სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე დღეს გერმანია დამარცხდა სერბეთთან 28-29, დანიამ მოუგო ჰოლანდიას 27-24, ნორვეგიამ აჯობა კორეას 36-25. არცერთი ნახევარფინალისტი ჯერ არ გამოვლენილა.  

ერთადერთი, რაც დღეს გაირკვა ისაა, რომ კორეა და დანია საჩემპიონო ბრძოლას ჩამოშორდნენ. დანიამ დღეს მეკარე ტოფტის მორიგი გმირობისა და 20 მოგერიებული ბურთის წყალობით 27-24 მოუგო ჰოლანდიას, მაგრამ თეორიული შანსი გერმანიის წაგებისა და ნორვეგიის მიერ კორეის დამარცხების შემდეგ აღარ შერჩა.

ნორვეგია ჯგუფში პირველ ადგილზე გადავიდა, მაგრამ ნახევარფინალში გასასვლელად ბოლო ტურში ქულა მაინც სჭირდება გერმანიასთან. სერბებთან მოგების შემთხვევაში, როგორც ჰოლანდიის წაგების შემდეგ გაირკვა, გერმანია ნახევარფინალში დღესვე გადიოდა, მაგრამ ბოლო წამებზე კრისტინა ლიშჩევიჩისგან გაშვებული შვიდმეტრიანის შემდეგ 28-29 დამარცხდა და სერბებსაც დაუტოვა თეორიული შანსი.

გერმანია-სერბეთი: https://www.youtube.com/watch?v=5bmj-OXHrhw

ჰოლანდია ზედიზედ მეორედ დამარცხდა და ახლა 11 დეკემბერს, კორეასთან მოგებაც გარანტირებულად ვერ გაიყვანს ნახევარფინალში. სერბეთს სჭირდება დანიასთან მოგება ისე, რომ ვერ მოიგონ ვერც ჰოლანდიამ, ვერც გერმანიამ.

მოკლედ, ზეგ, ნორვეგია-გერმანიის წყვილიდან ერთ-ერთი აუცილებლად გავა ჯგუფში პირველ ადგილზე, ხოლო მეორე ადგილზე გასული გუნდის ვინაობა შეიძლება გადაწყვიტოს პირადმა ბალანსმა 2 ან 3 გუნდს შორის. ასეთი ვარიანტი ბევრია (მუქად მოყვანილია გუნდები, რომლებსაც უპირატესობა ექნებათ): 

გერმანია-ჰოლანდია, სერბეთი-გერმანია, ჰოლანდია-გერმანია-სერბეთი, გერმანია-ჰოლანდია-დანია, გერმანია-დანია, ჰოლანდია-ნორვეგია, ნორვეგია-სერბეთი, ჰოლანდია-ნორვეგია-სერბეთი, ჰოლანდია-სერბეთი.  

პირველი ნახევარფინალისტი შეიძლება გამოვლინდეს პირველივე ხვალინდელ მატჩში, თუ რუსეთი დაამარცხებს მონტენეგროს. ხვალვე თამაშობენ იაპონია-ესპანეთი და შვედეთი რუმინეთი. ზეგ მეორე რაუნდის ბოლო 6 მატჩია და ყველაფერი გაირკვევა.

რაც შეეხება მსოფლიოს უკვე ყოფილ ჩემპიონს, საფრანგეთის  ნაკრებს, მან დღეს მე-13 ადგილისთვის მატჩში 26-21 დაამარცხა უნგრეთი და მიიღო პრეზიდენტის თასი - სანუგეშო ჯილდო იმ გუნდებისთვის, ვინც პირველი ეტაპი ვერ დასძლია.

8 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=Nb7wZYDCzlw

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

მეორე ჯგუფური. რაუნდი, 9 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

გერმანია-სერბეთი 28-29

ბერგერი 6, მინევსკაია 6 - ცვიიჩი 7, ლავკო 5, პოპ-ლაზიჩი 4

დანია-ჰოლანდია 27-24

ჰანსენი 6, ოსტერგორი 5, ტოფტი 20/44 - პოლმანი 5, სნელდერი 5, მალესტაინი 4

კორეა-ნორვეგია 25-36

რიუ 7, ლი 6 - ოფტედალი 7, ლოკე 5, ბრატსეტი 5, შ. სულბერგი 17/39

1 ჯგუფი------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

ნორვეგია------4---3---0---1--114-99---6

გერმანია------4---2---1---1--106-104--5

ჰოლანდია----4---2---0---2--113-103--4

სერბეთი------4---2---0---2--113-125--4

დანია----------4---1---1---2---97-98---3

კორეა----------4---0---2---2--111-125--2

11 დეკ. 10:00 ჰოლანდია-კორეა, 13:00 სერბეთი-დანია, 15:30 ნორვეგია-გერმანია

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

ნორ-სრბ 28-25, ჰოლ-სრბ 36-23, ჰოლ-ნორ 30-28

კორ-დან 26-26, გერ-დან 26-25, გერ-კორ 27-27

8 დეკ. სრბ-კორ 36-33, ჰოლ-გერ 23-25, ნორ-დან 22-19

2 ჯგუფი------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

რუსეთი-------3---3---0---0---90-63---6

ესპანეთი------3---2---1---0---86-70---5

მონტენეგრო--3---2---0---1---83-79---4

შვედეთი------3---1---1---1---84-84---3

იაპონია--------3---0---0---3---75-97---0

რუმინეთი-----3---0---0---3---60-85---0

10 დეკემბერი, სილკ უნივერსალზე: http://www.myvideo.ge/tv/silk_sport4

10:00 რუსეთი-მონტენეგრო

13:00 იაპონია-ესპანეთი

15:30 შვედეთი-რუმინეთი

11 დეკ. 10:00 ესპანეთი-რუსეთი, 13:00, რუმინეთი-იაპონია, 15:30 მონტენეგრო-შვედეთი

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

რუმ-ესპ 31-16, მნტ-რუმ 27-26, ესპ-მნტ 27-26

შვდ-იაპ 34-26, რუს-იაპ 33-23, რუს-შვდ 30-22

8 დეკ. რუმ-რუს 18-27, მნტ-იაპ 30-26, ესპ-შვდ 28-28

--

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

--

საკლასიფიკაციო მატჩები, 9 დეკემბერი

13-14 საფრანგეთი - უნგრეთი 26-21

15-16 ანგოლა - არგენტინა 30-27

17-18 ბრაზილია - სენეგალი 22-18

19-20 სლოვენია - დრ კონგო 29-27

21-22 კუბა - ყაზახეთი 33-31 (29-29)

23-24 ჩინეთი - ავსტრალია 33-15

სტატისტიკა:

ბომბარდირები: სტანკო, სლნ 62; რიუ, კორ 60

პასები: რაიჩევიჩი, მნტ 37; ვიახირევა, რუს 37

გოლი+პასი: რიუ, კორ 60+27; სტანკო, სლნ 62+16; გიალო, ანგ 40+30

დაცვა. ბლოკი: ბრატსეტი, ნორ 12; სენი, რუს 12;

დაცვა. ჩაჭრა: ტომორი, უნგ 10; სტანკო, სლნ 9

მეკარეები: ტოფტი, დან 79/192=41%, სულბერგი, ნორ 83/214=39%;

ეკერლე, გერ 84/220=38%; ნავარო, ესპ 54/147=37%

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal