სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ნაკრების ხელბურთელი თეიმურაზ ორჯონიკიძე ტრავმისა და ერთთვიანი მკურნალობის შემდეგ უნგრეთის ჩემპიონატს დაუბრუნდა. 

ჩემპიონატის პირველ მატჩში ორჯონიკიძემ 3 გოლი გაიტანა, მაგრამ პირველივე ტაიმში მარცხენა ხელის მტევანზე ძვალი გაიტეხა და ერთი თვე ვერ თამაშობდა. ამ პერიოდში მისმა გუნდმა, ეროვნული ლიგის დებიუტანტმა ოროშჰაზიმ ოთხივე თამაში წააგო.

საქართველოს ნაკრების მარცხენა ინსაიდი დაბრუნდა თავის ყოფილ კლუბთან, ფერენცვაროშთან მატჩში, რომელშიც ოროშჰაზი 27-39 დამარცხდა, ქართველმა კი 4 გოლი გაიტანა. მომდევნო მეტოქე იყო შარშანდელი ჩემპიონატის მეორე პრიზიორი და ჩემპიონთა ლიგის მუდმივი მონაწილე, სეგედი. ორჯონიკიძე აქაც საუკეთესო იყო 5 გოლით, თუმცა კლუბმა ისევ წააგო - 30-42.

სანაკრებო პაუზამდე ოროშჰაზი 18 ოქტომბერს სტუმრად ითამაშებს კომლოისთან, ჩემპიონატს კი 7-7 მოგებით ლიდერობენ ვესპრემი და სეგედი.

ხელბურთი. უნგრეთი. ეროვნული ლიგა. (მოგება 2 ქულა, ფრე 1, წაგება 0).

1.ვესპრემი 14 ქულა (7 თამაშიდან), 2. სეგედი 14 (7), 3. ფერენცვაროში 10 (5), 4. დიონდიოში 8 (5), 5. ბალატონფურედი 7 (5), 6. დაბაში 7 (6), 7. ჩურგოი 5 (5), 8. ედერი 5 (6), 9. ტატაბანია 4 (5), 10. კომლოი 3 (5), 11. მეზოკოვეშდი 1 (4), 12. ბუდაკალასი 0 (7), 13. ოროშჰაზი 0 (6), 14. ვაჩი 0 (5)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal