logo

სიახლეების კალენდარი

მარტი 2021
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

შაბათს 4–4 მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგის ქალთა და ვაჟთა ტურნირებზე.

კაცების ტურნირზე მესამე ტურში მესამე გამარჯვება მოიპოვა მოქმედმა ჩემპიონმა ჰამბურგმა, ვინც დანიაში ოლბორგი დაამარცხა – 28:26.

ქალების შეჯიბრებაში მეორე ტური იყო. D ჯგუფის ლიდერთა მატჩში გერნალულმა ლაიპციგმა შინ წააგო სლოვენიის კრიმ მერკატორთან – 23:27.

მორიგი ტური ლიგაში 16 ოქტომბრიდან დაიწყება. კაცთა ტურნირზე მერვედფინალში გადის 4–4 საუკეთესო გუნდი, ხოლო ქალებში ჯგუფების 2–2 გამარჯვებული მეორე ჯგუფურ ეტაპს გამართავს,


ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 24:35

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ) 25:28

ვესპრემი 6 ქულა, ზაგრები 4, რეინ–ნეკარი 3, ზაპოროჟიე 3 / ცელიე 2, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ) 27:31

13 ოქტ: დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან) 18:20

13 ოქტ: ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილცე (პოლ) 28:30

კილცე, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 35:17

13 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ) 24:24

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 3 / ვარდარი 2, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ: ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ) 26:28

13 ოქტ: დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 35:35

13 ოქტ: ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ) 35:31

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 6, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 1

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ) 21:33

13 ოქტ: ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ) 29:23

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო 2, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბლინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან) 24:25

13 ოქტ: ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ) 27:25

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ) 32:30

13 ოქტ: ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ) 23:27

კრიმი 4, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 29:18

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0





ჩვენი პარტნიორები: