სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ბარსელონამ მეექვსე მატჩიც მოიგო: გერმანიაში 32-26 დაამარცხაა კილი და უდანაკარგოდ ლიდერობს.

ამავე, B ჯგუფში, უნგრეთის ვესპრემმა დანიაში 33-27 მოუგო ოლბორგს და ლიდერს ქულით ჩამორჩება. A ჯგუფს ლიდერობს პოლონეთის კელცე, ვინც 33-29 მოუგო ბოლო, 2019 წლის ჩემპიონს, სკოპიეს ვარდარს.

2020 წელს გაიმართება ჯგუფური ეტაპის კიდევ სამი ტური: 25-26 ნოემბერს, 2-3 და 9-10 დეკემბერს.

ამის შემდეგ, დასრულდება 2019-20 წლების სეზონი: 28-29 დეკემბერს კიოლნში გაიმართება ფინალური ოთხეულის ტურნირი. წილისყრის  შემდეგ ნახევარფინალური წყვილებიც დადგინდა: კილი-ვესპრემი, ბარსა-პსჟ.

2021 წლის იანვარში ეგვიპტეში მსოფლიო ჩემპიონატია, თებერვალში კი განახლდება 2020-21 საკლუბო სეზონი.

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, კაცები. ჯგუფური ეტაპის 7 ტური, 18-19 ნოემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. კელცე 11 ქულა (7 თამაში), ფლენზბურგი 9 (6), მეშკოვი 7 (6), პორტუ 6 (7), პსჟ 4 (5), ვარდარი 3 (4),   ელვერუმი 2 (4), სეგედი 0 (3)

ფლენზბურგი (გერ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 29-29

შტაინჰაუზერი 7, იოჰანესენი 7, ბერგერუდი (16 სეივი) - ბარანაუ 7, პანიჩი 7

პორტუ (პორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 31-34

ბრანკინიო (4) - ჰანსენი 9, ლ. კარაბატიჩი 6, ჟერარი (11)

ვარდარი (მკდ) - კელცე (პოლ) 29-33

იოტიჩი 5, ჩუპიჩი 5 -  ა. დუიშებაევი 10, ვოლფი (14)

ელვერუმი (ნორ) - სეგედი (უნგ) გადაიდო

7 გადადებული მატჩი: (1 ტურიდან) სეგედი - პსჟ, (2) ვარდარი - ელვერუმი, (3) სეგედი - ვარდარი, (6) სეგედი - ფლენზბურგი, პსჟ - ვარდარი,  ელვერუმი - მეშკოვი, (7) ელვერუმი - სეგედი

--

ჯგუფი. ბარსა 12 (6), ვესპრემი 11 (6), ოლბორგი 8 (7), კილი 7 (6), მოტორი 4 (5), ნანტი 2 (4), ცელიე 2 (6), ზაგრები 0 (6)

ოლბორგი (დან) ვესპრემი (უნგ) 27-33

მოლგორი 6, აგეფორსი (13) - ნენადიჩი 6, ომარი 6, ჩუპარა (22)

აგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟია (უკრ) 23-24

მანდიჩი 6 - პუხოვსკი 5. მალაშინსკასი 5, მაროზი (10)

კილი (გერ) - ბარსა (ესპ) 26-32

დუვნიაკი 5, ეკბერგი 5, ლანდინი (12) - მემი 6, ენტრერიოსი 4, იანცი 4, მიოლერი (18)

ნანტი (საფ)  - ცელიე (სლნ) გადაიდო

5 გადადებული მატჩი: (4 ტურიდან) კილი - მოტორი, (5) ვესპრემი - ბარსა, მოტორი - ნანტი, (6) ნანტი - ზაგრები, (7) ცელიე - ნანტი

8 ტური: 25-26 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal