სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა ხელბურთში. პირველ დღეს თბილისის პეგასმა 39-34 მოუგო გორს, სტუ-იმედმა 39-32 დაამარცხა სპორტის უნივერსიტეტი. 

ორივე მოგებული გუნდი, პეგასი და იმედი, წინა ჩემპიონატის პრიზიორია, თუმცა, მას შემდეგ თითქმის ყველა გუნდის შემადგენლობაში საკმაო ცვლილებები მოხდა და ფავორიტების წინასწარ განსაზღვრა ადვილი არ ყოფილა.

გორელებმა თითქმის საუკეთესო შემადგენლობას მოუყარეს თავი და დაიმატეს მეკარე ჯონი ცერცვაძე, ვინც 2018 წლის ჩემპიონატის ფინალში ბათუმს შვიდმეტრიანების სერია მოაგებინა ქუთაისთან. გორი კარგა ხანს უძალიანდებოდა პეგასს, რომელსაც რამდენიმე წამყვანი მოთამაშე დააკლდა - კალანდაძე კარიერას საფრანგეთში აგრძელებს, ზარნაძე - ქუთაისში, ლაპიაშვილი - ბათუმში. წინა პირველობის ვერცხლის პრიზიორმა ტაიმი 18-15 მოიგო, შესვენების შემდეგ წინ გორი გავიდა და თბილისელებმა მხოლოდ ბოლო ხუთ წუთში დაიბევეს მოგება - 39-34.

დასრულებამდე 15 წუთით ადრე თანაბარი იყო სტუ-იმედისა და სპორტუნის მატჩიც: 26-26 და აქაც გამარკვებული ბოლო წუთებმა გამოავლინა - ქვეყნის 2017 წლის ჩემპიონმა და წინა პირველობის მესამე პრიზიორმა, იმედმა 39-32 მოიგო.

ხვალ, ოლიმპიურ სასახლეში 16 საათზე თამაშობენ სპორტუნი - პეგასი, 18 საათზე - გორი - იმედი-სტუ. ზეგ ეს ოთხეული მესამე ტურის მატჩებს გამართავს, 11-13 ნოემბერს კი ქუთაისის სპორტის სასახლეში ჩემპიონატს დაიწყებს 4 დანარჩენი კლუბი - ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, ქუთაისი, სამტრედია და წყალტუბო.

ფორმატი უცვლელია - სამწრიანი რეგულარული ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 5 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

პეგასი - გორი 39-34

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ბაძაღუა 10, კუხალაშვილი 7, ჟვანია 6, პატაშური 6, კოხრეიძე 5, გვაზავა 4, ჩეჩელაშვილი 1, კობახიძე, შუბითიძე, მდივანი, გ. არეშიძე - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

გორ: ცერცვაძე, გლუნჩაძე - დალაქიშვილი 11, გაგლოშვილი 10, ახალბედაშვილი 7, მჭედლიშვილი 4, ნიაზაშვილი 1, ჯაფიაშვილი 1, ოქროპირიძე, მეტრეველი, შემშენოვი, ბერუაშვილი,   - მწვ. მამაცაშვილი

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

იმედი-სტუ - სპორტუნი 39-32

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ყორიაული 10, დიდია 10, თიგიშვილი 6, გავაშელიშვილი 4, გრიშიკაშვილი 3, ერისთავი 3, აბჟანდაძე 2, კორსანტია 1, გოგალაძე, დანელიშვილი - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე

სპ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - გ. იობაშვილი 12, ბულბულაშვილი 11, ჯ.იმნაძე 3, გულდედავა 3, ზურაბიანი 2, ჩიკვილაძე 1, დელიბაშვილი

მსაჯები: გ. გველესიანი - თ. ბჟალავა, დელეგატი: ვ. ბერიაშვილი

6 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

16:00 სპორტუნი - პეგასი

18:00 გორი - იმედი-სტუ

7 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

15:30 გორი - სპორტუნი

17:30 პეგასი - იმედი-სტუ

11 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 BSB ბათუმი - წყალტუბო

15:30 ქუთაისი - სამტრედია

12 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი

15:30 ქუთაისი - წყალტუბო

13 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 წყალტუბო - სამტრედია

15:30 BSB ბათუმი - ქუთაისი -

გაგრძელდება 26 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal