სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს თასის ნახევარფინალში,ხვალ, გლდანის ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში ითამაშებენ BSB ბათუმი - სტუ-იმედი, პეგასი - ქუთაისი. თამაშები 13 საათიდან დაიწყება.

ქვეყნის ჩემპიონმა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა მეოთხედფინალში 45-35 მოუგო გორის გუნდს. ბათუმელებმა გუნდის შარშანდელი ბირთვი შეინარჩუნეს, დაიმატეს პეგასის ხაზის მოთამაშე ლაპიაშვილი და ამ სეზონშიც ფავორიტთა შორის იქნებიან. 

საგრძნობლად გადახალისებული შემადგენლობით ითამაშა წინა ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორმა სტუ-იმედმა, რომელსაც საკმაო წინააღმდეგობა გაუწია სამტრედიის გუნდმა. იმედმა 29-25 მოიგო.

2018 წლის თასის მფლობელის, თბილისის პეგასი შემადგენლობა კი შესუსტებულია: საფრანგეთში გადავიდა კალანდაძე, ბათუმში - ლაპიაშვილი, ქუთაისში - ზარნაძე. მიუხედავად ამისა, პეგასს მრავლად ჰყავს ჭაბუკი ხელბურთელები და მეოთხედფინალში მან უპრობლემოდ, 43-24 მოუგო წყალტუბოს პრომეთეს.

შეივსო ქუთაისის გუნდი: ზარნაძის გარდა, მათ ბათუმიდან დაიმატეს სურმავა და თევზაძე. ახალ სეზონს უკეთესი შემადგენლობით შეხვდა სპორტის უნივერსიტეტის გუნდიც. ამის წყალობით სტუდენტებმა კარგა ხანს გაუწიეს წინააღმდეგობა ქუთაისს. პირველი ტაიმის დასრულებამდე 5 წუთით ადრე სპორტუნი წინ იყო: 15-13, მაგრამ გამზარდიამ და რუსტამოვმა თამაშის ნახევარი მაინც მოაგებინეს ქუთაისს (17-16), შესვენების შემდეგ კი სხვაობა გაიზარდა - 40-32.

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2019. კაცები

გლდანი. მეოთხედფინალი, 15 ოქტომბერი

გორი - BSB ბათუმი 35-45

გორ: თითირაშვილი - დალაქიშვილი 13, გაგლოშვილი 10, ახალბედაშვილი 5, მჭედლიშვილი 3, ზუბიაშვილი 2, იაშვილი 2, ბერუაშვილი, შემშენოვი, მეტრეველი - მწვ. მამაცაშვილი

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - გიორგაძე 11, აბრამიშვილი 6, გოგოლაძე 5, სიმონია 5, ლაპიაშვილი 4, მსხვილიძე 3, ტიელიძე 3, თურმანიძე 3, კაკულია 3, ტალახაძე 1, მჟავანაძე 1, ბერძენიშვილი, სტოლბოვი - მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე

მსაჯები:  ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სამტრედია - იმედი-სტუ 25-29

სამ: ფახურიძე - ძნელაძე 8, ხომერიკი 7, აფრიდონიძე 4, ადამია 3, ხელისუფალი 2, ქავზინაძე 1, ხონელიძე, მანაგაძე, ნადირაძე - მწვ. ხელისუფალი

სტუ: ცინცაძე, ხიდეშელი - გავაშელიშვილი 8, გოგალაძე 7, ერისთავი 5, გრიშიკაშვილი 2, კორსანტია 2, აბჟანდაძე 2, დიდია 2, ცხვარაშვილი 1, ცირდავა - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პრომეთე წყალტუბო - პეგასი 24-43

წყ: სილაგაძე, ნიჟარაძე - ხელაძე 9, გველესიანი 9, მეტონიძე 3, ქაშიბაძე 2, ფანცხავა 1, მუკბანიანი, გოდოლაძე, კოვზირიძე, ჩავჩიძე - მწვ. გოგიძე

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ჟვანია 9, კუხალაშვილი 7, კოხრეიძე 7, ბაძაღუა 6, გვაზავა 3, ჩეჩელაშვილი 3, მდივანი 2, გ. არეშიძე 2, პატაშური 1, ქათამაძე 1, კობახიძე 1, ა. არეშიძე 1, ჭანტურია

მსაჯები:  ნ. კევლიშვილი- თ. კევლიშვილი

სპორტუნი - ქუთაისი 32-40

სპ: ხანდოლიშვილი, კუპატაძე - ბულბულაშვილი 10, გ. იობაშვილი 8, თიგიშვილი 7, მიქავა 3, ზურაბიანი 1, ჯ. იმნაძე 1, ჩაკვეტაძე 1, გოდელაშვილი 1, გულდედავა - მწვ. შარანგია

ქუთ: მაისურაძე, გულეიშვილი - რუსტამოვი 10, გამზარდია 8, სურმავა 6, სტურუა 4, ხაჟომია 4, მერკვილაძე 3, ფერაძე 2, ჯუღელი 2, ზარნაძე 1, კობახიძე, თევზაძე, ლ. იმნაძე, ლომიძე - მწვ. ბოყოჩაძე, ყააველაშვილი, გობეჯიშვილი

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

დელეგატები: ვ. ბერიაშვილი, ლ. მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

ნახევარფინალი, 16 ოქტომბერი

13:00 ბათუმი - იმედი-სტუ

15:00 პეგასი - ქუთაისი

ფინალი, 17 ოქტომბერი, 15:00

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 27 იან.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 8     6     0     2     270-241     12    
  იმედი სტუ 8 5 0 3 240-209 10  
  გორი 8 3 0 5 257-309 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 8     1     0     7     238-306     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal