სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტურში გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა მონპელიემ ზედიზედ მესამე გამარჯვება მოიპოვა და ჯგუფში მეორე ადგილზეა. აქ ლიდერობს გერმანიის კილი 7 ქულით, ხოლო A ჯგუფში ოთხიდან 4 მოგება აქვს პარი სენ ჟერმენს.

კილმა სტუმრად 31-20 გაანადგურა ლიგის მოქმედი ჩემპიონი ვარდარი, ხოლო მონპელიემ, 2018 წლის ჩემპიონმა, სტუმრად დაამარცხა 2016 წლის გამარჯვებული, პოლონეთის კელცე - 29-27. 18 წლის ცხოვრებაძეს მწვრთნელმა პატრის კანაიემ 6 წუთი დაუთმო შეხვედრის პირველ ნახევარში. მომდევნო ტურში, 19 ოქტომბერს, მონპელიე სწორედ კილს მასპინძლობს.

ცხოვრებაძის გამოსვლა: https://www.facebook.com/watch/?v=521238802009032

2 ტური გაიმართა ქალთა ტურნირზეც. ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა ორივე მატჩი იოლად მოიგო.

4 ტური კაცები. მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-4/1757212

1 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-1/1745377

2 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-2/1759119

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 4 ტური, 9-13 ოქტომბერი.

A ჯგუფი: პსჟ 8, ფლენზბურგი 7, ბარსელონა 6, ოლბორგი 6, სეგედი 5,  ელვერუმი 0, ცელიე 0, ზაგრები 0

ფლენზბურგი (გერ) - ზაგრები (ხორ) 20-17

ბარსელონა (ესპ) - ელვერუმი (ნორ) 33-24

ოლბორგი (დან) - სეგედი (უნგ) 28-35

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ცელიე (სლნ) 27-18

B ჯგუფი: კილი 7, მონპელიე 6, ვარდარი  6, ვესპრემი 4, პორტუ 4, კელცე 3, ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 0

ვარდარი (მკდ) - კილი (გერ) 20-31

კელცე (პოლ) - მონპელიე (საფ) 27-29

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33-31

ვესპრემი (უნგ) - პორტუ (პორ) 38-28

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  სევეჰოფი 8, ბიდასოა 7, სპორტინგი 5, რაბოტნიკი 2, კოქსი 2, პრეშოვი 0

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - სევეჰოფი (შვდ) 23-28

სპორტინგი (პორ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 30-30

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 31-30

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 7, GOG 6, ვისლა 4, შაფჰაუზენი 4, ჩეხოვი 2, კრისტიანსტადი 1

კრისტიანსტადი (შვდ) - შაფჰაუზენი (შვც) 24-24

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 20-30

GOG (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 28-27

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

5 ტური: 19-20 ოქტომბერი

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი

A ჯგუფი: მეცი (საფ) 4, კრიტიანსანდი (ნორ) 2, პოდრავკა (ხორ) 2, ფერენცვაროში (უნგ) –

1 ტური: კრიტიანსანდი - ფერენცვაროში 31-22, მეცი  - პოდრავკა ვეგეტა 40-26

2 ტური: ფერენცვაროში - მეცი 28-34, პოდრავკა - კრისტიანსანდი 25-24

B ჯგუფი: როსტოვი (რუს) 3, CSM ბუკურეშტი (რუმ) 3, ესბიერგი (დან) 1, ლიუბლინი (პოლ) 0

1 ტური: როსტოვი - ლიუბლინი 31-21,  ესბიერგი - ბუკურეშტი 22-24

2 ტური: ბუკურეშტი - როსტოვი 23-23, ლიუბლინი - ესბიერგი 22-28

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 4, ბუდუჩნოსტი (მნტ) 2, რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 2, ბიტიგჰაიმი (გერ) 0

1 ტური: რამნიკუ ვალჩეა - ბიტიგჰაიმი 34-27, ბუდუჩნოსტი - ბრესტ-ბრეტონი 32-35

2 ტური: ბრესტ-ბრეტონი - რამნიკუ ვალჩეა 37-24, ბიტიგჰაიმი - ბუდუჩნოსტი 23-30

D ჯგუფი: დიორი (უნგ) 4, კრიმ მერკატორი (სლნ) 2, ბანიკ მოსტი (ჩეხ) 2, სევეჰოფი (შვდ) 0

1 ტური: დიორი - სევეჰოფი 35-23, კრიმ მერკატორი - ბანიკ მოსტი 29-31

2 ტური: სევეჰოფი - კრიმ მერკატორი 21-25, ბანიკ მოსტი - დიორი 21-46

3 ტური 19-20 ოქტომბერს

მეორე  ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal