სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ურეკში დასრულდა ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტურის მეორე ეტაპი, რომელიც მოიგეს ფოთის ოქროს ვერძის გოგონებმა და თბილისის ქორებმა, თუმცა, ორი ეტაპის ჯამში საქართველოს ჩემპიონები გახდნენ გორი და ყვარელი.  

ვაჟებში 7 გუნდი შეიკრიბა. პირველი ეტაპი, ივლისში, მოგებული ჰქონდა ქუთაისს, მაგრამ ახლა წააგო გორთან და თბილისის ქორებთან. ეს უკანასკნელი ქვიშის ხელბურთის გუნდია, რომელმაც 2014 წელს პირველი ეროვნული ტური მოიგო. ქორებმა (ზურაბ ცინცაძე, მეთოდე ჭელიძე, უჩა მაისურაძე, ამირან აბჟანდაძე, ომიკო ალანია, გიორგი სურმავა) წრიული ტურნირის ექვსივე მატჩი მოიგეს, მეორე ადგილზე, ზედიზედ მეორედ, გავიდა გორი, მესამეზე - ქუთაისი.

ორი ეტაპის ჯამში გორმა 110 ქულა დააგროვა და ჩემპიონი გახდა, მეორეზე 100 ქულით გავიდა ქუთაისი, მესამეზე - ქორები, რომელმაც მხოლოდ ერთი ტურნირი ითამაშა.

ქალთა შეჯიბრებაზე 6 გუნდი შეგროვდა, მათ შორის 3 - აჭარიდან. ფინალში გავიდნენ ქვიშის ხელბურთში საქართველოს უცვლელი ჩემპიონი ყვარელი და 2019 წლის საქართველოს ჩემპიონი კლასიკურ ხელბურთში, ფოთის ოქროს ვერძი. გუნდებმა თითო სეტი მოიგეს, რის შემდეგაც დაინიშნა მესამე, გადამწყვეტი ხელი - შუთაუტი. ბოლო დარტყმი წინს ყვარელი ერთი ქულით წინ იყო, მაგრამ ფოთელმა სოფია დავიდიანცმა გარისკა, ორქულიანი ტყორცნა შეასრულა ბრუნში, გაიტანა და თავის გუნდს გაამარჯვებინა.

ორი ეტაპის ჯამში ფოთმაც და ყვარელმაც 90-90 ქულა დააგროვეს. ჩემპიონად, ზედიზედ მეხუთედ, გამოცხადდა ყვარელი, რომელმაც პირველ ეტაპზე ფოთის გუნდი 2-0 დაამარცხა, მეორეში კი 1-2 წააგო. მეორე ეტაპზე მესამე ადგილი დაიკავა აჭარის გუნდმა, თუმცა, საერთო ჩათვლაში ბრინჯაოს მედლები წყალტუბომ მოიპოვა.

პლაჟის ხელბურთის ეროვნული ტური - 2019

მეორე  ეტაპი. ურეკი, 31 აგვისტო - 1 სექტემბერი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი-თ. კევლიშვილი, თ. ბჟალავა-გ. გველესიანი, გ. ქავთარაძე-ი. სიხარულიძე, დელეგატები: გ. მამაცაშვილი, ნ. გოგიძე, თ. ჩოგოვაძე

კაცები

გორი - ქორები 1-2, გორი - სამტრედია 2-0, ქუთაისი - BSB ბათუმი 2-0, სამტრედია - წყალტუბო 0-2, ფოთი - BSB ბათუმი 1-2, ქუთაისი - ფოთი 2-0, წყალტუბო - BSB ბათუმი 0-2, ქუთაისი - ქორები 1-2, სამტრედია - ფოთი 2-1, გორი - წყალტუბო 2-0, ქორები - BSB ბათუმი 2-0, ქუთაისი - წყალტუბო 2-1, ფოთი - ქორები 1-2, სამტრედია - BSB ბათუმი 2-1, გორი - ფოთი 2-0, წყალტუბო - ქორები 0-2, გორი - BSB ბათუმი 2-0, ქუთაისი - სამტრედია 2-0, ფოთი - წყალტუბო 0-2, სამტრედია - ქორები 0-2, ქუთაისი - გორი 0-2

1. ქორები 6 მოგება (70 ქულა საერთო ჩათვლაში) 2. გორი 5 (60) 3. ქუთაისი 4 (50) 4. BSB ბათუმი 2 (40), 5. წყალტუბო 2 (30), 6. სამტრედია 2 (20), 7. ფოთი 0 (10)

პირველი ეტაპი, 13-14 ივლისი 1.ქუთაისი 50 ქულა, 2. გორი 40, 3. სამტრედია 30, 4. ფოთი 20, 5. წყალტუბო 10

ორი ეტაპის ჯამი: 1. გორი 110 ქულა 2. ქუთაისი 100 3. ქორები თბილისი 70, 4. სამტრედია 50, 5. წყალტუბო 40, 6. BSB ბათუმი 40, 7. ფოთი 30

ქალები

ჯგუფიყვარელი - ბათუმის სპორტსკოლა 2-0, ყვარელი - წყალტუბო 2-0, წყალტუბო - ბათუმის სპორტსკოლა 2-0 

ჯგუფი BSB ბათუმი - ფოთი 0-2, აჭარა - BSB ბათუმი 2-0, აჭარა - ფოთი 0-2

ნახევარფინალი. ყვარელი - აჭარა 2-0, ფოთი - წყალტუბო 2-0

ფინალი. 1-2. ფოთი - ყვარელი 2-1, 3-4. აჭარა - წყალტუბო 2-0 5-6. BSB ბათუმი - ბათუმის სპორტსკოლა 2-1

პირველი ეტაპი. 13-14 ივლისი. 1. ყვარელი 40 ქულა, 2. ფოთი 30, 3. წყალტუბო 20, 4. გორი 10

მეორე ეტაპი. 1. ფოთი 60 ქულა, 2. ყვარელი 50 ქულა, 3. აჭარა 40, 4. წყალტუბო 30 5. BSB ბათუმი 20, 6. ბათუმის სპორტსკოლა 10

ორი ეტაპის ჯამი: 1. ყვარელი 90 ქულა (ფოთთან 2-0, 1-2) 2. ფოთი 90, 3. წყალტუბო 50 5. აჭარა 40, 6. BSB ბათუმი 20, 6-7. გორი, ბათუმის სპორტსკოლა 10  

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 27 იან.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 8     6     0     2     270-241     12    
  იმედი სტუ 8 5 0 3 240-209 10  
  გორი 8 3 0 5 257-309 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 8     1     0     7     238-306     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal