სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2021
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონატზე მორიგი გამარჯვებები მოიპოვეს ლიდერებმა. ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭებმა“ 39-28 მოუგო პეგასს, ხოლო ქუთაისმა 63-42 დაამარცხა გორი. უმაღლესი ლიგა 25 თებერვალს განახლდება.

 ბათუმელები პირველი ტაიმის შემდეგ 18-13 ლიდერობდნენ, მაგრაამ შესვენების შემდეგ, პეგასის მეკარის, ირაკლი დიხამინჯიას კარგი თამაშის წყალობით მისი გუნდი მეტოქეს წამოეწია: 18-19, 36-2 წუთი. დასრულებამდე 13 წუთით ადრე ანგარიში ჯერ კიდევ საბრძოლო იყო (23-27), თუმცა, საბოლოოდ ქვეყნის ჩემპიონმა, თასის მფლობელმა და წლევანდელი ტურნირის ლიდერმა მეთერთმეტე მოგება ორნიშნა უპირატესობით დააფიქსირა: 39-28.

ქუთაისისა და გორის შეხვედრაში კი სარეკორდო ანგარიში დაფიქსირდა: 63-42. აღსანიშნავია, რომ ამ გუნდების პირველი წრის მატჩი  62-42 მორჩა.

ჩემპიონატი 25 და 26 თებერვალს გაგრძელდება ზესტაფონის სპორტის სასახლეში. იქ წყალტუბოს პრომეთე და სამტრედია წყვილად უმასპინძლებენ სტუ-იმედსა და სპორტის უნივერსიტეტს. მეორე წრე 11 მარტს დასრულდება. სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას ფინალურ ოთხეულში განაგრძობს.

ყველა თამაშის ნახვა შესაძლებელია საქართველოს ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos 

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 18 თებერვალი, ოლიმპიური სასახლე

გორი - ქუთაისი 42-63

გორ: გლუნჩაძე - გაგლოშვილი 13, დალაქიშვილი 12, ახალბედაშვილი 10, მჭედლიშვილი 4, ჯაფიაშვილი 2, ბერუაშვილი 1, ბეთლემიშვილი, ნიაზაშვილი

ქუთ: გულეიშვილი, რუხაძე - სურმავა 11, კობახიძე 7, ჯუღელი 7, ლომიძე 7, გამზარდია 6, იმნაძე 6, აბულაძე 5, რუსტამოვი 4, ზარნაძე 4, ფერაძე 4, მერკვილაძე 2, ხაჟომია, სტურუა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, გ. გველესიანი

პეგასი - BSB ბათუმი 28-39

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - პატაშური 8, კუხალაშვილი 7, ჟვანია 6, კოხრეიძე 4, ბაძაღუა 2, ჩეჩელაშვილი 1, მდივანი, შუბითიძე, გ. არეშიძე, ა. არეშიძე, კობახიძე

ბათ: ტორონჯაძე, ანთიძე - აბრამიშვილი 9, სიმონია 7, ლაპიაშვილი 6, გიორგაძე 5, გოგოლაძე 5, ტალახაძე 3, ტიელიძე 2, ტალახაძე 2, ბერძენიშვილი, მჟავანაძე, სტოლბოვი, მსხვილიძე

მსაჯები: გ. გველესიანი, თ. კევლიშვილი

 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

25 თებერვალი, ზეტაფონი

14:00 წყალტუბო - სპორტუნი

15:30 სამტრედია - იმედი-სტუ

26 თებერვალი, ზეტაფონი

14:00 სამტრედია - სპორტუნი

15:30 წყალტუბო - იმედი-სტუ

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal