სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს თასის ფინალში ითამაშებენ ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები და ქუთაისი. თამაში ხვალ, 15 საათზე დაიწყება გლდანში, ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში. ნახევარფინალში ბათუმმა 34-21 დაამარხა იმედი-სტუ, ქუთაისმა 41-32 მოუგო თბილისის პეგასს. 

ბათუმი წინა ჩემპიონატის გამარჯვებულია, ნახევარფინალში წაგებულები - პრიზიორები, ხოლო  ქუთაისმა მეოთხე ადგილი დაიკავა, მაგრამ ახალი სეზონისთვის უკეთ დაკომპლექტებული და მომზადებული სწორედ ეს ორი გუნდია, ბათუმი და ქუთაისი, ფინალშიაც ორივე დამსახურებულად გავიდა.

იმედმა ბათუმს წინააღმდეგობა დასაწყისში გაუწია. რევაზ დიდიას ზედიზედ სამი სწრაფი გარღვევის შემდეგ გუნდი ერთადერთხელ დაწინაურდა (5-4), მაგრამ ამის შემდეგ ბათუმმა სწრაფად გამოასწორა სიტუაცია, ტაიმი 15-10 მოიგო, მეორე ნახევარში 15 ბურთითაც გავიდა წინ (27-12), ბოლოს კი მწვრთნელებმა ჭაბუკებიც ნახეს საქმეში - სხვაობას ეს დიდად არ დასტყობია: 34-21.

ქუთაისი თავიდან ბოლომდე წინ იყო თასის შარშანდელ მფლობელთან, პეგასთან, ვისთანაც წინა სეზონში თასის მეოთხედფინალიც წააგო და ჩემპიონატის ნახევარფინალიც. ქუთაისმა ტაიმი 20-14 მოიგო, მერე პეგასის ჭაბუკებმა ერთი პირობა სხვაობა შეამცირეს (17-21), მაგრამ მე-40 წუთისთვის ყველაფერი ცხადი იყო - ქუთაისი 27-19 იგებდა და ამის შემდეგ კიდევ გაზარდა სხვაობა, 41-32.

ბათუმისა და ქუთაისის ბოლოდროინდელი დაპირისპირებიდან ყველაზე დრამატული 2018 წლის მატჩი იყო საქართველოს ჩემპიონობისთვის, რომელიც ბათუმმა შვიდმეტრიანების სერიის შემდეგ მოიგო.

ახალ სეზონში ქუთაისს ბევრი ახალწვეული ჰყავს და „შავი ზღვის ბიჭები“ უფრო დალაგებული და მწყობრი გუნდის შთაბეჭდილებას ტოვებს, თუმცა, ქუთაისელებსაც მოეძევებათ უპირატესობა - უფრო გრძელი სათადარიგოთა სკამი და უფრო სწრაფი შეტევა. ფინალში უმძაფრესი ბრძოლაა მოსალოდნელი.

ფინალის საყურებელი ბმული, დაწყებამდე ათიოდ წუთით ადრე, დაიდება აქ:

https://www.facebook.com/GEONHF/

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2019. კაცები

გლდანი. ნახევარფინალი, 16 ოქტომბერი

BSB ბათუმი - იმედი-სტუ 34-21

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - აბრამიშვილი 7, გოგოლაძე 6, მსხვილიძე 5, ტიელიძე 5, გიორგაძე 3. ტალახაძე 2, სიმონია 2, თურმანიძე 2, ბერძენიშვილი 1, სტოლბოვი 1, წივწივაძე, კაკულია, მჟავანაძე

სტუ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ერისთავი 4, დიდია 3, აბჟანდაძე 3, გრიშიკაშვილი 3, ცხვარაშვილი 3, კორსანტია 2, დანელიშვილი 2, გავაშელიშვილი 1

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პეგასი - ქუთაისი 32-41

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ბაძაღუა 7, კოხრეიძე 7, ჟვანია 7, გვაზავა 4, კუხალაშვილი 4, პატაშური 2, ჩეჩელაშვილი 1, ა. არეშიძე, გ. არეშიძე 

ქუთ: გულეიშვილი, მაისურაძე 1 - ხაჟომია 8, რუსტამოვი 8, სურმავა 7, სტურუა 5, მერკვილაძე 4, ფერაძე 2. გამზარდია 2, ზარნაძე 1, თევზაძე 1, ჯუღელი 1, ლომიძე 1, კობახიძე, ლ. იმნაძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

დელეგატები: ვ. ბერიაშვილი, ლ. მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

ფინალი, 17 ოქტომბერი, 15:00

BSB ბათუმი - ქუთაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal