სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ნაკრების ძირითადი გამთამაშებელი, ირაკლი ჩიქოვანი, თურქეთთან მიღებული ტრავმის გამო ვერ ითამაშებს მსოფლიო ჩემპიონატის ბოლო ორ შესარჩევ მატჩს - 8 იანვარს ლიტვასთან და 11 იანვარს ფინეთში.

 

ჩიქოვანმა თურქებს 5 გოლი გაუტანა, მაგრამ მეორე ტაიმში დაშავდა და თამაში ვეღარ გააგრძელა. სამედიცინო გამოკვლევამ აჩვენა, რომ ხელბურთელს თითი აქვს მოტეხილი. რამდენიმე დღეში გაირკვევა, გახდება თუ არა საჭირო ოპერაციული ჩარევა.

საქართველოს ნაკრები განაგრძობს მზადებას ლიტვასთან მომდევნო მატჩისთვის, რომელიც 8 იანვარს, სპორტის სასახლეში 18 საათზე დაიწყება. გამარჯვების შემთხვევაში ქართველები 6 ქულას დააგროვებენ, 1 ქულამდე დაუახლოვდებიან მეტოქეს და ჯგუფის გამარჯვებულის ვინაობა ბოლო ტურში გაირკვევა. ლიტვას პლეიოფში გასასვლელად ორ დარჩენილ თამაშში ქულაც ჰყოფნის.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

1 ჯგუფი

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 4 , ფინეთი 3, თურქეთი 2

8 იანვარი. 18:00 საქართველო - ლიტვა, 20:00 თურქეთი - ფინეთი

2 ჯგუფი

რუმინეთი 8 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

8 იანვარი. 20:00 რუმინეთი - იტალია, 21:00 კვიპროსი - სლოვაკეთი

3 ჯგუფი

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

9 იანვარი. 18:45. უკრაინა - ლუქსემბურგი, 23:00 შვეიცარია - სლოვენია

4 ჯგუფი

ისრაელი 4 (+5)/ ჰოლანდია 4 (+3), საბერძნეთი 4 (-3), ბელგია 4 (-5)

8 იანვარი. 21:00 ჰოლანდია - საბერძნეთი 21:45 ისრაელი - ბელგია

5 ჯგუფი

ბოსნია 8 / პორტუგალია 4, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

8 იანვარი. 20:00. ბოსნია - ესტონეთი, 21:05 ლატვია - პორტუალია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 

საქართველოს ნაკრები უკვე დაბრუნდა თბილისში და მზადება დაიწყო თურქეთთან საპასუხო თამაშისთვის. თურქები შაბათს ჩამოფრინდებიან.

 

ევროპის პირველ ჯგუფს 5 ქულით ლიტვა ლიდერობს, მაგრამ სიტუაცია ისეთია, რომ პირველი ადგილის დაკავებისა და პლეიოფში გასვლის შანსი ჯერჯერობით ყველას შერჩენილი აქვს.

საქართველოს ნაკრებს ორივე საშინაო თამაშის მოგება მართებს - 5 იანვარს თურქეთთან და 8 იანვარს ლიტვასთან, რათა 11 იანვარს, ფინეთში თამაშის წინ პირველობის შანსი შეინარჩუნოს, ოღონდ უკვე მეტოქეთა შედეგებზეც იქნება დამოკიდებული.

მაგალითისთვის, უკვე შაბათს, 4 ივნისს ლიტვა მასპინძლობს ფინეთს, რომელსაც 2 იანვარს 20:15 უგებდა, მაგრამ ბოლო ათ წუთში 5 უპასუხო გოლი გაუშვა. თუ საქართველოს ნაკრებს პირველობა უწერია, მაშინ ლიტვამ ორ დარჩენილ საშინაო მატჩში ქულა მაინც უნდა დაკარგოს, სხვაგვარად ლიტველებს ვერ დავეწევით.

ნებისმიერ შემთხვევაში, თურქეთთან და ლიტვასთან რევანში გვაქვს ასაღები პირველ წრეში მარცხისთვის და თუ ასე მოხდა, გუნდისთვის, რომელმაც თავის ბოლო შესარჩევ ტურნირზე, 2010 წელს, თბილისში, სამივე მატჩი წააგო (ლატვია, ფინეთი, იტალია) 3 საშინაო მოგებაც რიგიანი შედეგი იქნება.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 4 ტური.

1 ჯგუფი. ლიტვა 5 ქულა (+9) / ფინეთი 3 (-1), თურქეთი 2 (-3), საქართველო 2 (-5)

4 იანვარი, ვილნიუსი. 19:00. ლიტვა - ფინეთი

5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - თურქეთი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 14. ირაკლი ჩიქოვანი 15. ოთარ ამირანაშვილი 17. თემურ ორჯონიკიძე 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

თურქეთი: 12. ტანერ გიუნაი 16. კოსკუნ გიოქთეფე 26. იუნუს იოზმუსული - 2. რეჯეფ კირდალი 3. ალფერენ პეტკაში 4. ატილა ზამანი 5. ონურ ერსინი 9. ემრე იოზი 15. ერჯან ასიქოღლუ 17. ნიჰათ ჩელიქი 20. თოლგა იოჰბაზარი 22. ტუგბერკ ჯატკინი 24. ემრე ქესქინი 25. მიქაილ ილდირიმი 49. ჯან ჩელები 53. რამაზან დიონე - მწვრთნელი ადნან ოზთურქი

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი: რუმინეთი 6 / სლოვაკეთი 4, იტალია 2, კვიპროსი 0

2 იანვარი. რუმინეთი - კვიპროსი 36:19, იტალია - სლოვაკეთი 26:34

4 იანვარი. სლოვაკეთი - იტალია, 5 იანვარი. კვიპროსი - რუმინეთი

3 ჯგუფი: უკრაინა 5 / სლოვენია 4, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

2 იანვარი. უკრაინა - შვეიცარია 34:34, ლუქსემბურგი- სლოვენია 16:36

5 იანვარი. შვეიცარია - უკრაინა, სლოვენია - ლუქსემბურგი

4 ჯგუფი: ისრაელი 4 / ბელგია 4, ჰოლანდია 2, საბერძნეთი 2,

2 იანვარი. ისრაელი - საბერძნეთი 31:24, ბელგია - ჰოლანდია 28:22

5 იანვარი. საბერძნეთი - ისრაელი, ჰოლანდია - ბელგია

5 ჯგუფი: ბოსნია 6 / ლატვია 4 , პორტუგალია 2, ესტონეთი 0

2 იანვარი. ბოსნია - ლატვია 27:26, ესტონეთი - პორტუგალია 17:25

5 იანვარი. ლატვია - ბოსნია, პორტუგალია - ესპანეთი

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 

თურქეთ-საქართველოს მეტი სურათი:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.404090036391105.1073741918.153041141495997&type=3

 

საქართველოს ნაკრებმა 33:26 დაამარცხა თურქეთი სპორტის სასახლეში და 4 ტურის შემდეგ მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ჯგუფში მეორე ადგილზეა. მომდევნო მატჩი 8 იანვარს გაიმართება თბილისში. ვმასპინძლობთ ლიდერს, ლიტვას. დასაწყისი 18:00.

 

ქართველებმა 2 იანვარს 23:29 წააგეს თურქებთან ანკარაში, მაგრამ დღეს თავიდან ბოლომდე ლიდერობდნენ. ტაიმი 19:15 მორჩა. გუნდს უწინამძღოლა რატი მსხვილიძემ, რომელმაც 15 დარტყმიდან 11 გოლი გაიტანა. სწორედ რატიმ დასვა საბოლოო წერტილი შეხვედრის ბოლო წამებზე, რის შემდეგაც სრულფასოვანი რევანში შედგა - 33:26.

ტრადიციულად, ძლიერად ითამაშეს ვლადიმერ რუსიამ (6 გოლი) და რევაზ ჭანტურიამ (5). 2 გოლით შეგვეწია 35 წლის ვეტერანი სერგო დათუკაშვილი, მეორე ტაიმში, მარცხენა გარემარბის პოზიციაზე კარგად ჩაერთო თამაშში აკაკი ტალახაძე, ვინაც ასევე 2 გოლი გაიტანა. სამწუხაროდ, ხელის ტრავმა მიიღო ირაკლი ჩიქოვანმა (5 გოლი). ჯერჯერობით ცნობილია არაა, მოახერხებს თუ არა ჩიქოვანი თამაშს ლიტვასთან.

თურქების ლიდერმა, რამაზან დიონემ, ვინც ანკარაში 10 გოლი გაიტანა, პირველივე ტაიმში შეცვლა მოითხოვა და მოედანზე აღარ გამოჩენილა.

საქართველოს ნაკრებს 4 თამაშიდან 2 მოგება აქვს და ლიტვასთან მოგების შემთხვევაში შეინარჩუნებს ჯგუფში პირველობის შანსს 11 იანვარს, ფინეთში ბოლო თამაშისთვის.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 4 ტური.

1 ჯგუფი. 5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე

საქართველო - თურქეთი 33:26

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 11 (2წთ), რუსია 6 (2წთ), ჩიქოვანი 5 (2წთ), ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 2 (4წთ), ტალახაძე 2, გვაზავა 1, გამზარდია 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, სიმონია, გოგალაძე. ამირანაშვილი, წითელიშვილი - (პენალტები 4/3)

თურქეთი: გიუნაი, იოზმუსული, ალკისი - ჩატკინი 5, ჩელები 4, პეკტაში 4 (2წთ), ილდირიმი 3 (2წთ), იოჰბაზარი 3 (2წთ), ჩ. ჩელიქი 2 (2წთ), ერსინი 2, ზამანი 1, იოზი 1, ქესქინი 1, დიონე, კირდალი, ნ. ჩელიქი - (პენალტები 4/3)

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

2500 მაყურებელი

ლიტვა 7 ქულა (+10) / საქართველო 4 (+2), ფინეთი 3 (-2), თურქეთი 2 (-10),

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი

სლოვაკეთი - იტალია 28:21, კვიპროსი - რუმინეთი 30:31

რუმინეთი 8 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

3 ჯგუფი

შვეიცარია - უკრაინა 31:32, სლოვენია - ლუქსემბურგი 37:26

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

4 ჯგუფი

საბერძნეთი - ისრაელი 31:28, ჰოლანდია - ბელგია 27:21

ისრაელი 4 (+5)/ ჰოლანდია 4 (+3), საბერძნეთი 4 (-3), ბელგია 4 (-5)

5 ჯგუფი

ლატვია - ბოსნია 21:23, პორტუგალია - ესპანეთი 35:27

ბოსნია 8 / პორტუგალია 4, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

ზურაბ გენგიურის ფოტო

მეტი - ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

 

საქართველოს ნაკრებმა ანკარაში 23:29 წააგო მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი თურქეთთან. 5 იანვარს იგივე გუნდები თბილისში ითამაშებენ.

თურქები თავიდანვე დაწინაურდნენ და ქართველებმა მხოლოდ ერთხელ გაათანაბრეს ანგარიში, პირველი ტაიმის დასაწყისში - 4:4. ამის შემდეგ მასპინძლები ისევ გავიდნენ წინ და სტუმრებმა ორჯერ მოახერხეს სხვაობის 2 ბურთამდე დაყვანა - 5:7, 7:9.

ტაიმი თურქეთმა 14:8 მოიგო და მეორეში კიდევ უფრო გაზარდა სხვაობა - მათი მაქსიმალური უპირატესობა 10 ბურთი იყო - 26:16, საბოლოოდ კი 29:23.

 

დღესვე ლიტვა სტუმრად ფრედ ეთამაშა ფინეთს და 3 თამაშიდან 5 ქულით ლიდერობს, 3 ქულა აქვს ფინეთს, 2-2 თურქეთსა და საქართველოს. მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის.

 

 

2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. მესამე ტური.

ანკარა, 2 იანვარი

თურქეთი - საქართველო 29:23

თურქეთი: გიუნაი, გიოქთეფე, იოზმუსული 1/0 - დიონე 20/10, ჩელიქი 10/6, ერსინი 8/4 (2 წთ), ჯატკინი 8/4 (2წთ), ჩელები 2/1, ასიქოღლუ 2/1, იოჰბაზარი 3/1, პეტკაში 3/1, ზამანი 1/1 (2წთ), იოზი (4 წთ), ქესქინი 1/0, ილდირიმი 2/0, კირდალი - შეტევების ეფექტურობა 33%, დარტყმების ეფექტურობა 48%, პენალტები 1/1

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 15/6, რუსია 9/5, ჭანტურია 6/3 (2 წთ), გამზარდია 5/3, ჩიქოვანი 8/2 (4 წთ), დათუკაშვილი 6/2, გვაზავა 2/1, მაისურაძე 1/1, ტალახაძე 2/0, ორჯონიკიძე 1/0, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია, წითელიშვილი - შეტევების ეფექტურობა 26%, დარტყმების ეფექტურობა 40%, პენალტები 3/1

მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მაქო (ჩეხ) / დელეგატი: ანდრეი ანდრეევი (ბულ)

ფინეთი - ლიტვა 20:20

ლიტვა 5 ქულა / ფინეთი 3, თურქეთი 2, საქართველო 2

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

პლეიოფში გადის მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული

კვირას, 18 საათზე საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები თურქეთს მასპინძლობს. სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია, ხოლო პირდაპირ ტელერეპორტაჟს აფხაზეთის ხმა აწარმოებს.

 

შაბათს ჩვენს ჯგუფში ერთი მატჩი უკვე გაიმართა და ლიტვამ 24:23 მოუგო ფინეთს. ფინელები მეორე ტაიმის საწყის წუთებში 16:12 იგებდნენ. ლიტვამ ანგარიში გაათანაბრა და ამის შემდეგ სხვაობა ერთ ბურთზე მეტი არ ყოფილა. ბოლოსწინა წუთზე ფინეთი 23:22 იგებდა, როცა მსაჯმა კოლიონენი გააძევა და სტუმართა კარში შვიდმეტრიანი დანიშნა. როდესაც პეტრეიკისმა ანგარიში გაათანაბრა, დარჩენილი ზუსტად ერთი წუთი იყო. ფინეთი უტევდა, მაგრამ 12 წამით ადრე რემიმ ააცილა, ხოლო საპასუხო შეტევაში, სირენამდე 6 წამით ადრე, ბაბარსკასმა ლიტვას მოაგებინა - 24:23.

ლიტვა 7 ქულით კიდევ უფრო დაწინაურდა ჯგუფში, მაგრამ პირველობის შანსი სხვებსაც დარჩათ. 5 იანვარს თურქეთთან და 8 იანვარს ლიტვასთან შინ გამარჯვების შემთხვევაში საქართველოს ნაკრებს, 11 იანვარს, ფინეთში თამაშის წინ პლეიოფში გასვლის შანსი ექნება, ოღონდ, ამ შემთხვევაში ლიტვამ ქულა მაინც უნდა დაკარგოს შინ თურქეთთან.

საქართველოს ნაკრებში თურქეთთან ანკარაში წაგებული მატჩი შემდეგ ერთი ცვლილებაა - ჭაბუკთა ნაკრებს დაუბრუნდა თემურ ორჯონიკიძე, მის ნაცვლად კი განაცხადში ილია გოგალაძე იქნება.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 4 ტური.

1 ჯგუფი. ლიტვა 7 ქულა (+10) / ფინეთი 3 (-2), თურქეთი 2 (-3), საქართველო 2 (-5)

4 იანვარი, ვილნიუსი. ლიტვა - ფინეთი 24:23

5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - თურქეთი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 14. ირაკლი ჩიქოვანი 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

თურქეთი: 12. ტანერ გიუნაი 26. იუნუს იოზმუსული 28. ვეისელ ალკისი - 2. რეჯეფ კირდალი 3. ალფერენ პეტკაში 4. ატილა ზამანი 5. ონურ ერსინი 9. ემრე იოზი 17. ჩეთინ ჩელიქი 20. თოლგა იოჰბაზარი 22. ტუგბერკ ჩატკინი 24. ემრე ქეშქინი 25. მიქაილ ილდირიმი 33. ნიჰათ ჩელიქი 49. ჯან ჩელები 53. რამაზან დიონე - მწვრთნელი ადნან ოზთურქი

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი: რუმინეთი 6 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

4 იანვარი. სლოვაკეთი - იტალია 28:21, 5 იანვარი. კვიპროსი - რუმინეთი

3 ჯგუფი: უკრაინა 5 / სლოვენია 4, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

5 იანვარი. შვეიცარია - უკრაინა, სლოვენია - ლუქსემბურგი

4 ჯგუფი: ისრაელი 4 / ბელგია 4, ჰოლანდია 2, საბერძნეთი 2,

5 იანვარი. საბერძნეთი - ისრაელი, ჰოლანდია - ბელგია

5 ჯგუფი: ბოსნია 6 / ლატვია 4 , პორტუგალია 2, ესტონეთი 0

5 იანვარი. ლატვია - ბოსნია, პორტუგალია - ესპანეთი

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 


 

2014 წელს უმნიშვნელოვანესი მატჩით იწყებს საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები. 2 იანვარს, ანკარის გარეუბან ჯანქაიაში თურქეთ-საქართველოს მატჩია. 5 იანვარს გუნდები უკვე თბილისის სპორტის სასახლეში ითამაშებენ.

ჯგუფიდან, სადაც ჯერჯერობით ლიტვის ნაკრები ლიდერობს, მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში მხოლოდ გამარჯვებული გადის. თურქეთს ორი მატჩი აქვს წაგებული და ბოლო შანსი აქვს, რათა თეორიული შანსი მაინც შეინარჩუნოს, საქართველოს ნაკრებს კი ანკარაში მოგება შანსებს ერთიორად გაუზრდის.

ეროვნული გუნდი ნაყოფიერად მოემზადა ოფიციალური მატჩებისთვის, გუნდმა ხუთდღიანი შეკრება გაიარა ისრაელში და ორი ამხანაგური თამაშიც გამართა იქაურ ნაკრებთან. სერბი მწვრთნელის, ჯორჯე რაშიჩის განკარგულებაში ყველა უძლიერესი ხელბურთელია და ტრავმებიც არავის აწუხებს. ორი მოთამაშე, სერგო დათუკაშვილი და რევაზ ჭანტურია გუნდს უშუალოდ თურქეთში შეუერთდა.

თურქეთის ნაკრებსაც ჰქონდა ორი ამხანაგური მატჩი ირანში. ორი წაგების შემდეგ გუნდის შემადგენლობაში სამი ახალი მოთამაშეა - კირდალი, ზამანი და ასიქოღლუ.

2 იანვარს 1 ჯგუფში მეორე, ასევე მნივნელოვანი თამაშია - ფინეთი ლიტვას მასპინძლობს, ხოლო თურქეთ-საქართველოს მატჩის ტელერეპორტაჟის ან სტრიმინგის შესახებ დამატებით გაცნობებთ.

2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია

ევროპა. მესამე ტური. 2 იანვარი.

1 ჯგუფი. ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

ანკარა, ჯანქაია. 20:00

თურქეთი - საქართველო

მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მაქო (ჩეხ) / დელეგატი: ანდრეი ანდრეევი (ბულ)

თურქეთი: 12. ტანერ გიუნაი 16. კოსკუნ გიოქთეფე - 2. რეჯეფ კირდალი 3. ალფერენ პეტკაში 4. ატილა ზამანი 5. ონურ ერსინი 9. ემრე იოზი 15. ერჯან ასიქოღლუ 17. ნიჰათ ჩელიქი 20. თოლგა იოჰბაზარი 22. ტუგბერკ ჯატკინი 24. ემრე ქესქინი 25. მიქაილ ილდირიმი 26. იუნუს იოზმუსული 29. ჯან ჩელები 53. რამაზან დიონე - მწვრთნელი ადნან ოზთურქი

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 14. ირაკლი ჩიქოვანი 15. ოთარ ამირანაშვილი 17. თემურ ორჯონიკიძე 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

ვანტაა. 21:00. ფინეთი - ლიტვა

2 ჯგუფი: რუმინეთი 4 / სლოვაკეთი 2, იტალია 2, კვიპროსი 0

20:00 რუმინეთი - კვიპროსი, 23:00 იტალია - სლოვაკეთი

3 ჯგუფი: უკრაინა 4 / შვეიცარია 2, სლოვენია 2, ლუქსემბურგი 0

19:30 უკრაინა - შვეიცარია, 22:30 ლუქსემბურგი სლოვენია

4 ჯგუფი: ჰოლანდია 2 / ისრაელი 2, საბერძნეთი 2, ბელგია 2

21:45 ისრაელი - საბერძნეთი, 23:10 ბელგია - ჰოლანდია

5 ჯგუფი: ლატვია 4 / ბოსნია 4, პორტუგალია 0 , ესტონეთი 0

20:00 ბოსნია - ლატვია, 22:00 ესტონეთი - პორტუგალია

 

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 

ზურაბ გენგიურის ფოტო

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal