სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

იაპონიაში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, მსოფლიო ჩემპიონმა, საფრანგეთის ნაკრებმა ვერც მეორე მატჩი მოიგო და ბრაზილიას დაუზავდა 19-19. ფრედ დასრულდა დანია-კორეის მატჩიც, 26-26. 

ფრანგები მეკარე ამანდინ ლენოს 12 მოგერიებას უნდა უმადლოდნენ, რომ არ წააგეს და დარჩენილ 3 მატჩში სრული მობილიზაცია სჭირდებათ მეორე ეტაპზე გასასვლელად.

დანიამ პირველი ტაიმი 10-13 წააგო კორეასთან, თამაშის დასრულებამდე 3 წუთით ადრე კი 26-24 იგებდა, მაგრამ დამარცხებას გადაურჩა - წინა, საფრანგეთთან მატჩის გმირმა რიუმ ბოლოწინა წუთზე ანგარიში გაათანაბრა და ბოლო შეტევაც აზიელებს დარჩათ, მაგრამ მსაჯმა ვიქტორია ალფაიძემ მათ ბოლო წამზე წესების დარღვევით გატანილი ბურთი არ ჩაუთვალა, 26-26. ორივე გუნდს 3-3 ქულა აქვს, თითო - საფრანგეთსა და დანიას, 4 ქულით კი B ჯგუფს ლიდერობს გერმანია, რომელმაც იოლად მოუგო ავსტრალიას, 34-8.

C ჯგუფში მეორე მატჩიც მოიგო ესპანეთმა და რუმინეთს უნგრეთიც მიაყოლა 29-25. 4 ქულა აქვს მონტენეგროსაც, თუმცა 3 მძიმე მატჩი აქვს სათამაშო ესპანეთთან, უნგრეთთან და რუმინეთთან. ესპანეთთან დამარცხების შემდეგ პირველი ქულები მოიპოვა რუმინეთმა, ვინც 29-24 დაამარცხა სენეგალი, ხოლო 13 გოლი გაიტანა ქრისტინა ნიაგუმ.

ორშაბათს მეორე ტურის მატჩებს A და D ჯგუფის გუნდები გამართავენ, ზეგ კი დიდი, 12-მატჩიანი მესამე ტურია. პირველი ეტაპი 6 დეკემბერს სრულდება. მეორე რაუნდში 3-3 საუკეთესო გადის. თამაშების ნახვა შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ვიდეო. 30 ნოემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=elTMkuDF3VM&t

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 1-2 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

B ჯგუფი: გერმანია 4, დანია 3, კორეა 3, საფრანგეთი 1, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

ბრაზილია - საფრანგეთი 19-19

დე პაულა, როდრიგეს-ბელო, არაუჟო 3 - ფლიპი, ედვიჟი, ბუკე 3, ლენო 12/28

ავსტრალია - გერმანია 8-34

პოტოცკი 3 - ლაუენროტი 6, ბერენდი 5, გროსმანი 5, ბენკე 4

კორეა - დანია 26-26

რიუ იუნ ჰი 9, კიმ სეონჰვა 4, ლი მიგიონი 4 - ჰოილუნდი 4, ჰაინდალი 3, გრიგელი 3

3 დეკ. 10:00 კორეა - ბრაზილია, 14:00 საფრანგეთი - ავსტრალია, 15:30 დანია - გერმანია

4 დეკ. 10:00 ავსტრალია - კორეა, 14:00 გერმანია - საფრენგეთი, 15:30 დანია - ბრაზილია

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმენია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

C ჯგუფი: მონტენეგრო 4, ესპანეთი 4, უნგრეთი 2, რუმინეთი 2, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

ყაზახეთი - მონტენეგრო 21-30

ალექსანდროვა 5 - რადიჩევიჩი 9

სენეგალი - რუმინეთი 24-29

კამარა 6, ნდიაიე 6,  დაპინა 6 - ნიაგუ 13

ესპანეთი - უნგრეთი 29-25

კაბრალი 7, ფერნანდესი 5, პენია 4 - ტოვიზი 5, ლუკაჩი 4

3 დეკ. 10:00 უნგრეთი - მონტენეგრო, 10:00 ესპანეთი - სენეგალი, 14:00 რუმინეთი - ყაზახეთი

4 დეკ. 10:00 ყაზახეთი - ესპანეთი, 10:00 მონტენეგრო - რუმინეთი, 14:00 უნგრეთი - სენეგალი

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

--

A ჯგუფი: ნორვეგია 2, სერბეთი 2, სლოვენია 2, ჰოლანდია 0, ანგოლა 0, კუბა 0

2 დეკ. 07:30 კუბა - სერბეთი, 10:00 ანგოლა - ჰოლანდია, 15:30 სლოვენია - ნორვეგია

3 დეკ. 10:00 ჰოლანდია - კუბა, 13:00 სლოვენია - ანგოლა, 15:30 ნორვეგია - სერბეთი

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

D ჯგუფი: რუსეთი 2, შვედეთი 2, იაპონია 2, არგენტინა 0, დრ კონგო 0, ჩინეთი 0

2 დეკ. 10:00 არგენტინა - რუსეთი, 13:00 დრ კონგო - იაპონია, 15:30 ჩინეთი - შვედეთი

3 დეკ. 09:30 რუსეთი - დრ კონგო, 12:00 ჩინეთი - არგენტინა, 14:30 შვედეთი - იაპონია

5 დეკ. 10:00 რდ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal