სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში მხოლოდ ბარსელონა დარჩა, ვინც ყველა თამაში მოიგო.  

მეექვსე ტურში ბარსამ გოლების მორიგი ფეიერვერკი მოაწყო და 42-33 დაამარცხა დანიის ოლბორგი. B ჯგუფში პირველი ქულა დაკარგა ვესპრემმა - უნგრულმა კლუბმა ფრედ, 31-31 ითამაშა გერმანიაში, კილთან. 

ამავე ჯგუფში პირველი მოგება მოიპოვა მოტორ ზაპოროჟიამ, ვინც სტუმრად 32-31 მოუგო სლოვენიის ცელიეს, გამოსარჩევი კი ეს მატჩი იმითაა, რომ უკრაინული კლუბის ერთ-ერთი მწვრთნელი გახლავთ საქართველოსა და ისლანდიის ნაკრებების ყოფილი მეკარე, როლანდ ერაძე.

ტურში ეპიდემიის გამო 4 თამაში გადაიდო. A ჯგუფის ერთადერთ შეხვედრაში კიდევ ერთი ფრე დაფიქსირდა - პორტუმ ქულა აართვა ჯგუფის ლიდერს, პოლონეთის კელცეს, 32-32.

მომდევნო მატჩები 18-19 ნოემბერს გაიმართება. იქამდე კაცთა ხელბურთში სანაკრებო პაუზაა - იწყება ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის მთავარი შესარჩევი რაუნდი.

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, კაცები. ჯგუფური ეტაპის 6 ტური, 28-29 ოქტომბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. კელცე 9 ქულა (6 თამაში), ფლენზბურგი 8 (5), პორტუ 6 (6), მეშკოვი 6 (5), ვარდარი 3 (3), პსჟ 2 (4),  ელვერუმი 2 (4), სეგედი 0 (3)

პორტუ (პორ) - კელცე (პოლ) 32-32

მარტინესი 9, კინტანა (14 სეივი) - კარაჩიჩი 5, ა. დუიშებაევი 4, გუდიონსონი 4

სეგედი (უნგ) - ფლენზბურგი (გერ) გადაიდო

პსჟ - ვარდარი (მკდ) გადაიდო

ელვერუმი (ნორ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) გადაიდო

ჯგუფი. ბარსა 10 (5), ვესპრემი 9 (5), ოლბორგი 8 (6), კილი 7 (5), ნანტი 2 (4), მოტორი 2 (4), ცელიე 2 (6), ზაგრები 0 (5)

კილი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 31-31

საგოსენი 9, ეკბერგი 7, ლანდინი (11) - ნენადიჩი 5, ჩუპარა (17)

ცელიე (სლნ) - მოტორ ზაპოროჟია (უკრ) 31-32

ნოვაკი 7, ლებანი 6 - პუხოვსკი 6, მაროზი (10)

ბარსა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 42-33

იანცი 6, მემი 6, მორტენსენი 5 - კრისტენსენი 6

ნანტი (საფ)  - ზაგრები (ხორგადაიდო

7 ტური: 18-19 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal