სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა წაგებით დაიწყო ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი ხორვატიაში. პირველ მატჩში დავმარცხდით ჰოლანდიასთან - 26:36.

მე-7 წუთისთვის ჰოლანდია უკვე 6:1 იგებდა. წუთშესვენების შემდეგ ქართველებმა ორჯერ 4 ბურთამდე შეამცირეს სხვაობა - 8:12, 9:13, მაგრამ ტაიმი მაინც ჰოლანდიამ მოიგო - 16:11.

შესვენების შემდეგ მეტოქემ ნელ-ნელა დაიწყო სხვაობის გაზრდა და 50-ე წუთისთვის სხვაობა 12 ბურთამდე აიყვანეს - 34:22, საბოლოოდ კი - 36:26. დღეს თამაშობენ ხორვატია და მაკედონია, ხოლო ხვალ ხორვატიის ნაკრებს ვეთამაშებით.

ევროპის 18წ ჩემპიონატი 2014, კაცები. კვალიფიკაცია.

6 ჯგუფი. უმაგი, ხორვატია. 10 იანვარი.

საქართველო - ჰოლანდია 26:36

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 18/12 (2წთ), გიორგაძე 6/5, ცხვარაშვილი 7/3, გოგოლაძე 5/3, დოლმაზაშვილი 5/2, ხაჟომია 3/1, აბჟანდაძე 1/0 (2წთ), კოხრეიძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ნაზღაიძე - ტექნიკური ფოლი 15, შეტევების ეფექტურობა 28%, დარტყმების ეფექტურობა 58%, შვიდმეტრიანები 4/3

ჰოლ: ვან დენ ბიუკენი, გოვარცი - ელისენი 10/8 (2წთ), ვან ოფერენი 6/6, კოიმანი 5/4 (2წთ), პეპელსი 8/4, პოსტელი 3/3, ტენ ფელდე 5/3, რომბოუცი 3/2, დე მაატი 4/2, პოტი 3/2, იერი 3/2 (2წთ), ჰარცემა 2/0, დისელი (2წთ), კოლი, სმიტსი - ტექნიკური ფოლი 11, შეტევების ეფექტურობა 43%, დარტყმების ეფექტურობა 69%, შვიდმეტრიანები 4/3

მსაჯები: მიხაილ მერტინიანი, ევანგელოს სირეპისიოსი (საბ)

ხორვატია - მაკედონია 26:18

11 იანვარი

19:00 საქართველო - ხორვატია, 21:00 მაკედონია - ჰოლანდია

12 იანვარი

16:00 ხორვატია - ჰოლანდია, 18:00 საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

ფინალი (16 გუნდი): 14-24 აგვისტო, პოლონეთში

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები

12 ზურაბ ცინცაძე------------------პეგასი---03.10.1996---178/75

16 დემეტრე ნარსია-----------------პეგასი---22.10.1997---188/83

ხაზი

09 ჯაბა ხაჟომია---------------სამტრედია---03.08.1996---182/86

11 გიგა კოხრეიძე-------------------პეგასი---16.12.1996---187/83

18 გაგა დემეტრაშვილი------------პეგასი---31.05.1996---187/85

გამთამაშებლები

15 ამირან აბჟანდაძე----------------პეგასი---06.01.1996---185/80

10 ვლადიმერ ბაძაღუა-------------პეგასი---30.12.1996---173/66

შუამარბები

14 თემურ ორჯონიკიძე--------------სტუ---07.02.1996---195/90

19 ალექსანდრე ცხვარაშვილი----პეგასი---06.11.1996---180/78

03 გივი გიორგაძე-------------------იმედი---21.01.1996---190/78

17 მიხეილ ნაზღაიძე---------------პეგასი---03.01.1998---182/69

გარემარბები

05 ირაკლი გოგოლაძე----------------სტუ---05.11.1996---177/75

08 გიორგი დოლმაზაშვილი---ყვარელი---22.02.1998---179/73

13 გიორგი დიხამინჯია-----------პეგასი---21.06.1997---178/70

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე---10.10.1972

ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი---24.02.1953

 

საქართველოს ნაკრება პირველი დამარცხება აგემა მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ჯგუფის ლიდერს, ლიტვას - 26:23 და ბოლო ტურის წინ პლეიოფში გასვლის შანსს ინარჩუნებს.

 

დღესვე თურქეთმა დაამარცხა ფინეთი - 25:19, რის შემდეგაც მეორე ადგილი გავინაღდეთ, ხოლო პირველ ადგილზე იმ შემთხვევაში გავალთ, თუ 11 იანვარს გავიმარჯვებთ ფინეთში, ხოლო 12 იანვარს ლიტვა შინ წააგებს თურქეთთან.

საქართველოს ნაკრებმა სამივე საშინაო მატჩი მოიგო, რაც არ მომხდარა 1999 წლის შემდეგ, როდესაც ევროპიც ჩემპიონატის პლეიოფში გავედით. ლიტვა მხოლოდ თამაშს დასაწყისში დაწინაურდა - 3:1, რასაც მოჰყვა ქართველების ოთხგოლიანი სპურტი - 5:3 და ამის შემდეგ წინ სულ მასპინძლები იყვნენ.

ტრავმირებული ირაკლი ჩიქოვანი კარგად შეცვალა აკაკი ტალახაძემ, ვინც თითქმის შეუცვლელად ითამაშა შეტევაში გამთამაშებლისა და მარცხენა გარემარბის პოზიციაზე. პირველ ტაიმში თითქმის ასპროცენტიანი შედეგი ჰქონდათ შეტევაში რატი მსხვილიძესა და ვლადიმერ რუსიას - 4-4 გოლი. ტაიმი 15:12 მორჩა.

მაქსიმალური სხვაობა, 17:12, 18:13, მეორე ტაიმის საწყის წუთებში იყო, მაგრამ შეტევაში თითქმის შეუცვლელად მოთამაშე გუნდს დაღლა დაეწყო. ჩიქოვანის არყოფნას დაემატა ის, რომ თითქმის ნახევარი გუნდი გრიპის ვირუსით იყო დასნებოვნებული, ხოლო შოთა თევზაძე 38-გრადუსიანი სიცხით თამაშობდა. ლიტვამ დევნა წამოიწყო, მაგრამ ამ წუთებში საოცრად კარგად ითამაშა მეკარე თევზაძემ, ვინც 2 შვიდმეტრიანთან ერთად ბევრი სხვა დარტყმაც მოიგერია.

44-ე წუთზე ლიტვამ ქულამდე დაიყვანა სხვაობა - 18:19, ხოლო დასრულებამდე 5 წუთით ადრე 22:21 ვიგებდით. და მაინც, ქართველებმა გატეხეს მეტოქე, რაშიც წვლილი „ქართული სპორტის ქომაგებმა“, 2 ათასზე მეტმა მაყურებელმა და მათმა დირიჟორმა, ინფორმატორმა გიორგი გულბანმა შეიტანეს.

შეუჩერებლები იყვნენ მსხვილიძე და რუსია, თითქმის ასპროცენტიანი იყო შეტევაში რევაზ ჭანტურია, ვეტერანმა სერგო დათუკაშვილმა საჭირო მომენტში აუღელვებლად შეაგდო 2 პენალტი და ორი საგოლე გადაცემაც შეასრულა; 2 გოლი მეორე ვეტერანის, გიორგი გვაზავას ანგარიშზეა, ვინც თითქმის შეუცვლელად ითმაშა შეტევაში; პირველი და ბოლოსწინა, ძალიან საჭირო გოლი გაიტანა ფოთელმა უჩა გამზარდიამ; კარგად მიყავდა თამაში ტალახაძეს, ხოლო უჩა მაისურაძე და ახალბედა ზურაბ სიმონია ნაყოფიერად ეშველებოდნენ თანაგუნდელებს დაცვაში. მეკარეზე უკვე ვთქვით, ჯორჯე რაშიჩი კი ოპტიმალურად იყენებდა თითქმის მინიმალურ რესურსს, განსხვავებით ლიტვისგან, რომლის მწვრთნელსაც ძალიან გრძელი სკამი ჰქონდა.

საბოლოოდ, მოგება 26:23 და ბოლო ტურის იმედი.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

1 ჯგუფი. 8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე

საქართველო - ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე - მსხვილიძე 11/7 (2წთ), რუსია 8/5 (2 წთ), ჭანტურია 6/5, დათუკაშვილი 6/4 (2წთ) გვაზავა 3/2, გამზარდია 4/2, ტალახაძე 4/1, მაისურაძე, სიმონია (ტორონჯაძე, აბრამიშვილი, გოგალაძე. ამირანაშვილი, წითელიშვილი) - პენალტები 5/4

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი - პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3 (2წთ), სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი (2წთ), ფეოკტისტოვასი (2წთ), სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე - პენალტები 6/4

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

2700 მაყურებელი

თურქეთი - ფინეთი 25:19

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 6, თურქეთი 4, ფინეთი 3

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა 26:23, თურქეთი - ფინეთი 25:19

11 იანვარი, 19:00 ფინეთი - საქართველო; 12 იანვარი, 19:00 ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი

რუმინეთი - იტალია 34:29, კვიპროსი - სლოვაკეთი 18:20

რუმინეთი 10 / სლოვაკეთი 8, იტალია 2, კვიპროსი 0

3 ჯგუფი

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

9 იანვარი. 18:45. უკრაინა - ლუქსემბურგი, 23:00 შვეიცარია - სლოვენია

4 ჯგუფი

საბერძნეთი - ჰოლანდია 24:19, ისრაელი - ბელგია 27:25

ისრაელი 6 (+7) / საბერძნეთი 6 (+2), ჰოლანდია 4 (-2), ბელგია 4 (-7)

5 ჯგუფი

ბოსნია - ესტონეთი 28:26, ლატვია - პორტუგალია 24:26

ბოსნია 10 / პორტუგალია 6, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

რატი მსხვილიძე ზურაბ გენგიურის ფოტოზე

 

მეტი ფოტო:

https://www.facebook.com/GEONHF

 

 

ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი

ტექსტური რეპორტაჟის ლინკი

1

http://www.eurohandball.com/

2

ან გამოტოვეთ პირველი ლინკი და პირდაპირ აკრიფეთ ეს:

http://ticker.ehf.eu/

დააწკაპუნეთ საქართველო-ჰოლანდიის თამაშზე:

3

დააწკაპუნეთ ფლეშ ტიკერზე:

4

ჩამოშალეთ ორივე გუნდის სტატისტიკა და თამაშის მიმდინარეობა:

5

19 საათზე დაიწყება ტექსტური რეპორტაჟი:


მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

1 ჯგუფი. 8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე

საქართველო - ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე - მსხვილიძე 11/7 (2წთ), რუსია 8/5 (2 წთ), ჭანტურია 6/5, დათუკაშვილი 6/4 (2წთ) გვაზავა 3/2, გამზარდია 4/2, ტალახაძე 4/1, მაისურაძე, სიმონია (ტორონჯაძე, აბრამიშვილი, გოგალაძე. ამირანაშვილი, წითელიშვილი) - პენალტები 5/4

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი - პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3 (2წთ), სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი (2წთ), ფეოკტისტოვასი (2წთ), სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე - პენალტები 6/4

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

2700 მაყურებელი

თურქეთი - ფინეთი 25:19

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 6, თურქეთი 4, ფინეთი 3

მეორე ადგილი გავინაღდეთ. პირველისთვის უნდა მოვუგოთ ფინეთს, ლიტვამ უნდა წააგოს თურქეთთან

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა 26:23, თურქეთი - ფინეთი 25:19

11 იანვარი, 19:00 ფინეთი - საქართველო; 12 იანვარი, 19:00 ლიტვა - თურქეთი

ხუთშაბათ დილას ხორვატიაში, ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირზე გაემგზავრა საქართველოს 18-წლამდელთა ნაკრები.

გუნდს 10, 11 და 12 იანვარს თამაშები აქვს ჰოლანდელ, ხორვატ და მაკედონიელ თანატოლებთან, რის შემდეგადაც გაირკვევა ფინალლურ ტურნირზე გასული ორი გუნდი.

ჭაბუკები კარგად მომზადებულები მიდიან სათამაშოდ. გუნდი ზაფხულში იყო ბელარუსში, ნოემბერში მოიგო სომხეთის პრემიერ-მინისტრის თასი, სადაც გადამწყვეტ მატჩში 33:28 რუსეთის ნაკრები დაამარცხა და საკუთარი ძალების ირწმუნა. ახალ წელს ქართველი ჭაბუკები დუშეთში შეხვდნენ, სადაც საწვრთნელი შეკრება ჰქონდათ და სპარინგ-მატჩებიც ითამაშეს სომეხ თანატოლებთან, 8 იანვარს ეროვნულ ნაკრებს უქომაგეს ლიტვასთან და აეროპორტს მიაშურეს.

ბოლო შეკრებაზე მყოფთაგან მწვრთნელმა ტიტე კალანდაძემ 18-დან 14 ხელბურთელი შეარჩია. ყველა მათგანი საქართველოს ეროვნულ ჩემპიონატში თამაშობს და რაკიღა ამ ასაკის მოთამაშეთა დიდი ნაწილი პეგასის წევრია, ნაკრებშიც ისინი წარმოადგენენ უმრავლესობას. პეგასში მუშაობს მთავარი მწვრთნელიც. ტიტეს თანაშემწე გიორგი გვაზავა ეროვნულ ნაკრებშია დაკავებული როგორც მოთამაშე, ამიტომაც დუშეთში ასისტენტობას გიორგი სახვაძე სწევდა, ხოლო ხორვატიაში ამ ფუნქციას დელეგაციის უფროსი, ქართული ხელბურთის ერთ-ერთი ბერმუხა, ვახტანგ ბერიაშვილი შეითავსებს.

ნაკრების ლიდერია შუამარბი თემურ ორჯონიკიძე, ვინც სომხეთში ტურნირის საუკეთესო ბომბარდირი გახდა და უკვე ეროვნულ ნაკრებშიც უთამაშია. მასთან წყვილში თამაშობს ცაცია ინსაიდი ალექსანდრე ცხვარაშვილი, ამავე პოზიციაზე იქნებიან გივი გიორგაძე და მიხეილ ნაზღაიძე. გამთამაშებლები არიან ამირან აბჟანდაძე და ვლადიმერ ბაძაღუა, რომელიც მარცხენა გარემარბადაც თამაშობს.

ერევანში საუკეთესო მეკარე გახდა ზურაბ ცინცაძე, მასთან ერთდ ხორვატიაში გაემგზავრა ასევე პეგასის გოლკიპერი დემეტრე ნარსია.

ძლიერია ხაზის მოთამაშეების რგოლი. შეტევაში ძირითადი პივოტია სამტრედიელი ჯაბა ხაჟომია, ხოლო დაცვაში ამ პოზიციაზე გიგა კოხრეიძე და გაგა დემეტრაშვილი დგანან, თუმცა, კალანდაძე შეტევაში ორმაგი ცენტრის ტაქტიკასაც ხშირად იყენებს.

და ბოლოს - კუთხის მოთამაშეები. აქ ორი ცაციაა - ირაკლი გოგოლაძე და გიორგი დიხამინჯია, ხოლო მარცხნივ ყვარლელი გიორგი დოლმაზაშვილი იქნება.

პირველი თამაში 10 იანვარს გვაქვს ჰოლანდიასთან. ტიტე კალანდაძის თქმით, ამ ქვეყანამ ხელბურთში ბოლო დროს საგრძნობლად მოუმატა, თუმცა, ფინალში გასასვლელად, მწვრთნელის აზრით, მთავარი კონკურენტი იქნება მაკედონია, სადაც კალანდაძეს რამდენიმე წელი უთამაშია და იქაურ ხელბურთს ძალიან კარგად იცნობს.

ბოლო ცნობები მეტოქეთა ბანაკიდან ასეთია: 4 იანვარს უმაგში, სადაც შესარჩევი ტურნირი გაიმართება, ხორვატიამ ვერ მოუგო გაბონს 26-26. 29 დეკემბერს, ლიმბურგში, ჰოლანდიამ ფრედ ითამაშა ფლანდრიის ნაკრებთან 26-26. მაკედონიამ ნოემბერში ორჯერ მოუგო ჩერნოგორიას 26:23 და 25:19, ხოლო ბოლო ტესტში, 24 დეკემბერს, სკოპიეს მეტალურგის იუნიორებს აჯობა 31:29.

ევროპის 18წ ჩემპიონატი 2014, კაცები. კვალიფიკაცია.

6 ჯგუფი. უმაგი, ხორვატია

10 იანვარი

19:00 საქართველო - ჰოლანდია, 21:00 ხორვატია - მაკედონია

11 იანვარი

19:00 საქართველო - ხორვატია, 21:00 მაკედონია - ჰოლანდია

12 იანვარი

16:00 ხორვატია - ჰოლანდია, 18:00 საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

ფინალი (16 გუნდი): 14-24 აგვისტო, პოლონეთში

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები

12 ზურაბ ცინცაძე------------------პეგასი---03.10.1996---178/75

16 დემეტრე ნარსია-----------------პეგასი---22.10.1997---188/83

ხაზი

09 ჯაბა ხაჟომია---------------სამტრედია---03.08.1996---182/86

11 გიგა კოხრეიძე-------------------პეგასი---16.12.1996---187/83

18 გაგა დემეტრაშვილი------------პეგასი---31.05.1996---187/85

გამთამაშებლები

15 ამირან აბჟანდაძე----------------პეგასი---06.01.1996---185/80

10 ვლადიმერ ბაძაღუა-------------პეგასი---30.12.1996---173/66

შუამარბები

14 თემურ ორჯონიკიძე--------------სტუ---07.02.1996---195/90

19 ალექსანდრე ცხვარაშვილი----პეგასი---06.11.1996---180/78

03 გივი გიორგაძე-------------------იმედი---21.01.1996---190/78

17 მიხეილ ნაზღაიძე---------------პეგასი---03.01.1998---182/69

გარემარბები

05 ირაკლი გოგოლაძე----------------სტუ---05.11.1996---177/75

08 გიორგი დოლმაზაშვილი---ყვარელი---22.02.1998---179/73

13 გიორგი დიხამინჯია-----------პეგასი---21.06.1997---178/70

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე---10.10.1972

ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი---24.02.1953

ფოტოზე: 10. ბაძაღუა 5. გოგოლაძე 12. ცინცაძე 9. ხაჟომია 16. ნარსია 13. დიხამინჯია 8. დოლმაზაშვილი - 19 ცხვარაშვილი 17. ნაზღაიძე 18. დემეტრაშვილი 3. გიორგაძე 14. ორჯონიკიძე 11. კოხრეიძე 15. აბჟანდაძე, ტიტე კალანდაძე

8 იანვარს, სპორტის სასახლეში საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებს მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი აქვს ჯგუფის ლიდერ ლიტვასთან. დასაწყისი 18:00. შესვლა თავისუფალია, ტელერეპორტაჟი აფხაზეთის ხმაზე იქნება.

პლეიოფში ჯგუფის გამარჯვებული გადის. ლიტვას პირველი ადგილის გასანაღდებლად თბილისში ფრე ჰყოფნის. თუ ქართველებმა რევანში აიღეს პირველ წრეში დამარცხებისთვის (17:23), მაშინ ყველაფრი ბოლო ტურში გადაწყდება - ჩვენ ფინეთში გვაქვს თამაში, ხოლო ლიტვა თურქეთს მასპინძლობს. ფინეთსა და თურქეთს პირველობის შანსი დაკარგული აქვთ.

საქართველოს ნაკრებს გამოაკლდა ერთ-ერთი ლიდერი, ირაკლი ჩიქოვანი, ვინც თურქეთთან თითი მოიტეხა. მიუხედავად ამისა, ქართველები მოსაგებად ყველაფერს გაიღებენ. ძალიან ძნელი იქნება, მაგრამ სასურველია მოგება 7 ბურთით, რადგან ქულათა ტოლობის შემთხვევაში ლიტვასთან პირად შეხვედრებში უპირატესობა გვქონდეს.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - ლიტვა

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

ლიტვა: 1. არუნას ვასკევიჩუსი 12. ვილიუს რასიმასი 22. აისტის პაზემეცკასი - 2. კაროლის სტროპუსი 8. აუგუსტას სტრაზდასი 9. პოვილას ბაბარსკასი 10. ლუკას ფეოკტისტოვასი 11. ბენას პეტრეიკისი 15. დარიუს იასინსკასი 21. ვაიდას დრევინსკასი 23. გერდას ბაბარსკასი 27. ვაიდოტას გროსასი 30. ტადას სტანკევიჩუსი 33. ანდრიუს გერვე 36. ედვინას ვორობიოვასი 88. მინდაუგას დუმჩუსი - მწვრთნელი გინტარას სავუკინასი

ანკარა, 20:00. თურქეთი - ფინეთი

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 4, ფინეთი 3, თურქეთი 2

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი

რუმინეთი 8 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

8 იანვარი. 20:00 რუმინეთი - იტალია, 21:00 კვიპროსი - სლოვაკეთი

3 ჯგუფი

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

9 იანვარი. 18:45. უკრაინა - ლუქსემბურგი, 23:00 შვეიცარია - სლოვენია

4 ჯგუფი

ისრაელი 4 (+5)/ ჰოლანდია 4 (+3), საბერძნეთი 4 (-3), ბელგია 4 (-5)

8 იანვარი. 21:00 ჰოლანდია - საბერძნეთი 21:45 ისრაელი - ბელგია

5 ჯგუფი

ბოსნია 8 / პორტუგალია 4, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

8 იანვარი. 20:00. ბოსნია - ესტონეთი, 21:05 ლატვია - პორტუალია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal