logo

სიახლეების კალენდარი

მარტი 2021
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

გრძელდება სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგა ქალებსა და კაცებს შორის.

კაცების ლიგაში ამ უქმეებზე მესამე ტურია, რომელიც გაიხსნა ხუთშაბათის ორი მატჩით. მინსკის დინამომ დაამარცხა შვეიცარიული თიუნი 27:20, ხოლო უნგრეთის ვესპრემმა – ზაპოროჟიეს მოტორი – 44:27. შაბათს კიდევ 4 მატჩია, კვირას – 6.

ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე 4 ჯგუფად გაყოფილი 24 გუნდი თამაშობს. პლეიოფში გადის 4–4 საუკეთესო, სულ 16 გუნდი. მერვედფინალი და მეოთხედფინალი ორმატჩიანია – შინ და სტუმრად. ეწ „ოთხთა ფინალი“ 31 მაისსა და 1 ივნისს გაიმართება

ქალთა ჩემპიონთა ლიგას განსხვავებული ფორმატი აქვს. აქ პირველ ჯგუფურ ეტაპზე 16 გუნდია. ჯგუფებში 2–2 საუკეთესო, სულ 8 გუნდი, ბრძოლას მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გააგრძელებს, რის შემდეგაც გამოვლინდებიან ნახევარფინალისტები. ნახევარფინალი და ფინალი ოწრმატჩიანია, შინ და სტუმრად ფორმატით.

აქ პარასკევს მეორე ტური დაიწყო. D ჯგუფში ფრედ ითამაშეს მაკედონიის ვარდარმა და შარშანდელმა ფინალისტმა, ნორვეგიის ლარვიკმა – 27:27. ნორვეგიელმა ნორა მორკმა (ფოტოზე) ანგარიში თამაშის დასრულებამდე 3 წამით ადრე გაათანაბრა. დანარჩენი 7 მატჩი შაბათ–კვირასაა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 10-13 ოქტომბერი

A ჯგუფი

10 ოქტ: ვესპრემი (უნგ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 44:27

12 ოქტ: სტ. პეტერბურგი (რუს) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ)

12 ოქტ: ცელიე ლაშკო (სლნ) – რეინ–ნეკარი (გერ)

ვესპრემი 6 ქულა, ზაპოროჟიე 3, ცელიე 2,ზაგრები 2 / რეინ–ნეკარი 1, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

12 ოქტ: პორტუ (პორ) – კილი (გერ)

13 ოქტ: დიუნკერკი (საფ) – კოლდინგი (დან)

13 ოქტ: ვისლა პლოცკი (პოლ) – ტარგი კილჩე (პოლ)

კილჩე, კილი 4, ვისლა, კოლდინგი 2 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

10 ოქტ: დინამო მინსკი (ბლრ) – ვაკერ თიუნი (შვც) 27:20

12 ოქტ: ბარსელონა (ესპ) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

13 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პსჟ (საფ)

დინამო, მეტალურგი 4, ბარსელონა 3, პსჟ 2 / ვარდარი 1, თიუნი 0

D ჯგუფი

13 ოქტ: ოლბორგი (დან) – ჰამბურგი (გერ)

13 ოქტ: დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)

13 ოქტ: ფლენზბურგი (გერ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 4, ოლბორგი, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

2 ტური. 11-13 ოქტომბერი

D ჯგუფი

11 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 27:27

12 ოქტ: პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / ბალონმანო, პოდრავკა 0

A ჯგუფი:

12 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – დიორი ეტო (უნგ)

13 ოქტ: ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ტიურინგერი (გერ)

დიორი, ტიურინგერი 2 / ჰიპო, ბაია მარე 0

B ჯგუფი:

12 ოქტ: ლიუბინი (პოლ) – მიდტიულანდი (დან)

13 ოქტ: ფერენცვაროში (უნგ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი, ბუდუჩნოსტი 2–2 / ფერენცვაროში, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი:

12 ოქტ: სევეჰოფი (შვდ) – მეცი (საფ)

13 ოქტ: ლაიპციგი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი, ლაიპციგი 2 / მეცი, სევეჰოფი 0

 





ჩვენი პარტნიორები: