facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მეორე საწვრთნელი შეკრება გამართა ხელბურთელთა ახალგაზრდულმა ნაკრებმა, რომელსაც 2020 წლის ივლისში ევროპის 20-წლამდელთა ჩემპიონატი აქვს ლატვიაში. 6-16 თებერვალს ნაკრების ოცმა კანდიდატმა მცხეთის სპორტკომპლექსში ივარჯიშა.

ახალგაზრდულ გუნდს ევროპის ჩემპიონატი 3-12 ივლისს, ლატვიაში აქვს.  გუნდის  რამდენიმე წევრმა პირველი შეკრება ნოემბერში, ეროვნული ნაკრების კანდიდატებთან ერთად გაიარა. ამის შემდეგ, დეკემბერში, 20-წლამდელთა ნაკრებს შეკრება ჰქონდა ოლიმპიურ სასახლეში, სადაც ტიტე კალანდაძესთან და გიორგი სახვაძესთან ერთად ვარჯიშებს უძღვებოდა ფიზმომზადების სპეციალისტი მარკო შეშუმი.

ამჯერად ახალგაზრდული ნაკრების შეკრების ადგილი იყო სასტუმრო მცხეთა პალასი და ქალაქის ახალი სპორტკომპლექსი, სადაც გუნდს 11 დღის განმავლობაში ჰქონდა ორჯერადი ვარიშები და ორი საწვრთნელი მატჩი: ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭებთან“ (24-24) და სტუ-იმედთან (29-19).

ამ შეკრებაზე აქცენტი სათამაშო კომპონენტებზე გაკეთდა. სამწვრთნელო შტაბში იყვნენ სერბი დამირ სტოიანოვიჩი, კალანდაძე, სახვაძე და მეკარეების მწვრთნელი, ბერძენი ვასილის ანასტასელოსი. ახალგაზრდულ გუნდთან ერთად იყო ჭაბუკთა, 18 წლამდელთა ნაკრების რამდენიმე წევრიც - უმცროსი ასაკის გუნდსაც უწევს ევროპის ჩემპიონატი აგვისტოში, მაკედონიაში.

ახალგაზრდული გუნდისთვის მზადების მორიგი ეტაპი აპრილშია დაგეგმილი. გუნდი ჯერ თბილისში შეიკრიბება, 17-19 აპრილის პერიოდში კი დაგეგმილია ამხანაგური მატჩები ან, შესაძლოა, ტურნირიც შესაბამისი ასაკის ნაკრები გუნდების წინააღმდეგ. ეს პერიოდი, 17-19 აპრილი, ოფიციალურ სანაკრებო პაუზას ემთხვევა, შესაბამისად, იქნება საშუალება, გუნდთან ერთად იყოს უცხოეთში მოთამაშე 3 ხელბურთელიც: გიორგი ცხოვრებაძე (მონპელიე, საფ), ნიკოლოზ კალანდაძე (შამბერი, საფ) და კახა ჩადუნელი (ლემგო, გერ).

ევროპის ჩემპიონატზე, ლატვიაში, ჯგუფურ ეტაპზე ჩვენი გუნდის მეტოქეები იქნებიან რუმინეთი, თურქეთი, ლატვია, ბრიტანეთი და ბელგია. მეორე გუფში არიან: ბელარუსი, მაკედონია, ლუქსემბურგი, ბულგარეთი, კოსოვო. ნახევარფინალში პირველ ორ ადგილზე გასული გუნდები გადიან.

ხელბურთი. საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები

საწვრთნელი შეკრება. მცხეთა, 6-16 თებერვალი

მეკარეები: ირაკლი დიხამინჯია (2000, პეგასი), იური სილაგაძე (2001, წყალტუბო), ლუკა გორგოძიანი (2002, პეგასი), ნაზიმ ალიევი (2002, ქარიშხალა)

მოთამაშეები: ნიკოლოზ ძნელაძე (2001, სამტრედია), ჯემალ იმნაძე (2001, სპორტუნი), გიორგი ქათამაძე (2000, პეგასი), გიორგი შუბითიძე (2002, პეგასი) - გიორგი ხელაძე (2000, წყალტუბო), მირიან გავაშელიშვილი (2000, იმედი-სტუ), რამაზ ზურაბიანი (2000, სპორტუნი), თორნიკე მდივანი (2002, პეგასი), აკაკი პატაშური (2002, პეგასი) - გიორგი კუხალაშვილი (2000, პეგასი), ლევან იმნაძე (2001, ქუთაისი), ანდრო ერისთავი (2001, იმედი-სტუ), დავით ნიაზაშვილი (2000, გორი) - გიორგი ლაპიაშვილი (2000, BSB ბათუმი), მიხეილ გველესიანი (2000, წყალტუბო), დავით ჟვანია (2002, პეგასი)

მწვრთნელები: დამირ სტოიანოვიჩი (სრბ), ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე; მეკარეების მწვრთნელი: ვასილის ანასტასელოსი (საბ); ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი

აპრილში დაემატებიან: გიორგი ცხოვრებაძე (2001, მონპელიე, საფ), კახა ჩადუნელი (2001, ლემგო, გერ); ნიკოლოზ კალანდაძე (2002, შამბერი, საფ)

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი, 2020. კაცები, 20 წ. 3-12 ივლისს, ლატვიაში

A ჯგუფი: რუმინეთი, თურქეთი, საქართველო, ლატვია, ბრიტანეთი, ბელგია

B ჯგუფი: ბელარუსი, მაკედონია, ლუქსემბურგი, ბულგარეთი, კოსოვო

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal