სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, საფრანგეთმა 27-25 დაამარცხა გერმანია და ჯგუფური ეტაპის ბოლო ტურში, გადამწყვეტ მატჩში დანიას შეხვდება. მეორე ეტაპის 6 მონაწილე უკვე გამოვლენილია.  

C ჯგუფის მთავარ მატჩში მონტენეგრომ ამჯერადაც ერთი ბურთით დაამარცხა კონკურენტი გუნდი, რუმინეთი, 27-26 და მეორე ეტაპზე გასვლა გაინაღდა. რუმინეთი მმეორე ტაიმის შუაში 21-18 იგებდა, როდეცაც მეტოქემ პერსონალურად აიყვანა ქრისტინა ნიაგუ და ზედიზედ გაიტანა კიდეც 6 გოლი - 21-24. რუმინეთს ბოლოსწინა წუთზე ჰქონდა გათანაბრების შანსი, მაგრამ ვერ გამოიყენა და პარასკევს გადამწყვეტი მატჩი ექნება უნგრეთთან, ხოლო ესპანეთი და მონტენეგრო ჯგუფში პირველობისა და მეორე რაუნდში 4 ქულით გასვლისთვის ითამაშებენ. ესპანეთმა დღეს 43-16 მოუგო ყაზახეთს, ხოლო უნგრეთმა 30-20 დაამარცხა სენეგალი.

B ჯგუფში კორეამ 34-17 მოუგო ავსტრალიას და მეორე ეტაპზე გასვლა ოფიციალურად გაიფორმა. აქ მთავარი იყო საფრანგეთ-გერმანიის თამაში. გერმანიას მეორე რაუნდში გასვლა განაღდებული აქვს, მაგრამ იქ თანაჯგუფელ მეტოქეებთან დაგროვილი ქულებიც დასჭირდება, მსოფლიო ჩემპიონი კი ტიტულის დაკარგვის პირასაა.

საფრანგეთი მთელი თამაში იგებდა, მაგრამ გერმანია, მარცხენა ინსაიდ ემილი ბიოლკის გოლების წყალობით, მეტოქეს კვალში ედგა. 47-ე წუთზე, ნიომბლას გოლის შემდეგ ფრანგებმა თითქოს გადამწყვეტი უპირატესობა მოიპოვეს (23-18), მაგრამ დარჩენილ დროში გერმანიამ ოთხჯერ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, რამდენჯერმე ანგარიშის გასათანაბრებლადაც წავიდა შეტევაში, მაგრამ მეკარე ამანდინ ლენომ მათ ამის საშუალება ერთხელაც არ მისცა. ბოლო წუთზე გადამწყვეტი გოლი ალისონ პინომ გაიტანა და საფრანგეთმა 27-25 მოიგო.

დანია ეთამაშებოდა ბრაზილიას, რომელსაც ასევე შერჩენილი ჰქონდა მეორე ეტაპზე გასვლის თეორიული შანსი. დასრულებამდე 10 წუთით ადრე ბრაზილიამ ანგარიში გაათანაბრა (16-16), მაგრამ დაბოლოება მაინც წააგო: 18-24. შესაბამისად, დანია-საფრანგეთის მატჩი ბოლო ტურში, გადამწყვეტი აღმოჩნდება. ფრანგებს ბურთების უკეთესი სხვაობა აქვთ და ფრეც აწყობთ.

A და D ჯგუფებში მეოთხე ტური ხვალ გაიმართება, პარასკევს კი ბოლო, 12-მატჩიანი საერთო ტურია, რომელიც პირველ ეტაპს დასრულებს.

ვიდეო. 3 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=6Xf1RCh0RqI

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 4 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

B ჯგუფი:  კორეა 7, გერმანია 6, საფრანგეთი 5, დანია 5, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

ავსტრალია - კორეა 17-34

პოტოცკი 10 - ლი მიგიონი 5, რიუ 4, სიმი 4, იუნი 4

გერმანია - საფრანგეთი 25-27

ბიოლკი 8, ბენკე 5, ეკერლე 12/39 - ზაადი 4, ფლიპი 3,  ნიომბლა 3, ლენო 13/38

დანია - ბრაზილია 24-18

ს. იორგენსენი 6, ბურგორი 4, ტოფტი 10/25 - ვიეირა 5

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმანია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

2 დეკ. ბრა-საფ 19-19, ავლ-გერ 8-34, კორ-დანია 26-26

3 დეკ. კორ-ბრა 33-27, საფ-ავლ 46-7, დან-გერ 25-26

C ჯგუფი: ესპანეთი 8, მონტენეგრო 8, უნგრეთი 4, რუმინეთი 4, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

ყაზახეთი - ესპანეთი 16-43

აბილდა 3 - მ. ლოპესი 10, არდერიუსი 5

მონტენეგრო - რუმინეთი 27-26

რადიჩევიჩი 6, რაიჩევიჩი 6 - ნიაგუ 11, დაკე 4

უნგრეთი - სენეგალი 30-20

კოვაჩი 6, მარტონი 5 - სანხარე 6

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

2 დეკ. ყაზ-მნტ 21-30, სნგ-რუმ 24-29, ესპ-უნგ 29-25

3 დეკ. უნგ-მნტ 24-25, ესპ-სნგ 29-20, რუმ-ყაზ 22-20

A ჯგუფი: ნორვეგია 6, ჰოლანდია 4, სერბეთი 4, ანგოლა 2, სლოვენია 2, კუბა 0

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

2 დეკ. კუბ-სრბ 27-46, ანგ-ჰოლ 28-35, სლნ-ნორ 20-36

3 დეკ. ჰოლ-კუბ 51-23, სლნ-ანგ 24-33, ნორ-სრბ 28-25

D ჯგუფი: რუსეთი 6, შვედეთი 6, იაპონია 4, არგენტინა 2, ჩინეთი 0, დრ კონგო 0

5 დეკ. 10:00 დრ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

2 დეკ. არგ- რუს 22-35, დრკ-იაპ 16-28, ჩინ- შვდ 19-32

3 დეკ. რუს-დრკ 34-13, ჩინ-არგ 28-34, შვდ-იაპ34-26

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal