სიახლეების კალენდარი

აგვისტო 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონი, საფრანგეთის ქალთა ნაკრები 18-20 დამარცხდა დანიასთან და ბრძოლას მხოლოდ მე-13 ადგილისთვის გააგრძელებს. დღეს იაპონიაში პირველი ეტაპი დასრულდა და მსოფლიო ჩემპიონობის 12 პრეტენდენტი შეირჩა. ტურნირი შაბათს გაგრძელდება.   

დღის ქრონოლოგია ასეთი იყო. A ჯგუფში სერბეთი და სლოვენია მესამე ადგილისთვის თამაშობდნენ. სერბეთი 0-5 ჩამორჩა, მერე 15-12 დაწინაურდა, მაგრამ დასრულებამდე 15 წუთით ადრე წინ ისევ სლოვენია იყო, 23-20. ბოლო წუთებზე უკვე სლოვენიამ გაათანაბრა, გადამწყვეტი კი აღმოჩნდა სერბი კრისტინა ლისცევიჩის 2 დარტყმა - სლოვენიამ 27-29 წააგო და მეოთხე ადგილიც დაგარკა, რადგანაც ანგოლამ პირადი მოგებით აჯობა.

სერბეთი - სლოვენია: https://www.youtube.com/watch?v=nv8yemQRCj4

C ჯგუფში პირველობისთვის ესპანეთი 13-9 უგებდა მონტენეგროს43-ე წუთზე 19-23 ჩამორჩა, მაგრამ ამის შემდეგ მონტენეგრომ 16 წუთის განმავლობაში გოლი ვერ გაიტანა! ესპანეთი 26-23 დაწინაურდა, შემდეგ 3 გოლი გაუშვა და მხოლოდ ბოლო წამებზე, ალექსანდრინა კაბრალის შორეული დარტყმით მოიგო, 27-26 და 4 ქულით გავიდა მეორე ეტაპზე, მონტენეგრო ორით.

ესპანეთი-მონტენეგრო: https://www.youtube.com/watch?v=PVJB3uiLBlw

D ჯგუფში მასპინძელმა იაპონიამ იოლად დაამარცხა ჩინეთი, 35-18, მესამე ადგილზე გავიდა და ბრძოლას აგრძელებს.

C ჯგუფში მესამე საგზურისთვის რუმინეთი და უნგრეთი იბრძოდნენ და იშვიათი დრამა გათამაშდა. უნგრეთმა 16-10 მოიგო პირველი ტაიმი. მეორეში რუმინეთმა დევნა წამოიწყო, მაგრამ 58-ე წუთზე 25-27 აგებდა და ფრეც არ აწყობდა, მაგრამ იუგანუმ და სერაფიციანუმ გაათანაბრეს, დასრულებამდე რამდენიმე წამით ადრე კი უნგრელთა კარში შვიდმეტრიანი დაინიშნა - ქრისტინა ნიაგუმ ამ მატჩში თავისი მერვე პენალტი გაიტანა და თავისი გუნდი მეორე ეტაპზე გაიყვანა, უნგრეთმა კი ოლიმპიადის საკვალიფიკაციო ტურნირზე გასვლის შანსიც დაკარგა.

რუმინეთი-უნგრეთი: https://www.youtube.com/watch?v=laZcP2LDDvU

B ჯგუფში პირველობისა და მეორე ეტაპზე გამყოლი ქულებისთვის იბრძოდნენ გერმანია და კორეა. კორეა 6-12 ჩამორჩა, მაგრამ ზედიზედ გაიტანა 6 გოლი, დასრულებამდე 5 ქუთით ადრე კი 27-23 იგებდა, მაგრამ უპირატესობა ვერ შეინარჩუნა - 27-27.

კორეა-გერმანია: https://www.youtube.com/watch?v=Zq86RfJ05bQ

შემდეგ იყო  საფრანგეთ-დანიის მატჩი. მსოფლიო ჩემპიონს ფრე ყოფნიდა, მაგრამ მთელი თამაში აგებდა დანიელთა მეკარემ, სანდრა ტოფტმა კი 15 ბურთი მოიგერია და მესამედ მიიღო მატჩის საუკეთესო მოთამაშის პრიზი. ფრანგებმა თამაშს მიწურულს სამჯერ დაიყვანეს სხვაობა მინიმუმამდე, სულ ბოლოს კი სტინე იორგენსენმა შვიდმეტრიანი გაიტანა - 20-18, დანია ბრძოლას აგრძელებს. 

A ჯგუფში ჰოლანდიამ 14-18 წაგებული პირველი ტაიმი შეუბრუნა ნორვეგიას. ტეს ვესტერმა იმდენივე ბურთი მოიგერია, რამდენიც ტოფტმა, აბინგჰმა და პოლმანმა კი 30-28 მოაგებინეს ჰოლანდიას, რომელიც მეორე ეტაპს 4 ქულით დაიწყებს.

და ბოლოს, D ჯგუფში პირველობისთვის ოლიმპიურმა ჩემპიონმა რუეთმა 30-22 მოუგო შვედეთს.  

ხვალ ჩემპიონატზე დასვენების დღეა, ზეგ მეორე ეტაპის 6 მატჩია. მეორე რაუნდი 11 დეკემბერს დასრულდება, ნახევარფინალი - 13 ფინალი - ორი დღის შემდეგ

5 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=DQpFfcoVoxs

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპის ბოლო დღე. 6 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: ჰოლანდია 8, ნორვეგია 8, სერბეთი 6 - ანგოლა 4, სლოვენია 4, კუბა 0

სერბეთი - სლოვენია 29-27

პოპ-ლაზიჩი 8, ლავკო 7 - სტანკო 10, გროსი 8

ანგოლა - კუბა 40-30

გიალო 6, კასომა 6 - ლუსონი 7, ტელესი 6

ჰოლანდია - ნორვეგია 30-28

აბინგჰი 6, პოლმანი 5, სნელდერი 5, ვესტერი 15/41 - ოფტედალი 8

B ჯგუფი:  კორეა 8, გერმანია 7, დანია 7 - საფრანგეთი 5, ბრაზილია 3, ავსტრალია 0

ბრაზილია - ავსტრალია 31-9

როდრიგეს ბელო 5, მორესკი 16/25 - პოტოცკი 7

გერმანია- კორეა 27-27

ბენკე 7, ეკერლე 10/28 - რიუ 10, ლი მიიონი 6, პარკი 10/35

საფრანგეთი - დანია 18-20

ლაკრაბერი 6, ლენო 6/25 - ს. იორგენსენი 7, ჰანსენი 5 ტოფტი 15/32

C ჯგუფი: ესპანეთი 10, მონტენეგრო 8, რუმინეთი 6 - უნგრეთი 4, სენეგალი 2, ყაზახეთი 0

სენეგალი - ყაზახეთი 30-20

კამარა 8, საკო 18/33 - აბილდა 7

მონტენეგრო - ესპანეთი 26-27

რადიჩევიჩი 7, რაიჩიჩი 13/33 - პენია 6, კაბრალი 6, მ. გონსალესი 5

რუმინეთი - უნგრეთი 28-27

ნიაგუ 10, იუგანუ 6, სერაფიჩიანუ 5 - საბო 6, კოვაჩიჩი 6

D ჯგუფი: რუსეთი 10, შვედეთი 8, იაპონია 6 - არგენტინა 4, დრ კონგო 2, ჩინეთი 0

იაპონია - ჩინეთი 35-18

აკიამა 8, კამეტანი 11/25 - მენ ცინი 5

არგენტინა - დრ კონგო 25-16

კარსტენი 8 - მვასესა 5

რუსეთი - შვედეთი 30-22

ფროლოვა 11, კუზნეცოვა 5 - გულდენი 8, ბლომი 5

--

მეორე რაუნდი: 8-11 დეკემბერი, ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

1 ჯგუფი: ჰოლანდია 4, გერმანია 3, ნორვეგია 2, კორეა 2, დანია 1, სერბეთი 0

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

ნორ-სრბ 28-25, ჰოლ-სრბ 36-23, ჰოლ-ნორ 30-28, კორ-დან 26-26, გერ-დან 26-25, გერ-კორ 27-27

8 დეკ. ნორვეგია-დანია, სერბეთი-კორეა, ჰოლანდია-გერმანია

9 დეკ. კორეა-ნორვეგია, გერმანია-სერბეთი, დანია-ჰოლანდია

11 დეკ. სერბეთი-დანია, ნორვეგია-გერმანია, ჰოლანდია-კორეა

2 ჯგუფი: რუსეთი 4, ესპანეთი 4, შვედეთი 2, მონტენეგრო 2, რუმინეთი 0, იაპონია

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

რუმ-ესპ 31-16, მნტ-რუმ 27-26, ესპ-მნტ 27-26, შვდ-იაპ 34-26, რუს-იაპ 33-23, რუს-შვდ 30-22

8 დეკ. მონტენეგრო-იაპონია, რუმინეთი-რუსეთი, ესპანეთი-შვედეთი

10 დეკ. რუსეთი-მონტენეგრო, შვედეთი-რუმინეთი, იაპონია-ესპანეთი 

11 დეკ. რუმინეთი-იაპონია, მოტენეგრო-შვედეთი, ესპანეთი-რუსეთი

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

--

13-16 ადგილები, ნახევარფინალი, 8 დეკემბერი

ანგოლა - საფრანგეთი, უნგრეთი - არგენტინა

17-20 ადგილები, ნახევარფინალი, დეკემბერი

სლოვენია - ბრაზილია, სენეგალი - დრ კონგო

21-24 ადგილები, ნახევარფინალი, დეკემბერი

კუბა-ავსტრალია, ყაზახეთი - ჩინეთი

--

ბომბარდირები: სტანკო, სლნ 45; რიუ, კორ 43; ნიაგუ, რუმ 40

გოლი+პასი: რიუ, კორ 43+19; გიალო, ანგ 25+26; რაიჩევიჩი, მნტ 17+30

დაცვა. ბლოკი: სენი, რუს 10; ჩაჭრა: სტანკო, სლნ 9

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal