სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ხელბურთის ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო რაუნდში გიორგი ცხოვრებაძის მონპელიე შევხდება დანიის სკიერნს, ხოლო ირაკლი ჩიქოვანის კონსტანცა - პორტუგალიის სპორტინგს. თამაშები 22 და 29 სექტემბერს გაიმართება, ორი მატჩის ჯამში გამარჯვებული ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე გავა.

რუმინეთის კონსტანცა პირველ მატჩს საკუთარ მოედანზე ითამაშებს, ხოლო საფრანგეთის მონპელიე - დანიაში. კაცთა ევროტურნირებზე 2020-21 სეზონში საქართველოს ნაკრების ეს ორი ხელბურთელი იქნება წარმოდგენილი. ჩიქოვანის გუნდმა პირველ წრეში უკვე დაამარცხა სტავროპოლის (რუსეთი) დინამო, ხოლო მონპელიე პირდაპირ მეორე რაუნდში იყო დაშვებული.

ქალებში ევროპულ ასპარეზზე გამოვა მაკედონიის კუმანოვოსა და საქართველოს ნაკრების ლიდერი, მედეა ჩოხელი. მისი გუნდი ევროპის თასზე პირდაპირ მესამე რაუნდში, მეთექვსმეტედფინალშია დაშვებული და შეჯიბრებას ნოემბერში დაიწყებს.

ევროპის ხელბურთის ფედერაცია 20210-21 სეზონში ევროტურნირების რეფორმას ახორციელებს. ქალთა და კაცთა ჩემპიონთა ლიგაში მხოლოდ 16-16 გუნდი დარჩა, დანარჩენი კლუბები კი გადანაწილდნენ კიდევ ორ შეჯიბრებაში - ევროპის ლიგაში და ევროპის თასზე.

ქალთა ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ეტაპი შაბათს, 12 ნოემბერს იწყება, ხოლო კაცები იმავე რაუნდს 16 სექტემბერს დაიწყებენ. წინა, 2019-20 წლების ქალთა ჩემპიონთა ლიგის ტურნირი პანდემიის გამო გაუქმდა, კაცების ფინალური ოთხეულის ტურნირი კი 28-29 დეკემბერს გაიმართება კიოლნში. ნახევარფინალისტები არიან: ბარსელონა (ესპ), პარი სენ-ჟერმენი (საფ), კილი (გერ), ვესპრემი (უნგ).

ხელბურთი. EHF ევროპის ლიგა 2020-21, კაცები

მეორე საკვალიფიკაციო რაუნდი. 22, 29 სექტემბერი

კონსტანცა (რუმინეთი) - სპორტინგი (პორტუგალია)

სკიერნი (დანია) - მონპელიე (საფრანგეთი)

აზოტი-პულავი (პოლონეთი) - კრისტიანსტადი (შვედეთი)

ბენიდორმი (ესპანეთი) - ფივერი (ავსტრია)

ჰოლსტებრო (დანია) - რაინ ნეკარი (გერმანია)

ბიერინგბო-სილკებორგი (დანია) - ცსკა (რუსეთი)

პოტაისა ტურდა (რუმინეთი) - ტულუზი (საფრანგეთი)

ბიდასოა ირუნი (ესპანეთი) - ნექსე (ხორვატია)

მეტალურგი (მაკედონია) - კრინს-ლუცერნი (შვეიცარია)

GOG (დანია) - ვინტერტური (შვეიცარია)

დიონდიოში (უნგრეთი) - ფუხსე ბერლინი (გერმანია)

ტრებნიე (სლოვენია) - ბალატონფურედი (უნგრეთი)

პირდაპირ ჯგუფურ ეტაპზე არიან: ლეონი (ესპანეთი), ნიმი (საფრანგეთი), მაგდებურგი (გერმანია), ტატაბანია (უნგრეთი), ეუროფარმ პელისტერი (მაკედონია), ვისლა პლოცკი (პოლონეთი), დინამო ბუკურეშტი (რუმინეთი), ჩეხოვსკიე მედვედი (რუსეთი), შაფჰაუზენი (შვეიცარია), ტატრან-პრეშოვი (სლოვაკეთი), ალინგსასი (შვედეთი), ბეშიქთაში (თურქეთი)

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, კაცები

ჯგუფური ეტაპი (16 სექტემბერი - 25 თებერვალი)

A ჯგუფი: ვარდარი (მკდ), პსჟ (საფ), კელცე (პოლ), პორტუ (პორ), სეგედი (უნგ), მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ), ელვერუმი (ნორ), ფლენზბურგი (გერ)

B ჯგუფი: ბარსა (ესპ), ვესპრემი (უნგ), კილი (გერ), ოლბორგი (დან), ნანტი (საფ), მოტორ ზაპოროჟია (უკრ), ცელიე (სლნ), ზაგრები (ხორ)

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები

ჯგუფური ეტაპი (12 სექტემბერი - 7 თებერვალი)

A ჯგუფი: მეცი (საფ), როსტოვი (რუს), კრისტიანსანდი (ნორ), ესბიერგი (დან), ფერენცვაროში (უნგ), CSM ბუკურეშტი (რუმ), ბიტიგჰაიმი (გერ), კრიმ მერკატორი (სლნ)

B ჯგუფი: რამნიკუ ვალჩეა (რუმ), დიორი (უნგ), ბუდუჩნოსტი (მნტ), ბორუსია დორტმუნდი (გერ), ცსკა (რუს), ბრესტ-ბრეტონი (საფ), ოდენსე (დან), პოდრავკა (ხორ)

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal