სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ეროვნულ ჩემპიონატზე მეორე წრე დაიწყო. ოლიმპიურ სასახლეში სტუ-იმედმა 44-27 დაამარცხა სპორტის უნივერსიტეტი, თბილისის პეგასმა კი 45-38 მოუგო გორის გუნდს. ხვალ და ზეგ მორიგი მატჩებია.

 

ფინალურ ოთხეულში გასასვლელად მებრძოლმა ორივე გუნდმა დღეს უპრობლემოდ მოიგო. ხვალ იმედი-სტუ და პეგასი მეტოქეებს გაცვლიან, ხოლო ზეგ ერთმანეთს ეთამაშებიან. ხვალ და ზეგ ოლიმპიურ სასახლეში თამაშები 16 საათზე დაიწყება.  

დასავლეთ საქართველოს 4 გუნდი, მათ შორის ორი ლიდერი, ქუთაისი და შავი ზღვის ბიჭები, მე-8-10 ტურის მატჩებს 3-5 თებერვალს გაართავს ზესტაფონის სპორტის სასახლეში. სამწრიანი ტურნირის შემდეგ  4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას საჩემპიონ პლეიოფში განაგრძობს.

უმაღლესი ლიგის თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 27 იანვარი, ოლიმპიური სასახლე

სპორტუნი - იმედი-სტუ 27-44

სპ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ბულბულაშვილი 5, იმნაძე 5, ზურაბიანი 5, იობაშვილი 4, ჩიკვილაძე 4, ჩაკვეტაძე 3, დელიბაშვილი 1

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ყორიაული 7, გოგალაძე 7, კორსანტია 6, აბჟანდაძე 6, ერისთავი 5, გრიშიკაშვილი 4, გავაშელიშვილი 4, დოლმაზაშვილი 3, ჭელიძე 2, თიგიშვილი

გორი - პეგასი 38-45

გორ: თითირაშვილი, ვათიაშვილი - გაგლოშვილი 12, დალაქიშვილი 11, მჭედლიშვილი 4, ახალბედაშვილი 3, ჯაფიაშვილი 3, ზუბიაშვილი 2, ნიაზაშვილი 2, ბერუაშვილი 1

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ჟვანია 9, კოხრეიძე 8, კუხალაშვილი 6, გვაზავა 6, ბაძაღუა 5, პატაშური 5, ჩეჩელაშვილი 2, შუბითიძე 2, გ. არეშიძე 1, მდივანი 1, კობახიძე, ა. არეშიძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

 27 იან.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 8     6     0     2     270-241     12    
  იმედი სტუ 8 5 0 3 240-209 10  
  გორი 8 3 0 5 257-309 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 8     1     0     7     238-306     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 28 იანვარი

16:00 პეგასი - სპორტუნი

17:45 იმედი-სტუ - გორი

29 იანვარი

16:00 სპორტუნი - გორი

17:45 იმედი-სტუ - პეგასი

დასავლეთი: 8-10 ტურები

3-5 თებერვალი, ზესტაფონი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal