სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ეროვნული ნაკრები განაგრძობს მზადებას იანვრის 5 ოფიციალური მატჩისთვის.  10-12 იანვარს იტალიის ქალაქ ბენევენტოში მსოფლიო ჩემპიონატის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპია, შემდეგ კი ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის უმნიშვნელოვანესი პლეიოფი ფინეთთან - 16 იანვარს, თბილისის სპორტის სასახლეში და 19 იანვარს ქალაქ რიიჰიმიაკიში.

2 იანვრიდან ნაკრების 20 კანდიდატი და სამწვრთნელო სტაფის 4 წევრი ოფიციალურ შეკრებაზეა სასტუმრო ბომონდ გარდენში და ორჯერადი ვარჯიშები აქვს ოლიმპიურ სასახლეში. იტალიაში გუნდი 8 იანვარს გაემგზავრება, იქამდე კი მწვრთნელები დაასახლებენ 16-კაციან შემადგენლობას.

იტალიის საკვალიფიკაციო ტურნირს 10 იანვარს, რუმინეთთან მატჩით ვიწყებთ, 11 იანვარს ვეთამაშებით მასპინძლებს, ხოლო 12 იანვარს - კოსოვოს.  ჯგუფის გამარჯვებული გავა პლეიოფში, რომელიც საბოლოოდ დაადგენს მსოფლიოს 2021 წლის ჩემპიონატის მონაწილე გუნდებს ევროპიდან. პლეიოფი ორი სტადიისგან შედგება: პირველი გაიმართება 2020 წლის აპრილში, მეორე - ივნისში. წილისყრა, მონაწილეების სრული სია  და ზუსტი განრიგი ცნობილი გახდება ევროპის 2020 წლის ჩემპიონატის დასრულების შემდეგ - ეს ტურნირი 9 იანვარს იწყება და 26 იანვარს დასრულდება.

ბენევენტოდან ნაკრები თბილისში 14 იანვარს ბრუნდება და რამდენიმე ვარჯიშს გამართავს ფინეთთან პირველი მატჩის წინ. შეხვედრა 16 იანვარს სპორტის სასახლეში გაიმართება და 19 საათზე დაიწყება. საპასუხო მატჩი ფინეთშია 19 იანვარს - ორი მატჩის ჯამი გამარჯვებული გავა ევრო 2022-ის მთავარ შესარჩევ რაუნდში, სადაც ითამაშებს ევროპის 32 უძლიერესსი ნაკრები და გათამაშდება ფიალური ტურნირის 20 საგზური. ამ დონეზე ჩვენს ეროვნულ ნაკრებს არ უთამაშია 1999 წლიდან, როდესაც ევროპის ჩემპიონატის პლეიოფი ჰქონდა დანიასთან.

რაც შეეხება ჩვენს მეტოქეებს მსოფლიო და ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ეტაპებზე: იტალიის გუნდმა დეკემბრის ბოლოს ორ ამხანაგური მატჩი გამართა შინ, ლუქსემბურგთან და ორჯერვე გაიმარჯვა: 40-29,  33-25. რუმინეთმა შინ დაამარცხა ჰოლანდია და 27-25 წააგო მაკედონიასთან 20-24. ფინეთს ჩვენთან პლეიოფამდე 4 ოფიციალური მატჩი აქვს მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირზე - აქედან გუნდმა ერთი უკვე ითამაშა და საბერძნეთში წააგო მასპინძლებთან, 22-36.

საქართველოს ნაკრები

GK: შოთა თევზაძე (1981, რეშიცა, რუმ), ზურაბ ცინცაძე (1996, იმედი-სტუ), იური სილაგაძე (2001, წყალტუბო)

LW: ხაზეინ რუსტამოვი (1998, ქუთაისი), ზურაბ აბრამიშვილი (1994, BSB ბათუმი)

LB, CB: ირაკლი ჩიქოვანი (1989, კონსტანცა, რუმ), ირაკლი კბილაშვილი (1998, მეტალურგ, მკდ), თეიმურაზ ორჯონიკიძე (1996, ოროშჰაზი, უნგ), ლექსო წითელიშვილი (1992, ოჰრიდი, მკდ), ნიკოლოზ კალანდაძე (2002, შამბერი, საფ), შალვა სტურუა (1994, ქუთაისი), ზურაბ სიმონია (1994, BSB ბათუმი)

RB, RW: გიორგი ცხოვრებაძე (2001, მონპელიე, საფ), გიორგი დიხამინჯია (1997), რევაზ ჭანტურია (1982, მეტალურგი, მკდ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, BSB ბათუმი), გიორგი მერკვილაძე (1998, ქუთაისი)

P: ერეკლე არსენაშვილი (1998, ბრაგა, პორ), გიორგი მიქავა (1998, BSB ბათუმი), უჩა მაისურაძე (1986)

მთავარი მწვრთნელი ნიკოლა მაქსიმოვიჩი, მწვრთნელი ბექა ორჯონიკიძე, ფიზიოთერაპევტი დრაგან ილიჩი, ტექნიკური დირექტორი დრაგან ჯუკიჩი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021. ევროპის პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

3 ჯგუფი. იტალია, რუმინეთი, კოსოვო, საქართველო. ბენევენტო, იტალია

10 იან. 20:00 რუმინეთი-საქართველო, 22:00 იტალია- კოსოვო

11 იან. 20:00 კოსოვო - რუმინეთი, 22:00 საქართველო-იტალია,

12 იან. 18:00 კოსოვო - საქართველო, 20:00 იტალია - რუმინეთი

გამარჯვებული გავა პლეიოფში

1 ჯგუფი. ლიტვა, სლოვაკეთი, ფარერის კუნძულები, ლუქსემბურგი - 10-12 იანვარს ლუქსემბურგში

2 ჯგუფი. საბერძნეთი 6, ისრაელი 6, ფინეთი 2, კვიპროსი - დასრულდება 12 იანვარს

1 ტური. ისრაელი - ფინეთი 33-32, კვიპროსი - საბერძნეთი 18-31

2 ტური. ფინეთი - კვიპროსი 30-20, საბერძნეთი - ისრაელი 26-25

3 ტური. საბერძნეთი - ფინეთი 36-22, კვიპროსი - ისრაელი 23-33

4 ტური. ისრაელი - კვიპროსი 28-21, 5 იან. ფინეთი - საბერძნეთი

5 ტური. 8 იან. საბერძნეთი - კვიპროსი, ფინეთი - ისრაელი

6 ტური. 11 იან. ისრაელი - საბერძნეთი, 12 იან. კვიპროსი - ფინეთი

4 ჯგუფი. დასრულდა. 1. თურქეთი 4, 2. ბელგია 2, 3. ესტონეთი 0

25-27 იანვარი, ესქიშეჰირი, თურქეთი

ესტონეთი - თურქეთი 29-33, ბელგია - ესტონეთი25-20, თურქეთი - ბელგია  33-24

ევროპის ჩემპიონატი 2022. კვალიფიკაციის მეორე ეტაპი, პლეიოფი

16 იანვარი, სპორტის სასახლე. 19:00 საქართველო-ფინეთი

19 იანვარი, რიიჰიმიაკი. 18:00 ფინეთი - საქართველო

16, 19 იანვარი. ლუქსემბურგი - ესტონეთი

15, 19 იანვარი. ბელგია - კვიპროსი

გამარჯვებული გავა მთავარ შესარჩევ რაუნდში

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal