სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

თბილისის სპორტის სასახლეში გაგრძელდა ევროპის 17-წლამდელთა ჩემპიონატი გოგონათა შორის.  საქართველოს ნაკრები დღეს ისვენებდა და ჯგუფური ეტაპის ბოლო მატჩს ხვალ, 16 საათზე გამართავს შვეიცარიასთან.  

დღეს 4 მატჩი გაიმართა. A ჯგუფში სერბეთმა იოლად, 33-20 დაამარცხა უკრაინა, გაინაღდა პირველი ადგილი და ნახევარფინალში გასვლა. მეორე საგზურისთვის ხვალ, 12 საათზე თამაშებენ უკრაინა და ფარერის კუნძულები. საბერძნეთმა 39-30 დაამარცხა ბულგარეთი და ბრძოლას მე-5-8 ადგილებისთვის გააგრძელებს.

უკვე გამოვლინდა პლეიოფის პირველი წყვილიც. 10 აგვისტოს, მე-9-10 ადგილებისთვის ითამაშებენ ჯგუფში ბოლო ადგილზე გასული გუნდები, ბულგარეთი და ლატვია. ლატვიამ B ჯგუფის მატჩი 27-29 წააგო ფინეთთან.

დღის ბოლო მატჩში შვეიცარიამ 31-19 მოუგო ლიტვას და B ჯგუფს 6 ქულით ლიდერობს. ამდენივეს დაგროვება შეუძლიათ საქართველო და ლიტვას, ყველაფერი კი აქ ხვალ, ჯგუფური ეტაპის ბოლო დღის შემდეგ დალაგდება.  მატჩები 12 საათიდან დაიწყება.  სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია. ყველა თამაშის პირდაპირი რეპორტაჟისა თუ ჩანაწერის ნახვა რამდენიმე პლატფორმითაა შესაძლებელი:

https://www.youtube.com/user/handballgoergia

https://www.facebook.com/GEONHF/

https://www.ehftv.com/int/

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019, ქალები 17 წ.

თბილისის სპორტის სასახლე, 7 აგვისტო

ბულგარეთი - საბერძნეთი 30-39

უკრაინა - სერბეთი 20-33

ფინეთი - ლატვია 29-27

შვეიცარია - ლიეტუვა 31-19

A ჯგუფი---------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

სერბეთი--------3---3---0---0---87-59---6

უკრაინა---------3---2---0---1---69-71---4

ფარერები-------3---1---1---1---86-73---3

საბერძნეთი-----4---1---1---2---93-96---3

ბულგარეთი----3---0---0---3---70-106--0

აგვ. სერბეთი - ფარერები 30-26, უკრაინა - საბერძნეთი 19-18

4 აგვფარერები - ბულგარეთი 37-20, საბერძნეთი - სერბეთი 13-24

აგვ. ბულგარეთი - უკრაინა 20-30, ფარერები - საბერძნეთი 23-23

B ჯგუფი----------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

შვეიცარია-------3---3---0---0--112-54---6

ლიეტუვა--------3---2---0---1---75-68---4

საქართველო----3---2---0---1---66-71---4

ფინეთი----------3---1---0---2---66-92---2

ლატვია----------4---0---0---4---86-120--0

აგვ. ლიეტუვა - საქართველო 28-19, შვეიცარია - ლატვია 39-20

4 აგვ. საქართველო - ფინეთი 23-22, ლატვია - ლიეტუვა 18-28

5 აგვ. საქართველო - ლატვია 24-21, ფინეთი - შვეიცარია 15-42

8 აგვისტო 

12:00 უკრაინა - ფარერები

14:00 სერბეთი - ბულგარეთი

16:00 შვეიცარია - საქართველო

18:00 ლიეტუვა - ფინეთი

10 აგვისტო, ნახევარფინალი 

11:00 (9-10 ადგ.) ბულგარეთი - ლატვია

13:00 (5-8) A3-B4

15:00 (5-8) B3-A4

17:00 (1-4) A1-B2

19:00 (1-4) B1-A2

11 აგვისტო, ფინალი 

12:00 (7-8)

14:00 (5-6)

16:00 (3-4)

18:00 (1-2)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^
3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა
3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები: