სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს თასის ნახევარფინალში,ხვალ, გლდანის ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში ითამაშებენ BSB ბათუმი - სტუ-იმედი, პეგასი - ქუთაისი. თამაშები 13 საათიდან დაიწყება.

ქვეყნის ჩემპიონმა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა მეოთხედფინალში 45-35 მოუგო გორის გუნდს. ბათუმელებმა გუნდის შარშანდელი ბირთვი შეინარჩუნეს, დაიმატეს პეგასის ხაზის მოთამაშე ლაპიაშვილი და ამ სეზონშიც ფავორიტთა შორის იქნებიან. 

საგრძნობლად გადახალისებული შემადგენლობით ითამაშა წინა ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორმა სტუ-იმედმა, რომელსაც საკმაო წინააღმდეგობა გაუწია სამტრედიის გუნდმა. იმედმა 29-25 მოიგო.

2018 წლის თასის მფლობელის, თბილისის პეგასი შემადგენლობა კი შესუსტებულია: საფრანგეთში გადავიდა კალანდაძე, ბათუმში - ლაპიაშვილი, ქუთაისში - ზარნაძე. მიუხედავად ამისა, პეგასს მრავლად ჰყავს ჭაბუკი ხელბურთელები და მეოთხედფინალში მან უპრობლემოდ, 43-24 მოუგო წყალტუბოს პრომეთეს.

შეივსო ქუთაისის გუნდი: ზარნაძის გარდა, მათ ბათუმიდან დაიმატეს სურმავა და თევზაძე. ახალ სეზონს უკეთესი შემადგენლობით შეხვდა სპორტის უნივერსიტეტის გუნდიც. ამის წყალობით სტუდენტებმა კარგა ხანს გაუწიეს წინააღმდეგობა ქუთაისს. პირველი ტაიმის დასრულებამდე 5 წუთით ადრე სპორტუნი წინ იყო: 15-13, მაგრამ გამზარდიამ და რუსტამოვმა თამაშის ნახევარი მაინც მოაგებინეს ქუთაისს (17-16), შესვენების შემდეგ კი სხვაობა გაიზარდა - 40-32.

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2019. კაცები

გლდანი. მეოთხედფინალი, 15 ოქტომბერი

გორი - BSB ბათუმი 35-45

გორ: თითირაშვილი - დალაქიშვილი 13, გაგლოშვილი 10, ახალბედაშვილი 5, მჭედლიშვილი 3, ზუბიაშვილი 2, იაშვილი 2, ბერუაშვილი, შემშენოვი, მეტრეველი - მწვ. მამაცაშვილი

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - გიორგაძე 11, აბრამიშვილი 6, გოგოლაძე 5, სიმონია 5, ლაპიაშვილი 4, მსხვილიძე 3, ტიელიძე 3, თურმანიძე 3, კაკულია 3, ტალახაძე 1, მჟავანაძე 1, ბერძენიშვილი, სტოლბოვი - მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე

მსაჯები:  ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სამტრედია - იმედი-სტუ 25-29

სამ: ფახურიძე - ძნელაძე 8, ხომერიკი 7, აფრიდონიძე 4, ადამია 3, ხელისუფალი 2, ქავზინაძე 1, ხონელიძე, მანაგაძე, ნადირაძე - მწვ. ხელისუფალი

სტუ: ცინცაძე, ხიდეშელი - გავაშელიშვილი 8, გოგალაძე 7, ერისთავი 5, გრიშიკაშვილი 2, კორსანტია 2, აბჟანდაძე 2, დიდია 2, ცხვარაშვილი 1, ცირდავა - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პრომეთე წყალტუბო - პეგასი 24-43

წყ: სილაგაძე, ნიჟარაძე - ხელაძე 9, გველესიანი 9, მეტონიძე 3, ქაშიბაძე 2, ფანცხავა 1, მუკბანიანი, გოდოლაძე, კოვზირიძე, ჩავჩიძე - მწვ. გოგიძე

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ჟვანია 9, კუხალაშვილი 7, კოხრეიძე 7, ბაძაღუა 6, გვაზავა 3, ჩეჩელაშვილი 3, მდივანი 2, გ. არეშიძე 2, პატაშური 1, ქათამაძე 1, კობახიძე 1, ა. არეშიძე 1, ჭანტურია

მსაჯები:  ნ. კევლიშვილი- თ. კევლიშვილი

სპორტუნი - ქუთაისი 32-40

სპ: ხანდოლიშვილი, კუპატაძე - ბულბულაშვილი 10, გ. იობაშვილი 8, თიგიშვილი 7, მიქავა 3, ზურაბიანი 1, ჯ. იმნაძე 1, ჩაკვეტაძე 1, გოდელაშვილი 1, გულდედავა - მწვ. შარანგია

ქუთ: მაისურაძე, გულეიშვილი - რუსტამოვი 10, გამზარდია 8, სურმავა 6, სტურუა 4, ხაჟომია 4, მერკვილაძე 3, ფერაძე 2, ჯუღელი 2, ზარნაძე 1, კობახიძე, თევზაძე, ლ. იმნაძე, ლომიძე - მწვ. ბოყოჩაძე, ყააველაშვილი, გობეჯიშვილი

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

დელეგატები: ვ. ბერიაშვილი, ლ. მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

ნახევარფინალი, 16 ოქტომბერი

13:00 ბათუმი - იმედი-სტუ

15:00 პეგასი - ქუთაისი

ფინალი, 17 ოქტომბერი, 15:00

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal