facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ევროპის ჩემპიონატზე მესამე ნახევარფინალისტი გახდა ნორვეგია, რომელიც ესპანეთსა და ხორვატიას შეუერთდა. მეოთხე დღეს გამოვლინდება - სლოვენია ან უნგრეთი.  

ნორვეგიამ ზედიზედ მეექვსე მატჩი მოიგო. ისლანდია ბევრით ჩამორჩა პირველ ნახევარში (12-19), მაგრამ ბოლოსკენ სხვაობა შეამცირა, 28-31.

ნორვეგია - ისლანდიაhttps://www.youtube.com/watch?v=loOVxv-DWVc

სლოვენიელებმა ბოლო 15 წუთში გატეხეს პორტუგალია, რომელსაც თავადაც ჰქონდა ნახევარფინალში გასვლის შანსი. მეტოქის მეკარე კინტანას 15 სეივის მიუხედავად, ორმა ცაციამ, ბლაზ იანცმა (7 გოლი) და იურე დოლენეცმა (6) მაინც მოუტანეს სლოვენიას გამარჯვება 29-24, თუმცა, ნახევარფინალის გასანაღდებლად ეს არ კმარა და გუნდი უნგრეთის შედეგზეა დამოკიდებული.

სლოვენია - პორტუგალია: https://www.youtube.com/watch?v=PJyVyJLHlNo

უნგრეთ-შვედეთის მატჩში 48-ე წუთზე ანგარიში 18-18 იყო, მაგრამ ამის მერე უნგრელებმაა 6 უპასუხო გოლი გაუშვეს და 18-24 წააგეს. ისინი დღეს, ბოლო ტურის პირველ მატჩში ხვდებიან პორტუგალიას, რომელსაც ნახევარფინალში გასვლის შანსი არა აქვს, მაგრამ ჯგუფში მესამე ადგილის დაკავებით ოლიმპიადის შესარჩევი ტურნირის საგზურს გაინაღდებს. თუ პორტუგალიამ მოიგო ან ფრედ მაინც ითამაშა, მაშინ სლოვენია ნახევარფინალში გავა, თუ არა და, ქულა ექნება ნორვეგიასთან ასაღები, რადგანაც უნგრეთთან პირადი მატჩი წაგებული აქვს.

შვედეთი - უნგრეთი:  https://www.youtube.com/watch?v=LfdNFzwu9R0

საუკეთესო გოლები, სეივები, მოთამაშეები: https://www.youtube.com/user/ehfeuro/videos

დღეს ვენასა და მალმიოში ორივე ჯგუფის 6 თამაშია, რის შემდეგაც ფინალური უიკენდის განრიგი საბოლოოდ დადგინდება.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

მთავარი რაუნდი. 2 ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი, 21 იანვარი

პორტუგალია-სლოვენია 24-29

გომესი 6, კინტანა 15/43 - იანცი 7, დოლენეცი 6, ფერლინი 10/33

ნორვეგია-ისლანდია 31-28

საგოსენი 9, ბერგერუდი 13/37 - გუდმუნდსონი 6

უნგრეთი-შვედეთი 18-24

სიტა 4, მიკლერი 14/38 - გოტფრიდსონი 5, აპელგრენი 11/29

--------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ------ქ

ნორვეგია-------4---4---0---0---124-105--8

სლოვენია------4---3---0---1---108-99---6

უნგრეთი-------4---2---0---2---100-106--4

პორტუგალია--4---1---0---3---112-116--2

ისლანდია------4---1---0---3---101-110--2

შვედეთი-------4---1---0---3-----88-97---2

22 იანვარი

19:00 პორტუგალია-უნგრეთი (სილკ სპორტი)

21:15 ნორვეგია-სლოვენია (სილკ სპორტი)

23:30 ისლანდია-შვედეთი (სილკ უნივერსალი)

1 ეტაპიდან: სლოვენია-შვედეთი 21-19, ნორვეგია-პორტუგალია 34-28, უნგრეთი-ისლანდია 24-18

17 იანვარი. სლოვენია-ისლანდია 30-27. ნორვეგია-უნგრეთი 36-29 პორტუგალია-შვედეთი 35-25

19 იანვარი. პორტუგალია-ისლანდია 25-28, სლოვენია-უნგრეთი 28-29, ნორვეგია-შვედეთი 23-20

1 ჯგუფი. ვენა, ავსტრია

--------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ------ქ

ესპანეთი-------4---4---0---0---131-105--8

ხორვატია------4---4---0---0---105-91---8

გერმანია-------4---2---0---2---115-103--4

ავსტრია--------4---1---0---3---103-120--2

ბელარუსი-----4---1---0---3---102-124--2

ჩეხეთი---------4---0---0---4---100-113--0

22 იანვარი

19:00 ხორვატია - ესპანეთი (სილკ უნივერსალი)

21:15 ბელარუსი - ავსტრია (სილკ სპორტი)

23:30 ჩეხეთი - გერმანია (სილკ სპორტი)

1 ეტაპიდან. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26 

16 იანვარი. ესპანეთი - ჩეხეთი 31-25, ხორვატია - ავსტრია 27-23, ბელარუსი - გერმანია 23-31

18 იანვარი. ბელარუსი - ჩეხეთი 28-25, ესპანეთი - ავსტრია 30-26, ხორვატია - გერმანია 25-24

20 იანვარი. ხორვატია - ჩეხეთი 22-21, ბელარუსი - ესპანეთი 28-37, ავსტრია - გერმანია 22-34

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal