სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ჩემპიონთა ლიგის მეექვსე ტურში გიორგი ცხოვრებაძის მონპელიემ ფრედ, 23-23 ითამაშა სტუმრად, პორტუში და 7 ქულით ჯგუფში მეოთხე ადგილზეა. 

6 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-6/1770457

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე ჯერ 8 ტურია, მაგრამ მონპელიეს პლეიოფში გასვლა არ უნდა გაუჭირდეს. პორტუგალიაში გუნდი თავიდან 5-1 დაწინაურდა, მაგრამ ბოლოს თამაში გადასარჩენი გაუხდა. ფრანგულ კლუბში თავი გამოიჩინა პორტუგალიელმა ჟილბერტო დუარტემ, ვისაც 9 სეზონი აქვს გატარებული პორტუში - სწორედ მან გაათანაბრა ანგარიში ბოლო წამებზე და სულ 6 გოლი გაუტანა ყოფილ კლუბს.

მონპელიეს მარჯვენა ფლანგზე სამმა ხელბურთელმა ითამაშა - პორტმა, ლენმა და ბოსმა, 18 წლის ქართველი კი სათადარიგოთა სკამზე იყო. მომდევნო მატჩს მონპელიე საფრანგეთის ჩემპიონატზე ჩაატარებს და 6 ნოემბერს უმასპინძლებს „ივრის“, ცხოვრებაძე კი ამ მატჩის სარეკლამო ბანერზეა გამოსახული.

ცხოვრებაძე ფრანგულ კლუბში 2017 წლის შემოდგომაზე გადავიდა თბილისის პეგასიდან, ხოლო პორტუსთან მატჩამდე მან ორჯერ ითამაშა საქართველოს ნაკრებში და სკოპიეში, ორ თამაშში 17 გოლი გაუტანა  მაკედონიის ეროვნულ გუნდს.

ლიგის B ჯგუფს 11 ქულით ლიდერობს გერმანიის კილი, ვინც სტუმრად დაამარცხა ზაპოროჟიე (30-27), ხოლო A ჯგუფში 10 ქულით პირველია ბარსელონა - ბარსამ სტუმრად მოუგო გერმანიის ჩემპიონ ფლენზბურგს 34-27. 10 ქულა აქვს პარი სენ ჟერმენსაც. ამ ორი ჯგუფის გამარჯვებულები პირდაპირ გადიან მეოთხედფინალში, ხოლო მე-2-6 ადგილზე გასულ გუნდები - მერვედფინალში.

მეშვიდე ტური 6 ნოემბერს დაიწყება. მონპელიე 10 ნოემბერს თამაშობს უკრაინაში, ზაპოროჟიეს მოტორთან. 

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 6 ტური, 30 ოქტომბერი-3 ნოემბერი

B ჯგუფი: კილი 11, ვარდარი 8, კელცე 7, მონპელიე 7, ვესპრემი 6, პორტუ 6, ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 1

კელცე (პოლ) ვესპრემი (უნგ) 34-33

ა. დუიშებაევი 11 - გაიჩი 7, ლაუგე, ტონესენი 5

პორტუ (პორ) - მონპელიე (საფ) 23-23

იტურისა 4 - დუარტე 6, დესკა 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) კილი (გერ) 27-30

ვარდარი (მკდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 36-31

A ჯგუფი: ბარსელონა 10, პსჟ 10, სეგედი 9, ოლბორგი 8, ფლენზბურგი 7, ცელიე 2, ელვერუმი 1, ზაგრები 1

ფლენზბურგი (გერ) - ბარსელონა (ესპ) 27-34

იურეცკი 5, გოტფრიდსონი, იონდალი 4 - არინიო, მემი, პალმარსონი 5

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ოლბორგი (დან) 37-24

ჰანსენი 6, ლ. კარაბატიჩი 5 - იაკობსენი 5

სეგედი (უნგ) - ცელიე (სლნ) 31-24

ელვერუმი (ნორ) - ზაგრები (ხორ) 30-30

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  ბიდასოა 11, სევეჰოფი 8, სპორტინგი 7, პრეშოვი 4, კოქსი 4, რაბოტნიკი 2

სევეჰოფი (შვდ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 24-33

სპორტინგი (პორ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 38-29

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) 31-29

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 10, GOG 8, შაფჰაუზენი 6, ვისლა 5, ჩეხოვი 4, კრისტიანსტადი 3

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)  29-20

შაფჰაუზენი (შვც) - GOG (დან) 40-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - კრისტიანსტადი (შვდ) 37-26

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

7 ტური: 6-10 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal