სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

2019-20 წლების შინაური სახელბურთო სეზონი ამ უქმეებზე დაიწყო გლდანის ხელბურთის აკადემიასა და სენაკის სპორტის სასახლეში, სადაც საქართველოს ჩემპიონატის პირველი მატჩები გამართეს უფროსი ასაკის, 2004-05 წლებში დაბადებულმა გოგონებმა. 

სულ მონაწილეობს 13 გუნდი, რომლებიც ერთმანეთში ორ წრედ ითამაშებენ და სეზონის ბოლოს 24-24 მატჩი დაუგროვდებათ. პირველი წრე 2019 წელს დასრულდება - აღმოსავლეთის 6 და დასავლეთის 7  გუნდი ჯერ ერთმანეთში ითამაშებს და 21 ნოემბრიდან თბილისში გამართავს ჯვარედინ ტურს - სულ ორ თვეში გოგონებს 9 სათამაშო დღე და 12 მატჩი ექნებათ.

გლდანში, შაბათს, მოგებით გასხნა სეზონი ამ ასაკობრივი კატეგორიის შარშანდელმა ჩემპიონმა ყვარელმა, რომელმაც 31-19 დაამარცხა ბრინჯაოს პრიზიორი მამული. ლიდერობს თბილისის ქარიშხალა, რომელმაც ორი მატჩი მოიგო, ერთი მოგება თბილისის პეგასის ანგარიშზეა.

სენაკში, წინა პირველობის ვერცხლის პრიზიორმა, სამტრედიამ 27-14 დაამარცხა წყალტუბო. თითო მოგება აქვთ ტყიბულის, ბათუმისა და ფოთის გუნდებს, ხოლო შეჯიბრების დებიუტანტი, ქუთაისი გოგონათა გუნდი ასპარეზობაში მომდევნო სათამაშო დღეს, 13 ოქტომბერს უნდა ჩაებას.

ამ ასაკის, 2004-05 წლებში დაბადებულ გოგონებს სეზონის ბოლოს, 2020 წლის ივლისში ევროპის ჩემპიონატი უწევთ გეტებორგში, შვედეთი. უმცროსი ასაკობრივი კატეგორიის, 2006-07 წლებში დაბადებულთა საქართველოს ჩემპიონატი 19 ოქტომბერს იწყება და მასში 16 გუნდმა უნდა ითამაშოს. გარდა ამისა, 23 ოქტომბერს დაიწყება ქალთა ეროვნული ჩემპიონატი 8 გუნდის მონაწილეობით.

ორ ანალოგიურ ასაკობრივ კატეგორიაში გაიმართება ჭაბუკთა ჩემპიონატიც, ეროვნული ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა დაიწყება ნოემბერში, ხოლო მომდევნო კვირაში, 14 ოქტომბრიდან, დაიწყება საქართველოს თასის გათამაშება კაცთა გუნდებს შორის.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

გოგონები, უფროსი ასაკი (2004-05)

5 ოქტომბერი, გლდანი

თელავი - ქარიშხალა 18-23

პეგასი-გორი 26-17

ყვარელი - მამული 31-19

ქარიშხალა - გორი 24-17

მსაჯები: თ. კევლიშვილი-ნ. კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი-თ. ბჟალავა

6 ოქტომბერი, სენაკი

აჭარა - BSB ბათუმი 10-17

სამტრედია - წყალტუბო 27-14

აჭარა - ტყიბული 8-28

ფოთი - BSB ბათუმი 20-19

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი, შ. სტურუა. დელეგატი: ლ. მარგიანი

 6 ოქტ.
        სხვ    
  ქარიშხალა
2   2   0   0   47-35   4  
  ტყიბული 1   1   0   0   28-8   2  
  სამტრედია 1   1   0   0   27-14   2  
  ყვარელი 1   1   0   0   31-19   2  
  პეგასი 1   1   0   0   26-17   2  
  ბათუმი 2   1   0   0   36-30   2  
  ფოთი 1   1   0   0   20-19
  2  
  ქუთაისი 0   0   0   0   0-0   0  
  თელავი 1   0   0   1   18-23
  0  
  მამული 1   0   0   1   19-31   0  
  წყალტუბო 1   0   0   1   14-27   0  
  გორი 2   0   0   2   34-50   0  
  აჭარა 2   0   0   2   18-45   0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

გაგრძელდება 12-13 ოქტომბერს

1 წრის სათამაშო დღეები:

გლდანი: 12, 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი

სენაკი: 13, 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი

საერთო ტური: 21-25 ნოემბერი, გლდანი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal