სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთელ ქალთა ეროვნულ ჩემპიონატზე, სენაკში, სამტრედიამ 28-22 დაამარცხაა ქვეყნის ჩემპიონი ფოთის „ოქროს ვერძი“ და 6 ქულით თბილისის ქარიშხალასთან ერთად ლიდერობს. აჭარამ 28-8 მოუგო წყალტუბოს. ჩემპიონატი 14 ნოემბერს განახლდება. 

სამტრედია თავიდანვე 3-0 დაწინაურდა და ამ უპირატეობას ინარჩუნებდა იქამდე, სანამ ფოთელები პერსონალურად არ აიყვანდნენ მეტოქის გამთამაშებელს, ბურკაძეს. ამის შემდეგ თამაში გათანაბრდა და ტაიმი „ოქროს ვერძმა“ მოიგო, 15-14.

პირველ ნახევარში ფოთის კაპიტანმა, გოგიამ 10 გოლი გაიტანა, მაგრამ შესვენების შემდეგ სამტრედიამ სწრაფადვე დაიბრუნა ლიდერობა. ბურკაძეს კარგად შეეშველნენ თანაგუნდელები - ჩოგოვაძე, ჩხაიძე, ცირეკიძე, ესაკია და მეკარე კოპალეიშვილი. მათი უპირატესობა მუდმივად იზრდებოდა და საბოლოოდ 6 ბურთამდე ავიდა 28-22.

თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

ქალები, უმაღლესი ლიგა. 1 ნოემბერი, სენაკი

ფოთი - სამტრედია 22-28

ფოთ: ჯავახია (გრიგოლია, ფიფია, კარბაია) - გოგია 15, ბჟალავა 3, შონია 2, კობახია 2, ნ. რურუა, სურგულაძე, კუპრიევა, ბაირამიდი, გოგუა, დარჩია, ხურცილავა

სამ: კოპალეიშვილი, ბელთაძე - ბურკაძე 8, ესაკია 6, ჩოგოვაძე 5, ჩხაიძე 4, ცირეკიძე 4, ჩალიშკანი 1, ტყეშელაშვილი, ხუჭუა, კაპატაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - შ. სტურუა

აჭარა - წყალტუბო 28-8

აჭ: ქარჩავა 2, გორგოშაძე - კომახიძე 7, დვალიშვილი 7, გაგნიძე 5, ცივნარიძე 3, კოჩალიძე 2, ქამაშიძე 2, აიოზბა

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - კეკუტია 4, ხეცურიანი 2, კიკნაძე 1, სილაგაძე 1, ბენდელიანი, კოხრეიძე, კოვზირიძე

მსაჯები: თ. ბჟალავა - ი. ჭკუასელი

 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

 

 

 

 

 

 

 

 

14 ნოემბერი პეგასი - ფოთი, ქარიშხალა - წყალტუბო
15 ნოემბერი მამული - სამტრედია, ყვარელი - აჭარა

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal