სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტურში გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა მონპელიემ ზედიზედ მესამე გამარჯვება მოიპოვა და ჯგუფში მეორე ადგილზეა. აქ ლიდერობს გერმანიის კილი 7 ქულით, ხოლო A ჯგუფში ოთხიდან 4 მოგება აქვს პარი სენ ჟერმენს.

კილმა სტუმრად 31-20 გაანადგურა ლიგის მოქმედი ჩემპიონი ვარდარი, ხოლო მონპელიემ, 2018 წლის ჩემპიონმა, სტუმრად დაამარცხა 2016 წლის გამარჯვებული, პოლონეთის კელცე - 29-27. 18 წლის ცხოვრებაძეს მწვრთნელმა პატრის კანაიემ 6 წუთი დაუთმო შეხვედრის პირველ ნახევარში. მომდევნო ტურში, 19 ოქტომბერს, მონპელიე სწორედ კილს მასპინძლობს.

ცხოვრებაძის გამოსვლა: https://www.facebook.com/watch/?v=521238802009032

2 ტური გაიმართა ქალთა ტურნირზეც. ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა ორივე მატჩი იოლად მოიგო.

4 ტური კაცები. მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-4/1757212

1 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-1/1745377

2 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-2/1759119

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 4 ტური, 9-13 ოქტომბერი.

A ჯგუფი: პსჟ 8, ფლენზბურგი 7, ბარსელონა 6, ოლბორგი 6, სეგედი 5,  ელვერუმი 0, ცელიე 0, ზაგრები 0

ფლენზბურგი (გერ) - ზაგრები (ხორ) 20-17

ბარსელონა (ესპ) - ელვერუმი (ნორ) 33-24

ოლბორგი (დან) - სეგედი (უნგ) 28-35

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ცელიე (სლნ) 27-18

B ჯგუფი: კილი 7, მონპელიე 6, ვარდარი  6, ვესპრემი 4, პორტუ 4, კელცე 3, ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 0

ვარდარი (მკდ) - კილი (გერ) 20-31

კელცე (პოლ) - მონპელიე (საფ) 27-29

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33-31

ვესპრემი (უნგ) - პორტუ (პორ) 38-28

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  სევეჰოფი 8, ბიდასოა 7, სპორტინგი 5, რაბოტნიკი 2, კოქსი 2, პრეშოვი 0

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - სევეჰოფი (შვდ) 23-28

სპორტინგი (პორ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 30-30

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 31-30

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 7, GOG 6, ვისლა 4, შაფჰაუზენი 4, ჩეხოვი 2, კრისტიანსტადი 1

კრისტიანსტადი (შვდ) - შაფჰაუზენი (შვც) 24-24

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 20-30

GOG (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 28-27

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

5 ტური: 19-20 ოქტომბერი

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი

A ჯგუფი: მეცი (საფ) 4, კრიტიანსანდი (ნორ) 2, პოდრავკა (ხორ) 2, ფერენცვაროში (უნგ) –

1 ტური: კრიტიანსანდი - ფერენცვაროში 31-22, მეცი  - პოდრავკა ვეგეტა 40-26

2 ტური: ფერენცვაროში - მეცი 28-34, პოდრავკა - კრისტიანსანდი 25-24

B ჯგუფი: როსტოვი (რუს) 3, CSM ბუკურეშტი (რუმ) 3, ესბიერგი (დან) 1, ლიუბლინი (პოლ) 0

1 ტური: როსტოვი - ლიუბლინი 31-21,  ესბიერგი - ბუკურეშტი 22-24

2 ტური: ბუკურეშტი - როსტოვი 23-23, ლიუბლინი - ესბიერგი 22-28

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 4, ბუდუჩნოსტი (მნტ) 2, რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 2, ბიტიგჰაიმი (გერ) 0

1 ტური: რამნიკუ ვალჩეა - ბიტიგჰაიმი 34-27, ბუდუჩნოსტი - ბრესტ-ბრეტონი 32-35

2 ტური: ბრესტ-ბრეტონი - რამნიკუ ვალჩეა 37-24, ბიტიგჰაიმი - ბუდუჩნოსტი 23-30

D ჯგუფი: დიორი (უნგ) 4, კრიმ მერკატორი (სლნ) 2, ბანიკ მოსტი (ჩეხ) 2, სევეჰოფი (შვდ) 0

1 ტური: დიორი - სევეჰოფი 35-23, კრიმ მერკატორი - ბანიკ მოსტი 29-31

2 ტური: სევეჰოფი - კრიმ მერკატორი 21-25, ბანიკ მოსტი - დიორი 21-46

3 ტური 19-20 ოქტომბერს

მეორე  ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal