სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეშვიდე ტურში მონპელიემ ბოლო წუთებზე გამოგლიჯა მოგება ზაპოროჟიეს მოტორს 26-25, ხოლო  B ჯგუფის ლიდერი, გერმანიის კილი შინ სენსაციურად დამარცხდა პორტუგალიიის პორტუსთან, 27-28.  

7 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-7/1790093

კილი B ჯგუფის ლიდერად დარჩა, მონპელიე კი მეორე ადგილზე გადავიდა. A ჯგუფში 12-12 ქულა აქვთ პარი სენ ჟერმენსა და ბარსელონას. პარიზელებმა სტუმრად დაამარცხეს გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი, 30-29, ხოლო ბარსამ დანიაში ოლბორგს მოუგო, 34-30.

მერვე ტური ოთხშაბათს დაიწყება. დეკემბრის დასაწყისამდე გუნდები მე-9-10 ტურებსაც გამართავენ, რის შემდეგაც ტურნირი თებერვალში გაგრძელდება.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 7 ტური, 13-17 ნოემბერი

A ჯგუფი: ბარსელონა 12 - პსჟ 12, სეგედი 11, ოლბორგი 8, ფლენზბურგი 7, ცელიე 4 - ელვერუმი 1, ზაგრები 1

ფლენზბურგი (გერ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 29-30

როდი, შტაინჰაუზერი 6 - ჰანსენი 6, ნ. კარაბატიჩი 5

ოლბორგი (დან) - ბარსელონა (ესპ) 30-34

იენსენი 6 - გომესი 9, ცინდრიჩი, ტომასი 7

ცელიე (სლნ) -  ზაგრები (ხორ) 24-22

ჰანსენი 6, ლ. კარაბატიჩი 5 - იაკობსენი 5

სეგედი (უნგ) - ელვერუმი (ნორ) 32-25

B ჯგუფი: კილი 11 - მონპელიე 9, ვარდარი 9, ვესპრემი 8, კელცე 8, პორტუ 8 - ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 1

ვარდარი (მკდ) – კელცე (პოლ) 28-28

სკუბე 7, ჩუპიჩი 6 - იანცი 7, ფერნანდესი 6

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ვესპრემი (უნგ) 30-37

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - მონპელიე (საფ) 25-26

ბაბიჩევი 7 - ტრუხანოვიჩუსი, დესკა 5

კილი (გერ) - პორტუ (პორ) 27-28

ეკბერგი 7, რაინკინდი 6 - იტურისა 6

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  ბიდასოა 12, სევეჰოფი 10 - სპორტინგი 9, პრეშოვი 5, კოქსი 4, რაბოტნიკი 2

სევეჰოფი (შვდ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 28-22

ბიდასოა ირუნი (ესპ) - ტატრან პრეშოვი (სლკ) 27-27

სპორტინგი (პორ) - ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) 36-26

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 12, GOG 9 - ვისლა 7, შაფჰაუზენი 6, კრისტიანსტადი 4, ჩეხოვი 4

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - შაფჰაუზენი (შვც) 27-26

GOG (დან) - კრისტიანსტადი (შვდ) 37-37

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 34-28

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

8 ტური: 13-17 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
პეგასი 38-27 სამტრედია
11 დეკემბერი
გორი 39-36 სამტრედია
პეგასი 28-23 წყალტუბო
 11 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal