სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

უნგრეთის ეროვნულ ლიგაში მეცხრე ადგილზეა თეიმურაზ ორჯონიკიძის კლუბი ფერენცვაროში, რომელმაც ზედიზედ ოთხი თამაში წააგო. ქართველმა ხელბურთელმა ორი მატჩი ტრავმის გამო გამოტოვა და მოედანს ბოლო ტურში დაუბრუნდა. 

საქართველოს ჩემპიონატში უფროსი ასაკის, 17-წლამდელ ხელბურთელ გოგონათა შორის ცხრავე გუნდს 14-14 მატჩი აქვს გამართული 24-დან. 27 ქულით ლიდერობს ფოთის ოქროს ვერძი, 24 აქვს აჭარას, 21 - თბილისის ქარიშხალას. 

მაკედონიაში რეგულარული სეზონი ხელბურთელმა კაცებმაც დაასრულეს. რევაზ ჭანტურიას, გიორგი დიხამინჯიასა და ლექსო წითელიშვილის გუნდი, სტრუგა მეექვსე ადგილზე გავიდა და პრძოლას პლეი-აუტში გააგრძელებს. 

ხელბურთის უმაღლეს ლიგაში თბილისის პეგასმა დღეს, სპორტის სასახლეში დაამარცხა თელავის სტუ-იმედი 33-29, ხოლო გორმა - სპორტის უნივერსიტეტი, 38-37. რეგულარულ სეზონში სათამაშო დარჩა 4 ტური, რომელიც 1-4 აპრილს, თბილისში გაიმართება. საქართველოს 2019 წლის ჩემპიონი 15 მაისს გამოვლინდება. 

მაკედონიის ქალთა სუპერლიგის ბოლო ტურში მედეა ჩოხელის გუნდმა, პელისტერმა სტუმრად 35-33 დაამარცხა გევგელია, რეგულარული სეზონი მეოთხე ადგილზე დაასრულა და ბრძოლას პლეიოფში, უკვე მედლებისთვის აგრძელებს. 

ხელბურთის ეროვნული ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში დღევანდელი მატჩების შემდეგ ოფიციალურად გაირკვა ფინალურ ოთხეულში გასული გუნდები: BSB ბათუმი, პეგასი, ქუთაისი და იმედი-სტუ თელავი. დღეს თელაველებმა 46-27 დაამარცხეს სპორტუნი, პეგასმა 46-29 მოუგო გორს.

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
17 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 25-16 პეგასი
მამული 16-24 პეგასი
ყვარელი 23-27 ქარიშხალა
17 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 14 13 1 0 259-171 27
აჭარა 14 12 0 2 298-190 24
ქარიშხალა 14 10 1 3 348-286 21
სამტრედია 14 8 1 5 235-200 17
ყვარელი 14 7 2 5 267-237 16
პეგასი 14 5 1 8 262-261 11
ბათუმი 14 3 1 10 171-239 7
წყალტუბო 14 1 1 12 156-283 3
მამული 14 0 0 14 223-352 0
საერთო ტური. 23-27 მარტი, თბილისი დასავლეთის ტური. 6 აპრილი, სენაკი საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: