.

ისრაელში მიემგზავრება 14 ხელბურთელი. ორი მოთამაშე, სერგო დათუკაშვილი და რევაზ ჭანტურია, კლუბებშია დაკავებული და ნაკრებს თურქეთში შეუერთდება.

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები: შოთა თევზაძე (ბაკეუ, რუმ), გიგა ტორონჯაძე (ტრაბზონსფორი, თურ)

ხაზის მოთამაშეები: გიორგი გვაზავა (სტუ), უჩა მაისურაძე (ბათუმი)

უკანა სამეული: სერგო დათუკაშვილი (ას სადი, ლიბ), ვლადიმერ რუსია (ბაკეუ, რუმ), ირაკლი ჩიქოვანი (ტიმიშოარა, რუმ), რატი მსხვილიძე (ტრაბზონსფორი, თურ), ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია), ზურაბ სიმონია (სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (სტუ), აკაკი ტალახაძე

კუთხის მოთამაშეები: რევაზ ჭანტურია (სტრუმიცა, მკდ), უჩა გამზარდია (ბათუმი), ოთარ ამირანაშვილი (სტუ), ზურაბ აბრამიშვილი (სტუ)

მთავარი მწვრთნელი ჯორჯე რასიჩი (სრბ), მწვრთნელები ბექარ ორჯონიკიძე, ირაკლი კეკელიძე, ექიმი ლევან ლინნიკი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. ევროპის 1 ჯგუფი

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა თურქეთი - საქართველო

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

პლეიოფში გადის მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული

საქართველოს ნაკრები იწყებს მზადებას მსოფლიო ჩემპიონატის გადამწყვეტი საკვალიფიკაციო მატჩებისთვის. უკვე საქართველოშია ნაკრების მწვრთნელი ჯორჯე რასიჩი და ლეგიონერთა უმეტესობა.

გუნდი 25 დეკემბრამდე თბილისში ივარჯიშებს, შემდეგ გაემგზავრება ისრაელში, შეკრებაზე, სადაც ერთ ამხანაგურ მატჩსაც გამართავს, 2 იანვარს კი შესარჩევი მატჩია ანკარაში, თურქეთთან. 5 და 8 იანვარს სპორტის სასახლეში ვუმასპინძლებთ თურქეთსა და ლიტვას, ხოლო 11 იანვარს ტურნირს ვასრულებთ ფინეთში. მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის.

უკვე თბილისში არიან რუმინეთში მოთამაშეები - შოთა თევზაძე, ვლადიმერ რუსია და ირაკლი ჩიქოვანი, ლიბანიდან ჩამოვიდა სერგო დათუკაშვილი. დღეს გუნდთან ერთდ იქნებიან თურქული ტრაბზონსფორის ხელბურთელები - რატი მსხვილიძე და გიგა ტორონჯაძე. რევაზ ჭანტურია მაკედონიიდან ნაკრებს მოგვიანებით შეუერთდება.

მსხვილიძემ და ტორონჯაძემ მოგებით დაასრულეს თურქეთის ჩემპიონატის პირველი წრე. ტრაბზონმა 21 დეკემბერს სტუმრად, 27:24 დაამარცხა მილი პიანგო. მსხვილიძემ 5 გოლი გაიტანა. იქამდე, ტრაბზონმა შინ წააგო გამოტოვებული მატჩი ლიდერ ბეშიქთაშთან - 34:37 და შინ მოუგო ჯანქაიას - 33:23. შედეგად, პირველი წრის შემდეგ 14 ქულით (7 მოგება, 6 წაგება) ტრაბზონსფორი მეხუთე ადგილზეა. 13 მოგებით ბეშიქთაში ლიდერობს, ხოლო პლეიოფში, ორწრიანი ტურნირის შემდეგ, 8 გუნდი გადის.

რევაზ ჭანტურიას ზომიმაკ-სტრუმიცამ მეცამეტე მატჩი მოიგო მაკედონიის ჩემპიონატში - სტუმრად პელისტერთან - 17:16. ჩვიდმეტიდან 7 გოლი ჭანტურიამ გაიტანა. 27-29 დეკემბერს სტრუმიცას საერთაშორისო ტურნირი აქვს ჰოლანდიაში, სადაც პრაღის დუკლას, ბარსელონას მეორე გუნდს და ჰოლანდიურ ეუროტეხ-ბევოს ეთამასება, რის შემდეგაც ჭანტურიაც შეუერთდება საქართველოს ნაკრებს.

ფოტო: რატი მსხვილიძე, ტრაბზონსფორი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. ევროპის 1 ჯგუფი

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა თურქეთი - საქართველო

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

საქართველოს ნაკრები

22 შოთა თევზაძე მეკარე, ტიინ ბაკ (რუმ), 21.02.1981, 200 სმ, 105 კგ

16 გიგა ტორონჯაძე მეკარე, ტრაბზონსფორი (თურ), 07.02.1989, 188 სმ, 85 კგ

1 გაგა სამყურაშვილი მეკარე, ბათუმი, 16.12.1985, 188 სმ, 89 კგ
5 გიორგი გვაზავა, ხაზის მოთამაშე, სტუ . 19.08.1978, 198 სმ, 88 კგ

18 უჩა მაისურაძე, ხაზის მოთამაშე, ბათუმი, 24.04.1986, 187 სმ, 90 კგ

28 ლევან ბერძენიშვილი, ხაზის მოთამაშე, სტუ , 06.07.1986, 192 სმ, 95 კგ
9 სერგო დათუკაშვილი, შუამარბი, გამთამაშებელი, ას სადი (ლიბ), 28.04.1978, 198 სმ, 105 კგ
14 ირაკლი ჩიქოვანი, შუამარბი, გამთამაშებელი, ტიმიშოარა (რუმ), 28.07.1989, 97 სმ, 93 კგ

10 ვლადიმერ რუსია, შუამარბი, ტიინ ბაკ (რუმ), 30.05.1984, 202 სმ, 105 კგ
24 რატი მსხვილიძე, შუამარბი, ტრაბზონსფორი (თურ), 19.06.1986, 208 სმ, 120 კგ
77 აკაკი ტალახაძე, გამთამაშებელი, უგუნდო, 22.05.1983, 191 სმ, 86 კგ

19 ზურაბ სიმონია, შუამარბი, სტუ, 25.08.1994, 190 სმ, 85 კგ

18 თეიმურაზ ორჯონიკიძე, შუამარბი, სტუ, 07.02.1996, 197 სმ, 85 კგ

20 ლექსო წითელიშვილი, შუამარბი, სამტრედია, 20.08.1992, 190 სმ, 85 კგ

7 უჩა გამზარდია, გარემარბი, გამთამაშებელი, ბათუმი, 17.04.1990, 172 სმ, 70 კგ
8 ზურაბ აბრამიშვილი, გარემარბი, სტუ, 23.01.1994, 193 სმ, 88 კგ

31 ილია გოგალაძე, გარემარბი, სტუ, 31.07.1986, 190 სმ, 84 კგ
23 რეზო ჭანტურია, გარემარბი, ზომიმაკ-სტრუმიცა (მკდ), 31.05.1982, 177 სმ, 79 კგ
15 ოთარ ამირანაშვილი, გარემარბი, სტუ, 27.09.1987, 195 სმ, 90 კგ

მთავარი მწვრთნელი, ჯორჯე რასიჩი (სრბ) , 10.02.1958

მწვრთნელი, ირაკლი კეკელიძე, 04.05.1972

მწვრთნელი, ბექარ ორჯონიკიძე, 20.05.1972

ექიმი, ლევან ლინნიკი, 21.07.1987

21 დეკემბერს გაიმართა ხელბურთის ფედერაციის საანგარიშო ყრილობა, სადაც შეჯამდა 2013 წელს გაწეული საქმიანობა.

ყრილობას ანგარიში ჩააბარეს ეროვნული გუნდის მწვრთნელებმა ჯორჯე რასიჩმა და ირაკლი კეკელიძემ, 18-წლამდელთა ნაკრების მწვრთნელმა ტიტე კალანდაძემ, 2015 წლის ოლიმპიური გუნდების ხელმძღვანელებმა ელისო ჟურულიშვილმა და დიმიტრი აბესაძემ. პლაჟის ხელბურთის კომისიის მუშაობაზე ისაუბრა ლევან გელაშვილმა, ხოლო შინაური ჩემპიონატების მიმდინარეობა მიმოიხილა ვახტანგ ბერიაშვილმა. ყრილობის მუშაობაში მონაწილეობდა სპორტის მინისტრის მოადგილე თამაზ თევზაძე.

საუბარი იყო 2017 წლის ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატზე, რომელსაც საქართველო უმასპინძლებს, ასევე 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალისზე. განიხილეს ეროვნული ნაკრების მზადების საკითხი მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო მატჩებისთვის, რომლებიც 2014 წლის 2-11 იანვარს გაიმართება.

ერთ-ერთი მთავარი თემა იყო ბავშვთა და სასკოლო ხელბურთის განვითარება, ასევე მწვრთნელთა და სპორტის მასწავლებელთა მომზადების საკითხები, რაშიც ფედერაციას აქტიურად ეხმარებიან ხელბურთის საერთაშორისო და ევროპის ფედერაციები, საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი.

დაისვა საკითხი გლდანის ჯემალ ცერცვაძის სახელბურთო სკოლაში შექნილი არასახარბიელო მდგომარეობის შესახებ, რაც გამოწვეულია ინვესტორის მხრიდან ვალდებულებების შეუსრულებლობით.

საბოლოო ჯამში, ყრილობამ 2013 წელს გაწეული მუშაობა დადებითად შეაფასა.

2014 წელს ორი გამოჩენილი ქართველი ხელბურთელის იუბილეა - 75 წლისა სრულდება ჯემალ ცერცვაძე, ხოლო 60 წლის გახდება ოლიმპიური ჩემპიონი ალექსანდრე ანპილოგოვი. ყრილობამ დაავალა ფედერაციის პრეზიდიუმს ამ თარიღებისადმი მიძღვნილი ტურნირების გამართვა.

 

მსოფლიო ჩემპიონატის ფინალში, კვირას, ითამაშებენ სერბეთი და ბრაზილია, ნახევარფინალურ მატჩებზე კი დასწრების რეკორდი დამყარდა.

სერბეთი უკვე მეორე ტაიმის დასაწყისში 17:6 უგებდა პოლონეთს, ხოლო მეკარე კატარინა ტომაშევიჩს მარტო პირველ ტაიმში 12 ბურთი ჰქონდა მოგერიებული. თამაშს ბელგრადის კომბანკ არენაზე 18 236 მაყურებელი დაესწრო. ეს ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატების რეკორდია, რომელიც აუცილებლად მოიხსნება ფინალზე, რადგან დარბაზი 25 ათასამდე ადამიანს იტევს.

სერბები არასოდეს ყოფილან მსოფლიო ჩემპიონები. მათი ყველაზე დიდი წარმატება 1984 წლის ოლიმპიური ჩემპიონობაა იუგოსლავიის ნაკრებში.

მომავალი ოლიმპიადის მასპინძელმა, ბრაზილიამ, მოულოდნელად იოლად დაამარცხა დანია. ფინალში გასვლა ძალიან დიდი წარმატებაა ქვეყნისთვის, ვისაც სახელბურთო ტრადიციები არა აქვს. წინა მსოფლიო ჩემპიონატზე ბრაზილიამ მეოთხედფინალამდე მიაღწია, ლონდონის ოლიმპიადაზე კი მეექვსე ადგილი დაიკავა.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

20 დეკემბერი, ნახევარფინალი

სერბეთი - პოლონეთი - 24:18

სერ: ტომაშევიჩი (17/31), რისოვიჩი (6/10) - ლეკიჩი 8, ცვიიჩი 5, დამნიანოვიჩი 4, ჟივკოვიჩი 2, ოგნიენოვიჩი 2, პოპოვიჩი 1, ერიჩი 1, ნისავიჩი 1, კრპეჟი, ლისჩევიჩი, რაიოვიჩი, ფილიპოვიჩი

პოლ: კაპსკა (9/23), ვისოკინსკა (6/16) - შვედი 4, ნედვეძი 2, კონიუშანეცი 2, სემენიუკი 2, კულვინსკა 2, ვოიტასი 1, სიოდმიაკი 1, კუდლაჩი 1, იოხიმეკი 1, სტასიაკი 1, გრჟიბი 1, სტახოვსკა, ბიზდრა, მიგალა

ბრაზილია - დანია 27:21

ბრა: არენჰარტი (11/32) - ნაშიმენტო 7, როდრიგესი 5, კავალეირო 4, პიედადე 4, ამორიმი 3, როჩა 2, მოურა 1, დინიზი 1, და სილვა, ნუნიესი

დან: გრევე (9/27), პოულსენი (3/12) - კრისტიანსენი 3, გრავჰოლტი 3, ფისკერი 3, ჰანსენი 3, ტორსგარდი 2, იენსენი 2, ბურგარდი 2, ნორგარდი 1, ა. იორგენსენი 1, ს. იორგენსენი 1, შუმახერი, ბონდე, დალბი, ჰოლმსგარდი

3 ადგილისთვის, 22 დეკემბერი

17:30 დანია - პოლონეთი

ფინალი, 22 დეკემბერი

20:15 სერბეთი - ბრაზილია

მსოფლიო ჩემპიონი ხელბურთში პირველად გახდა ბრაზილიის ქალთა ნაკრები დანიელი მწვრთნელის მორტენ სოუბაკის ხელმძღვანელობით. ფინალში, 20 ათასი მაყურებლის თვალწინ, ბრაზილიამ დაამარცხა მასპინძელი სერბეთი.

სერბები მხოლოდ პირველ ტაიმში იყვნენ წინ, მაგრამ შესვენებაზე ბრაზილია მოგებული გავიდა (13:11), ხოლო მეორე ტაიმის დასაწყისში ზედიზედ სამი გოლი შეაგდო - 16:11.

სერბეთმა დევნა წამოწყო და 53 წუთზე სვეტლანა ოგნიენოვიჩმა გაათანაბრა - 19:19. გადამწყვეტი გამოდგა ბოლოსწინა წუთი, როდესაც ბრაზილია რიცხობრივ უმცირესობაში გავიდა წინ (21:20), ხოლო დრაგანა ცვიიჩმა საპასუხო შეტევისას 6 მეტრიდან ააცილა. წერტილი დასვა ანა როდრიგესმა - 22:20. ჩემპიონატის საუკეესო მოთამაშედ აღიარეს ბრაზილიის ნაკრების მარცხენა შუამარბი ედუარდა ამორიმი (ფოტოზე).

ბრინჯაოს ფინალში პოლონეთი 25 წუთის შემდეგ 5 ბურთით უგებდა დანიას, მაგრამ საბოლოოდ 26:30 დამარცხდა.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2013 სერბეთში. 2 დეკემბერი

ფინალი

ბრაზილია - სერბეთი 22:20

ბრაზილია: არენჰარტი (7/23), პესოა (4/8) - ნაშიმენტო 6, და სილვა 4, როდრიგესი 4, ამორიმი 3, ნუნიესი 2, კავალეირო 2, პიედადე 1, როჩა, დინიზი, მოურა, ანდრადე, გომესი, სოუზა, კოსტა

სერბეთი: ტომაშევიჩი (11/27), რისოვიჩი (6/12) - ცვიიჩი 5, დამნიანოვიჩი 4, ლეკიჩი 4, ჟივკოვიჩი 2, ნისავიჩი 2, პოპოვიჩი 1, ოგნიენოვიჩი 1, კრპეჟი 1, ფილიპოვიჩი, ერიჩი, რაიოვიჩი, მილოშევიჩი, ლისცევიჩი, დმიტროვიჩი

მესამე ადგილისთვის

დანია - პოლონეთი 30:26

დანია: პოულსენი (13/36), გრევე (0/3) - კრისტიანსენი 10, ნორგარდი 5, ლ. იორგენსენი 4, ფისკერი 3, ს. იორგენსენი 3, გრავჰოლტი 2, იენსენი 1, ბურგარდი 1, ჰოლმსგარდი , შუმახერი, ტორსგარდი, ჰანსენი, დალბი, ბონდე

პოლონეთი: გაპსკა (7/24), ვისოკინსკა (4/7) - კულვინსკა 5, ბიზდრა 4, ვოიტასი 4, კუდლაჩი 3, კონიუშანეცი 3, გრჟიბი 3, სიოდმიაკი 2, შვედი 2, სემენიუკი, ნედვეძი, მიგალა, იოხიმეკი, სტახოვსკა, სტასიაკი

ვარსკვლავთა შვიდეული: მეკარე: ბარბარა არენჰარტი (ბრა), მარცხენა გარემარბი: მარია ფისკერი (დან), მარცხენა შუამარბი: სანია დამნიანოვიჩი (სრბ), გამთამაშებელი - ანიტა გორბიცი, (უნგ), მარჯვენა შუამარბი: ზუზან მიულერი (გერ), მარჯვენა გარემარბი: სუნ ჰეე ვოო (კორ), ხაზი - დრაგანა ცვიიჩი (სრბ) - ყველაზე მარგი მოთამაშე - ედუარდა ამორიმი (ბრა)

საქართველოს ჩემპიონი სტუ დაუმარცხებლად ლიდერობს პირველობას. დღეს ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა უახლოესი მდევარი, ბათუმი დაამარცხა - 42:36.

 

სტუ-ს მწვრთნელმა ბექა ორჯონიკიძემ პერსონალურად ააყვანინა ბათუმის ლიდერი უჩა გამზარდია. ამან შედეგი გამოიღო - ჩემპიონატის მთავარმა ბომბარდირმა თამაში 3 გოლით დაასრულა. ამის მიუხედავად, ბათუმს შანსები ჰქონდა. პირველი ტაიმში, 6:0 გაქცევის შემდეგ ვიცე-ჩემპიონი 11:6 დაწინაურდა, მაგრამ სტუ-მ ამას მყისვე უპასუხა ზედიზედ გატანილი 6 გოლით - 12:11. ტაიმი 17:17 მორჩა.

მეორე ტაიმში სტუ უმალ დაწინაურდა - 21:17, მაგრამ ბრძოლა ამით არ დასრულებულა. გადამწყვეტი გამოდგა მეორე ტაიმის შუა მონაკვეთი, როცა ბათუმს სამჯერ ჰქონდა სხვაობის ერთ ბურთამდე შემცირების შანსი, მაგრამ ამ სამ ეპიზოდში სამი შვიდმეტრიანი მოიგერია თბილისელთ მეკარემ კორნელი ანდრიაძემ.

დღის ორი შეხვედრა ერთბურთიანი სხვაობით დასრულდა. თელავმა მოუგო ჭაბუკთა ნაკრებს (24:23) და ცხრილში ორი ადგილით ზემოთ აინაცვლა. პეგასმა დაამარცხა სამტრედია - 47:46, რითაც მესამე ადგილისთვის ბრძოლა კიდევ უფრო გამწვავდა.

საქართველოს ჩემპიონატზე შესვენება გამოცხადდა. ტურნირი 2014 წელს განახლდება. ჩემპიონი 3 წრის, 21-21 მატჩის შემდეგ გამოვლინდება.

ეროვნული ჩემპიონატი

მეორე წრის პირველი ტური, 16-19 დეკემბერი, თბილისი

19 დეკემბერი

იმედი - ქუთაისი 39:29

იმედი: მღებრიშვილი - ალანია 9, ჩიკვილაძე 6, ბეჟანიშვილი 5, იობაშვილი 5, გიორგაძე 4, აბაშიძე 3, მძელური 2, თაბაგარი 2, ჩაკვეტაძე 1, კალანდაძე 1, ჯმუხაძე 1, გოთოშია

ქუთაისი: გულეიშვილი - მათნაძე 12, ახალაძე 7, ტარუაშვილი 3, ჯუღელი 2, მერკვილაძე 2, ძნელაძე 1, ლომიძე 1, ახალბედაშვილი 1

თელავი - ჭაბუკთა ნაკრები 24:23

თელავი: ა. სამიტაშვილი - კობახიძე 12, გ. სვიმონიშვილი 5, ანდრიაშვილი 4, ი. სამიტაშვილი 1, მღებრიშვილი 1, ჯ. ნიკურაძე 1, იაგორაშვილი, გიგაური, ცისკარიშვილი, ნ. სვიმონიშვილი დიდებაშვილი

ჭაბუკები: ვათიაშვილი, ხანდოლიშვილი - რუსტამოვი 7, კბილაშვილი 3, ჰუსეინოვი 3, არსენაშვილი 3, გაწერელია 3, დანელიშვილი 2, ბაინაზაშვილი 1, იობაშვილი 1, ბიბილეიშვილი, ნ. მაისურაძე, ფერაძე

პეგასი - სამტრედია 47:46

პეგასი: ცინცაძე, დ. ნარსია - ოსიყმაშვილი 14, ცხვარაშვილი 11, დიხამინჯია 7, გელაშვილი 7, კოხრეიძე 4, აბჟანდაძე 2, ქუთათელაძე 1, ბაძაღუა 1, დემეტრაშვილი

სამტრედია: ხონელიძე, კიკნაძე - ხაჟომია 10, გაგლოშვილი 10, წითელიშვილი 9, თევზაძე 8, ხვიჩია 4, ჟვანია 2, ელგანდაშვილი 1, ზურაბიანი 1, ავალიანი 1, ცხვარაძე, ღაღანიძე, ბოცვაძე

სტუ - ბათუმი 42:36

სტუ: ანდრიაძე - ორჯონიკიძე 9, გრიშიკაშვილი 8, სიმონია 7, გოგალაძე 6, ამირანაშვილი 5, გვაზავა 4, სურმავა 3, ბერძენიშვილი, აბრამიშვილი

ბათუმი: სამყურაშვილი - წივწივაძე 9, ქარდავა 7, ხუნჯუა 6, ყაველაშვილი 5, უ. მაისურაძე 4, გამზარდია 3, ჯორბენაძე 1, ჭელიძე 1, ი. ნარსია

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

 

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------11-11-0-0-383-254-22
ბათუმი---------11--9-0-2-457-344-18
სამტრედია-----11--6-0-5-404-387-12
იმედი-----------11--6-0-5-335-364-12
პეგასი-----------11--4-2-5-357-380-10
თელავი---------11--2-1-8-289-329--5

ქუთაისი--------11--2-1-8-311-411--5
ჭაბუკები--------11--1-2-8-305-372--4

ჩემპიონი გამოვლინდება სამწრიან ტურნირში

ბომბარდირები: უჩა გამზარდია (ბათუმი) 95, ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) 84, ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია) – 84, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 84, გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 72, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 72, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 71, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 68

ზურაბ გენგიურის ფოტო: თემურ ორჯონიკიძე, სტუ (77)

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal