სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, გერმანიის ნაკრებმა 26-25 დაამარცხა დანია და მეორე ჯგუფურ ეტაპზე თამაში გაინაღდა. სლოვენია 24-33 განადგურდა ანგოლასთან. დღესვე გაიმართა კიდევ 10 მატჩი.  გერმანია თითქმის მთელი თამაში ლიდერობდა, დანიამ მხოლოდ 51-ე წუთზე გაათანაბრა ანგარიში და შემდეგ წინ გასვლაც შეეძლო, მაგრამ ამის საშუალება გერმანელთა მეკარე ეკერლემ არ მისცა. მიუხედავად იმისა, რომ დანიელთა კარშიც ბრწყინვალედ იდგა სანდრა ტოფტი, მის გუნდს მეორე შანსი აღარ მიეცა და გერმანიამ ზედიზედ მესამე მატჩი მოიგო. ამავე ჯგუფში კორეამ დაამარცხა ბრაზილია 33-27, ხოლო საფრანგეთმა - ავსტრალია, 46-7.

შედეგად, გერმანიას 6 ქულა აქვს და ორი მძიმე მატჩის მიუხედავად საფრანგეთსა და კორეასთან, სამეულში უთუოდ მოხვდება, რადგანაც მდევრები, 3-3 ქულიანი საფრანგეთი და დანია ბოლო ტურში ერთმანეთში თამაშობენ და სწორედ აქ გაირკვევა, ამ ორიდან ვინ დაასრულებს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას. თავი ქუდში აქვს კორეას, რადგანაც 5 ქულითაა და ხვალ ავსტრალიას ხვდება.

A ჯგუფში ნორვეგიამ მძიმე თამაში მოუგო სერბეთს, 28-25, ჰოლანდიამ დაამარცხა კუბა 53-21, ხოლო სლოვენიამ 24-33 წააგო აფრიკის ჩემპიონ ანგოლასთან. ნორვეგია 6 ქულით ლიდერობს და თუ ორივე თამაში არ წააგო ანგოლასა და ჰოლანდიასთან, მეორე ეტაპზე უთუოდ გავა. ანგოლას ნორვეგია ჰყავს დასამარცხებელი, ყველაფერი კი ალბათ ჰოლანდია-სერბეთისა და სერბეთ-სლოვენიის მატჩების შემდეგ გაირკვევა.

D ჯგუფში რუსეთმა მოუგო კონგოს 34-13, არგენტინამ - ჩინეთს 34-28, შვედეთმა - იაპონიას 34-26 და თუ ბოლო ორ ტურში სენსაცია არ მოხდა, ბრძოლას რუსეთი, შვედეთი და იაპონია განაგრძობენ.

C ჯგუფში ესპანეთმა მესამე მატჩიც მოიგო, სენეგალთან 29-20, ხვალ ყაზახეთს ხვდება და მეორე ეტაპზე გასვლა განაღდებული აქვს. მოტენეგრომ პრინციპულ მატჩში აჯობა უნგრეთს 25-24, ხოლო რუმინეთმა -  ყაზახეთს 22-20. დარჩენული ორი საგზურისთვის მნიშვნელოვანი იქნება ხვალინდელი მატჩი მონტენეგროსა და რუმინეთს და ბოლო ტურის დაპირისპირება უნგრეთი-რუმინეთი.

ხვალ იაპონიაში მეოთხე ტურის მატჩები B და C ჯგუფის გუნდებს აქვთ, ზეგ - დანარჩენ ორ ჯგუფს, ხოლო პარაასკევს 12-მატჩიანი ბოლო, მეხუთე ტურია, რომელიც ყველა კითხვას უპასუხებს.

ვიდეო. 2 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=kSwXe1Gqk3k

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 3 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: ნორვეგია 6, ჰოლანდია 4, სერბეთი 4, ანგოლა 2, სლოვენია 2, კუბა 0

ჰოლანდია - კუბა 51-23

მალეშტაინი 11, აბინგჰი 10 - სესპედესი 4

სლოვენია - ანგოლა 24-33

სტანკო 9, გროსი 5 - კასომა 6, კარლოსი 6, გიალო 5

ნორვეგია - სერბეთი 28-25

არნცენი 7, ოფტედალი 7 - ლისცევიჩი 6, ცვიიჩი 5, ნიკოლიჩი 4

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

2 დეკ. კუბ-სრბ 27-46, ანგ-ჰოლ 28-35, სლნ-ნორ 20-36

B ჯგუფი:  გერმანია 6, კორეა 5, საფრანგეთი 3, დანია 3, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

კორეა - ბრაზილია 33-27

შინი 8, რიუ 8, სიმი 6 - ამორიმი 9, დე პაულა 4

საფრანგეთი - ავსტრალია 46-7

კოატანეა 7, ფლიპი 5, კანორი 4, ნოკანდი 4 - პოტოცკი 4

დანია - გერმანია 25-26

კ. იორგენსენი 5, ტოფტი 16/40 - ბენკე 7, ბიოლკი 5, ეკერლე 12/34

4 დეკ. 10:00 ავსტრალია - კორეა, 14:00 გერმანია - საფრანგეთი, 15:30 დანია - ბრაზილია

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმანია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

2 დეკ. ბრა-საფ 19-19, ავლ-გერ 8-34, კორ-დანია 26-26

C ჯგუფი: ესპანეთი 6, მონტენეგრო 6, რუმინეთი 4, უნგრეთი 2, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

უნგრეთი - მონტენეგრო 24-25

შაცლი 7, ლუკაჩი 6 - რადიჩევიჩი 8, რაიჩევიჩი 7, იაუკოვიჩი 4

ესპანეთი - სენეგალი 29-20

კაბრალი 8, როდრიგესი 4 - კამარა  6, დაპინა 5

რუმინეთი - ყაზახეთი 22-20

პინტეა 5 - ხარდინა 6

4 დეკ. 10:00 ყაზახეთი - ესპანეთი, 10:00 მონტენეგრო - რუმინეთი, 14:00 უნგრეთი - სენეგალი

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

2 დეკ. ყაზ-მნტ 21-30, სნგ-რუმ 24-29, ესპ-უნგ 29-25

D ჯგუფი: რუსეთი 6, შვედეთი 6, იაპონია 4, არგენტინა 2, ჩინეთი 0, დრ კონგო 0

რუსეთი - დრ კონგო 34-13

მანაგაროვა 6, სენი 5, ფომინა 4 - მვასესა 5

ჩინეთი - არგენტინა  28-34

მენ ცინი 10, მენ ინი 8 - კარსტენი 12, მენდოსა 9

შვედეთი - იაპონია 34-26

ბლომი 7, პეტრენი 5, გულდენი 4, რობერტსი 4 - ტანაბე 5

5 დეკ. 10:00 დრ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

2 დეკ. არგ- რუს 22-35, დრკ-იაპ 16-28, ჩინ- შვდ 19-32

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal