სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ჩემპიონატზე ხელბურთში მეორე სენსაციაც მოხდა: საფრაგეთის შემდეგ დამარცხდა ოლიმპიური და მსოფლიო ჩემპიონი დანია, ვისაც ისლანდიამ მოუგო, 31-30.

დანია - ისლანდია: https://www.youtube.com/watch?v=LoWvWVxCLeQ

დანიელთა ლიდერმა მიქელ ჰანსენმა 9 გოლი გაიტანა, მაგრამ უკეთ ითამაშა ისლანდიელმა აარონ პალმარსონმა: 10 გოლი და 5 პასი. მეორე ეტაპზე გასასვლელად დანიას რუსეთისა და უნგრეთის დამარცხება სჭირდება. მათი გუშინდელი მატჩი უნგრეთმა მოიგო: 53-ე წუთზე ისინი 25-21 ლიდერობდნენ, მაგრამ მეტოქეს შანსი დაუტოვეს - დიბიროვს ბოლო წამებზე გათანაბრება შეეძლო, მაგრამ დარტყმა მეკარე მიკლერმა მოიგერია და მატჩის საუკეკთესო მოთამაშეც გახდა. უნგრეთმა 26-25 მოიგო. 

უნგრეთი-რუსეთი: https://www.youtube.com/watch?v=GzwoqFUqyP0

გამოვლინდა მეორე ეტაპის პირველი მონაწილე: ხორვატიამ 31-23 დაამარცხა ბელარუსი და უკვე ცნობილია, რომ მეორე რაუნდში 2 ქულით გავა. მეზობლების მატჩში მონტენეგრომ 22-21 მოუგო სერბეთს და ხვალ, მეორე ადგილისთვის ბელარუსს ეთამაშება.

5 საუკეთესო გოლი. 11 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=Ns5XUyfC2y0 

ევროპის 2018 წლის ჩემპიონმა, ესპანეთმა 33-27 მოუგო 2016 წლის გამარჯვებულს, გერმანიას. ამავე ჯგუფში ჰოლანდიამ აჯობა ლატვიას, 32-24.

ესპანეთი-გერმანია: https://www.youtube.com/watch?v=FryjWpdgDos

დღეს ჩემპიონატზე 6 მატჩია B, D და F ჯგუფებში. მათ შორის მთავარია საფრანგეთისა და ნორვეგიის თამაში. წაგების შემთხვევაში ფრანგები ბრძოლას ეთიშებიან.

5 პასი, 11 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=4nYnzgmNkRs

პირველი ეტაპი 15 იანვარს სრულდება, მეორე რაუნდი 16-22 იანვარს გაიმართება, ხოლო ფინალური ოთხეულის მატჩებს შვედეთის დედაქალაქი სტოკჰოლმი უმასპინძლებს. 24 იანვარს ნახევარფინალია, 26 იანვარს კი - ფინალური მატჩი. 

დღის საუკეთესო მოთამაშეები: https://www.youtube.com/watch?v=lEWl4o-WMyc

თამაშების ნახვა შეგიძლიათ სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტის არხებზე. 

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე ეტაპზე გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია. ხორვატია 4, ბელარუსი 2, მონტენეგრო 2, სერბეთი 0

11 იანვარი. ხორვატია - ბელარუსი 31-23

კარაჩიჩი 6, შტეპანჩიჩი 5, დუვნიაკი  4 - ვაილუპაუ 8

მონტენეგრო - სერბეთი 22-21

გრბოვიჩი 5, ბოზოვიჩი 4 - კუკიჩი 6, ივანიშევიჩი 11/32

13 იანვარი. 21:15 მონტენეგრო - ბელარუსი, 23:30 სერბეთი - ხორვატია

9 იანვარი. ბელარუსი - სერბეთი 35-30, ხორვატია - მონტენეგრო 27-21

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ესპანეთი 4, გერმანია 2, ჰოლანდია 2, ლატვია 0

11 იანვარი. ლატვია - ჰოლანდია 24-32

კრიშტოპანსი 7 - სმიტსი 7

ესპანეთი - გერმანია 33-26

ა. დუიშებაევი 7, პერესი 12/35 - პეკელერი 5, გენსჰაიმერი 4

13 იანვარი. 21:15 ლატვია - გერმანია, 23:30 ჰოლანდია - ესპანეთი

9 იანვარი. გერმანია - ჰოლანდია 34-23, ესპანეთი - ლატვია 33-22

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი. ისლანდია 2, უნგრეთი 2, დანია 0, რუსეთი 0

11 იანვარი, უნგრეთი - რუსეთი 26-25

ბალოგი 7 - სანტალოვი 5

დანია - ისლანდია 30-31

მ. ჰანსენი 9 - პალმარსონი 10

13 იანვარი. 21:15 ისლანდია - რუსეთი, 23:30 დანია - უნგრეთი

15 იანვარი. 19:15 ისლანდია - უნგრეთი, 23:30 რუსეთი - დანია

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია. ავსტრია 2, მაკედონია 2, უკრაინა 0, ჩეხეთი 0

12 იანვარი. 19:00 ჩეხეთი - მაკედონია, 21:15 ავსტრია - უკრაინა

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია - მაკედონია, 23:30 უკრანა - ჩეხეთი

10 იანვარი. ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, მაკედონია - უკრაინა 26-25

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ნორვეგია 2, პორტუგალია 2, საფრანგეთი 0, ბოსნია 0

12 იანვარი. 19:00 პორტუგალია- ბოსნია, 21:15 საფრანგეთი - ნორვეგია

14 იანვარი. 21:15 ბოსნია - საფრანგეთი, 23:30 პორტუგალია - ნორვეგია

10 იანვარი. საფრანგეთი - პორტუგალია 25-28, ნორვეგია - ბოსნია 32-26

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი. შვედეთი 2, სლოვენია 2, პოლონეთი 0, შვეიცარია 0

12 იანვარი. 19:00 შვეიცარია - პოლონეთი, 21:15 შვედეთი - სლოვენია

14 იანვარი. 21:15 შვეიცარია - სლოვენია, 23:30 პოლონეთი - შვედეთი

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23, შვედეთი - შვეიცარია 34-21

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფი (A,B,C). ვენა, ავსტრია.

1 ჯგუფი (D,E,F). მალმიო, შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

ჩემპიონი იღებს 2020 ოლიმპიადის პირდაპირ საგზურს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal