სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

 

ავსტრიაში, ნორვეგიასა და შვედეთში დაწყებული ევროპის ჩემპიონატი ხელბურთში წაგებით დაიწყო ორგზის ოლიმპიურმა ჩემპიონმა საფრანგეთმა, ვინც პორტუგალიის ნაკრებთან დამარცხდა - 25-28.

ფრანგების მდგომარეობას ისიც ართულებს, რომ მეორე ჯგუფურ ეტაპზე ოთხგუნდიანი ჯგუფიდან მხოლოდ 2 საუკეთესო გადის და ამავე ჯგუფშია მსოფლიოს ბოლო ორი ჩემპიონატის ფინალისტი, ნორვეგია. საფრანგეთ-ნორვეგიის მატჩი 12 იანვარსაა და ფრანგებს მოგებაც ვერ მისცემს ჯგუფიდან გასვლის გარანტიას.

პორტუგალია - საფრანგეთი: https://www.youtube.com/watch?v=HoU1WTB68oo

ეს პირველი 24-გუნდიანი ევროპის ჩემპიონატია და პირველი ეტაპის, ანუ 3 მატჩის შემდეგ ბრძოლას მხოლოდ 12 გუნდი გააგრძელებს, დანარჩენი  კი შინ დაბრუნდება.

დანარჩენი 9 მატჩიდან ყველაზე დაძაბული უკრაინისა და მაკედონიის გამოდგა. მაკედონიელებმა კირილ ლაზაროვის ბოლო წამზე გატანილი გოლით მოიგეს, 26-25.

ლაზაროვის ბაზერი: https://www.youtube.com/watch?v=dQ4DYafexxQ

ევროპის 2018 წლის ჩემპიონმა ესპანეთმა დაამარცხა ლატვია 33-22, ხოლო 2016 წლის ჩემპიონმა გერმანიამ მოუგო ჰოლანდიას 34-23. გაიმარჯვა შეჯიბრების სამივე მასპინძელმა: ავსტრიამ ჩეხეთთან 32-29, შვედეთმა - შვეიცარიასთან 34-21, ნორვეგიამ - ბოსნიასთან 32-26.

5 საუკეთესო გოლი. 10 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=zWK8OclJx-0

ხორვატიამ დაამარცხა მონტენეგრო 27-21, ბელარუსმა - სერბეთი 35-20, სლოვენიამ - პოლონეთი 26-23. დღეს ბრძოლაში ჩაებმებიან მსოფლიოსა და ოლიმპიური ჩემპიონი დანია, ისლანდია, უნგრეთი და რუსეთი.

5 სეივი, 9 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=F8N-a6ygMmE

პირველი ეტაპი 15 იანვარს სრულდება, მეორე რაუნდი 16-22 იანვარს გაიმართება, ხოლო ფინალური ოთხეულის მატჩებს შვედეთის დედაქალაქი სტოკჰოლმი უმასპინძლებს. 24 იანვარს ნახევარფინალია, 26 იანვარს კი - ფინალური მატჩი.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე ეტაპზე გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია

9 იანვარი. ბელარუსი - სერბეთი 35-30

კარალეკი 9, სალდაცენკა 10/34 - რადივოევიჩი 6

ხორვატია - მონტენეგრო 27-21

ცინდრიჩი 6 - გრბოვიჩი 6

11 იანვარი. 19:00 ხორვატია - ბელარუსი, 21:15 მონტენეგრო - სერბეთი

13 იანვარი. 21:15 მნტენეგრო - ბელარუსი, 23:30 სერბეთი - ხორვატია

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია

10 იანვარი. ჩეხეთი - ავსტრია 29-32

ჰრსტკა 6 - ბილიკი 12, ბოზოვიჩი 7

მაკედონია - უკრაინა 26-25

ლაზაროვი 8, მანასკოვი 6, მიტრესკი 15/39 - ოსტროუშკო 5

12 იანვარი. 19:00 ჩეხეთი - მაკედონია, 21:15 ავსტრია - უკრაინა

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია - მაკედონია, 23:30 უკრანა - ჩეხეთი

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია

9 იანვარი. გერმანია - ჰოლანდია 34-23

ჰეფნერი 5, კოლბახერი 5, ვოლფი 12/31 - სმიტსი 7, სტეინსი 6

ესპანეთი - ლატვია 33-22

ფერნანდესი 5, გომესი 4, სოლე 4 - კრიშტოპანსი 7, კუკშა 11/37

11 იანვარი. 19:00 ლატვია - ჰოლანდია, 21:15 ესპანეთი - გერმანია

13 იანვარი. 21:15 ლატვია - გერმანია, 23:30 ჰოლანდია - ესპანეთი

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია

10 იანვარი. საფრანგეთი - პორტუგალია 25-28

მემი 5, ნ.კარაბატიჩი 4, ფაბრეგასი 4 - ბრანკინიო 5, გომესი 4

ნორვეგია - ბოსნია 32-26

საგოსენი 12, ოვერბიუ 5 - პრჩე  7

12 იანვარი. 19:00 პორტუგალია- ბოსნია, 21:15 საფრანგეთი - ნორვეგია

14 იანვარი. 21:15 ბოსნია - საფრანგეთი, 23:30 პორტუგალია - ნორვეგია

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი

11 იანვარი. 19:00 უნგრეთი - რუსეთი, 21:15 დანია - ისლანდია

13 იანვარი. 21:15 ისლანდია - რუსეთი, 23:30 დანია - უნგრეთი

15 იანვარი. 19:15 ისლანდია - უნგრეთი, 23:30 რუსეთი - დანია

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23

ბლაგოტინშეკი 5, მაცკოვჩეკი 5, ფერლინი 12/34 - მორიტო 8

შვედეთი - შვეიცარია 34-21

ტოლბრინგი 6, ეკდალი 6, პალიჩკა 18/38 - შმიდი 4

12 იანვარი. 19:00 შვეიცარია - პოლონეთი, 21:15 შვედეთი - სლოვენია

14 იანვარი. 21:15 შვეიცარია - სლოვენია, 23:30 პოლონეთი - შვედეთი

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფი (A,B,C). ვენა, ავსტრია.

1 ჯგუფი (D,E,F). მალმიო, შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

ჩემპიონი იღებს 2020 ოლიმპიადის პირდაპირ საგზურს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal