სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

თბილისის სპორტის სასახლეში, 17-წლამდელ გოგონათა ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ნაკრები ჯგუფური ეტაპის ბოლო დღეს 18-31 დამარცხდა ტურნირის ფავორიტ შვეიცარიასთან და ბრძოლას მე-5 ადგილისთვის გააგრძელებს. ნახევარფინალში, შაბათს, 15 საათზე, ჩვენი მეტოქე იქნება საბერძნეთის ნაკრები. 

ჩვენს გუნდს ნახევარფინალში გასასვლელად მეტოქის 7 ბურთით დამარცხება სჭირდებოდა, მაგრამ ეს არარეალური იყო. შვეიცარიამ ამასწინათ ბაქოში, ევროპის ახალგაზრდოის ოლიმპიურ ფესტივალზე, სადაც ევროპის 8 უძლიერესი გუნდი თამაშობდა, მეოთხე ადგილი დაიკავა და თბილისის ტურნირის აშკარა ფავორიტია.

ჩვენებმა იბრძოლეს და პირველი ტაიმი 9-17 წააგეს. სხვაობა ბევრად მცირე იქნებოდა, რომ არა შვეიცარიელთა  მეკარის, შალერის საოცარი თამაში - მან პირველ 30 წუთში 12 დარტყმა მოიგერია, მათ შორის შვიდი - 6 მეტრიდან.

ჩვენს 17-წლამდელთა ნაკრებს ორმა 15 წლის გოგონამ გაუწია ლიდერობა - სამტრედიელმა თამარ ბურკაძემ და ყვარლელმა ანა სურამლიშვილმა. ორივემ 5-5 გოლი გაიტანა, ჟიურიმ კი მატჩის საუკეთესო მოთამაშედ გუნდის კაპიტანი, ბურკაძე დაასახელა. მატჩის ბოლოს კარგად ითამაშა ჩვენმა მეორე მეკარემ, ბათუმელმა დიანა ქარჩავამ, რომელმაც 6 დარტყმა მოიგერია.

საბოლოოდ, 18-31. გვაკლდა ორი ლიდერი, ჯგერენაია და ჩხაიძე და რომ არა ჯგერენაიას ტრავმა პირველივე მატჩის დასაწყისში, ლიეტუვის დამარცხება და ნახევარფინალში გასვლა სრულიად რეალური იქნებოდა.

ჯგუფის მეორე მატჩში ფინეთს ნახევარფინალში გასასვლელად 6-ბურთიანი მოგება სჭირდებოდა ლიეტუვასთან, მაგრამ 23-34 წააგო და მეორე ადგილი დაიკავა. მესამე საქართველოა, მეოთხე ფინეთი, მეხუთე - ლატვია.

ხვალ შეჯიბრებაზე დასვენების დღეა. შაბათს მატჩები 11 საათიდან დაიწყება.  სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია. ყველა თამაშის პირდაპირი რეპორტაჟისა თუ ჩანაწერის ნახვა რამდენიმე პლატფორმითაა შესაძლებელი:

https://www.youtube.com/user/handballgoergia

https://www.facebook.com/GEONHF/

https://www.ehftv.com/int/

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019, ქალები 17 წ.

თბილისის სპორტის სასახლე, 8 აგვისტო

შვეიცარია - საქართველო 31-18

შვც: შალერი, კეზერი - ალთჰერი 6, ჰაინცერი 4, ჰესი 4, ანენი 3, გვერდერი 3, ბეხტიგერი 3, გოლდმანი 3, კოკერი 2, ლიჩერი 1, შპეერლი 1, იუნდი 1, ბუხერი, შმიდი, ემენეგერი

საქ: ჯიქურაშვილი, კოპალეიშვილი, ქარჩავა - სურამლიშვილი 5, ბურკაძე 5, დვალიშვილი 3, გაგნიძე 2, გოგია 2, ა. ჩხაიძე 1, კორძაია, საბაშვილი, მ. ცინცაძე, ქამაშიძე, კომახიძე, ქ. ცინცაძე

მსაჯები: პირვუ, პოტირნიკე (რუმ), დელეგატები: მელქონიანი (სომ), ბაუმი (აზე)

ლიეტუვა - ფინეთი 34-23

უკრაინა - ფარერები 26-26

სერბეთი - ბულგარეთი 44-16

B ჯგუფი----------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

შვეიცარია-------4---4---0---0--143-72---8

ლიეტუვა--------4---3---0---1--109-91---6

საქართველო----4---2---0---2---84-102--4

ფინეთი----------4---1---0---3---89-126--2

ლატვია----------4---0---0---4---86-120--0

აგვ. ლიეტუვა - საქართველო 28-19, შვეიცარია - ლატვია 39-20

4 აგვ. საქართველო - ფინეთი 23-22, ლატვია - ლიეტუვა 18-28

5 აგვ. საქართველო - ლატვია 24-21, ფინეთი - შვეიცარია 15-42

7 აგვ. ფინეთი - ლატვია 29-27, შვეიცარია - ლიეტუვა 31-19

A ჯგუფი---------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

სერბეთი--------4---4---0---0--131-75---8

უკრაინა---------4---2---1---1---95-97---5

ფარერები-------4---1---2---1--112-99---4

საბერძნეთი-----4---1---1---2---93-96---3

ბულგარეთი----4---0---0---4---86-150--0

აგვ. სერბეთი - ფარერები 30-26, უკრაინა - საბერძნეთი 19-18

4 აგვფარერები - ბულგარეთი 37-20, საბერძნეთი - სერბეთი 13-24

აგვ. ბულგარეთი - უკრაინა 20-30, ფარერები - საბერძნეთი 23-23

აგვ. ბულგარეთი - საბერძნეთი 30-39, უკრაინა - სერბეთი 20-33

10 აგვისტო, ნახევარფინალი 

11:00 (9-10 ადგ.) ბულგარეთი - ლატვია

13:00 (5-8) ფარერები - ფინეთი

15:00 (5-8) საქართველო - საბერძნეთი

17:00 (1-4) სერბეთი - ლიტვა

19:00 (1-4) შვეიცარია - უკრაინა

11 აგვისტო, ფინალი 

12:00 (7-8)

14:00 (5-6)

16:00 (3-4)

18:00 (1-2)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი
15:50 ქუთაისი - წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 11 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  ქუთაისი 1 1 0 0 42-27 2
  BSB ბათუმი 1 1 0 0 33-22 2
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  წყალტუბო 1 0 0 1 22-33 0
  სამტრედია 1 0 0 1 27-42 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

უმაღლესი ლიგა. ქალები
30 ოქტომბერი. სენაკი
ფოთი 24-11 წყალტუბო
სამტრედია 25-19 აჭარა
 
31 ოქტომბერი. სენაკი
აჭარა 13-13 ფოთი
წყალტუბო 16-26 სამტრედია
 
1 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 22-28 სამტრედია
აჭარა 28-8 წყალტუბო
 1 ნოემ.
                სხვ        
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3     3     0     0     95-84     6    
  ყვარელი 3     2     0     1     109-83     4    
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3     1     0     2     83-95     2    
  პეგასი 3     0     0     3     72-79     0    
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal